Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En liten bildesamling fra gårsdagen. Jeg hadde dessverre ikke anledning til å være der i dag. Bildene er tatt av min samboer, Krokus.

523067_10152093046865556_1215984557_n.jpg

281992_10152093047020556_1682640325_n.jpg

Zeta, mor til Lupin og co.

292910_10152093047265556_464756587_n.jpg

Tøfflus sin Hottie i hvitt:

564456_10152093047490556_1359069339_n.jpg

304974_10152093048040556_1493616043_n.jpg

Afghanerne kan også løpe:

392485_10152093048450556_1334497911_n.jpg

Faraohund:

253484_10152093048540556_688853540_n.jpg

  • Like 3
  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takker, kan liksom ikke tro at det var min pitbull reke som fikk cert og greier idag, og det på hennes første lc prøve dette ga helt klart mersmak til å fortsette Kommer flere bilder når vi k

*dele opp* Munnkorga løsna under løpet. Anastasia til Carro92 i blått.

Etnahund. Nowiclee sin Lundii i rødt: Nowisclee sin Martin: Borzoi: Faraohund: Mocca følger med fra sidelinjen: Største og minste rasen:

Skrevet

Løpehunder! Men, er det veldig mange der som løper uten munnkurv, eller ser det bare slik ut på bildene?

Det ser bare sånn ut,maskene er veldig lette. Løper de single får de løpe uten,men ikke i par.

Skrevet

Fine bilder :) Hun tok ingen bilder av de hvite borzoiene i par 19? Russkiy Azart Optimist Premier Maksimum & Fils Du Vent Du GF?

Har masse bilder, jeg skal se igjennom de en gang til. Ble nok mest saluki og etnahund.

Skrevet

Hei, min samboer er visst ikke så interessert i borzoiene, hehe. Hun tok heller ikke så mange bilder i andre runde, da hun var opptatt med noe annet (noe som var synd, for det var flere gode borzoi-løp i andre runde, syns jeg). Har et par bilder av løpet til Tzarina av Fjascho, det som ble brutt. Legger de inn nedenfor, det ene bildet akkurat i det Stina klarer å ta luren. Bildet av borzoien ovenfor er slutten av omløpet de fikk på slutten av første runde, da Stina ikke ville løpe.

7964211154_b8d354dd3f_c.jpg

7964210872_588b693550_c.jpg

Skrevet

Var tre greyhounds. To av de samme som var på vårprøven. Har dessverre ikke resultatlisten, og den er ikke lagt ut enda, husker ikke navnet på hundene.

Ellers må jeg si grattis til Carro92 og hennes Anastasia, som ble tredje beste whippettispe med cert i dag :)

  • Like 2
Skrevet

Det ser bare sånn ut,maskene er veldig lette. Løper de single får de løpe uten,men ikke i par.

På prøver er det påbudt med løpsmaske uansett om det er singel eller par-løp, og den skal ikke taes av før hundene er gått av feltet.

Grattis Carro92 :D

Skrevet

På prøver er det påbudt med løpsmaske uansett om det er singel eller par-løp, og den skal ikke taes av før hundene er gått av feltet.

Etnahundene hadde fått unntak denne gangen, men da må vel slikt avklares på forhånd på en eller annen måte.

Skrevet

Da er regelverket brutt for munnkurv er obligatorisk på prøver.

Det var snakk om at de hadde fått dispensasjon. Fikk ikke med meg hele saken.

EDIT: Ser på bilder at etnahundene løper med munnkurv, så da aner ikke jeg hva jeg hørte snakk om :P

Skrevet

Den svarte, med 2-tall på dekkenet, er Torshammarens Grimar, eller Messi som han også heter? Så han ble beste hannhund i dag, som han også ble på vårprøven. Rå hund.

  • Like 1
Skrevet

Det var snakk om at de hadde fått dispensasjon. Fikk ikke med meg hele saken.

Altså, jeg bryr meg ikke, ingen skade skjedd, men regelverk er regelverk og jeg er nå en gang en regelrytter jeg da, hehe. Men er dispen ok fra kennelklubben så er den vel det da.

Den svarte, med 2-tall på dekkenet, er Torshammarens Grimar, eller Messi som han også heter? Så han ble beste hannhund i dag, som han også ble på vårprøven. Rå hund.

Rått :D Torshammaren har jo hatt noen riktig gode hunder opp gjennom årene :)

Skrevet

Rått :D Torshammaren har jo hatt noen riktig gode hunder opp gjennom årene :)

Jepp, de satser jo på både racing og lure coursing, har fulgt litt med de :) Gode seler har de også, hehe (det tipset fikk jeg vel fra deg en gang i tiden).

Skrevet

Hei, min samboer er visst ikke så interessert i borzoiene, hehe. Hun tok heller ikke så mange bilder i andre runde, da hun var opptatt med noe annet (noe som var synd, for det var flere gode borzoi-løp i andre runde, syns jeg). Har et par bilder av løpet til Tzarina av Fjascho, det som ble brutt. Legger de inn nedenfor, det ene bildet akkurat i det Stina klarer å ta luren. Bildet av borzoien ovenfor er slutten av omløpet de fikk på slutten av første runde, da Stina ikke ville løpe.

7964211154_b8d354dd3f_c.jpg

7964210872_588b693550_c.jpg

Huff, stakkars lille Fjolla mi <3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...