Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Zitka
 Share

Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Bortsett fra at A begynte fra dag 1 ( han hadde ikke tid til å være slapp i nakken en gang, full kontroll fra første stund) , høres det veeeeldig kjent ut. Man ble rett og slett utslitt av å ha han på fanget :) Fortsatt lite søvnbehov, men han har jo blitt en rolig kosegutt.

3 brødskiver til kvelds! Og en hel tallerken med middag! Den småspiste gutten min skal visst vokse litt.

Utslitt av å ha henne på fanget, og ikke minst summingen som er igjen i hodet etter hun har sovnet :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Babycall - jeg må ha. Men hvilken?

Denne philips avent scd505 fristet veldig med tanke på pris :

http://www.jollyroom.no/catalog/product/view/id/10312/s/philips-avent-scd505/category/261/?ticket=L2NhdGVnb3J5LWxpc3RpbmcvcHJvZHVjdC1saXN0OyM7cHJvZHVjdF9rZXk7MTAzMTI7Izsj&ttype=click

Denne har kamera, og litt kortere rekkevidde - er grenser for hvor langt jeg har tenkt å gå fra sovende baby - men greit om jeg kan doe hunder mens hun sover.

http://www.jollyroom.no/barn-baby/sikkerhet/sovesikkerhet/babycall/motorola-babyvakt-mbp-20.html?ticket=L2NhdGVnb3J5LWxpc3RpbmcvcHJvZHVjdC1saXN0OyM7cHJvZHVjdF9rZXk7MTIxODI7Izsj&ttype=click

Forstått at mange skryter av super nova ?

http://www.jollyroom.no/barn-baby/sikkerhet/sovesikkerhet/babycall/ratt-start-super-nova.html?ticket=L2NhdGVnb3J5LWxpc3RpbmcvcHJvZHVjdC1saXN0OyM7cHJvZHVjdF9rZXk7ODMyOTsjOyM&ttype=click

Eventuelt andre som er bedre? Noe jeg må styre unna? Satt maks pris til rundt 1000.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Babycall - jeg må ha. Men hvilken?

Denne philips avent scd505 fristet veldig med tanke på pris :

http://www.jollyroom.no/catalog/product/view/id/10312/s/philips-avent-scd505/category/261/?ticket=L2NhdGVnb3J5LWxpc3RpbmcvcHJvZHVjdC1saXN0OyM7cHJvZHVjdF9rZXk7MTAzMTI7Izsj&ttype=click

Denne har kamera, og litt kortere rekkevidde - er grenser for hvor langt jeg har tenkt å gå fra sovende baby - men greit om jeg kan doe hunder mens hun sover.

http://www.jollyroom.no/barn-baby/sikkerhet/sovesikkerhet/babycall/motorola-babyvakt-mbp-20.html?ticket=L2NhdGVnb3J5LWxpc3RpbmcvcHJvZHVjdC1saXN0OyM7cHJvZHVjdF9rZXk7MTIxODI7Izsj&ttype=click

Forstått at mange skryter av super nova ?

http://www.jollyroom.no/barn-baby/sikkerhet/sovesikkerhet/babycall/ratt-start-super-nova.html?ticket=L2NhdGVnb3J5LWxpc3RpbmcvcHJvZHVjdC1saXN0OyM7cHJvZHVjdF9rZXk7ODMyOTsjOyM&ttype=click

Eventuelt andre som er bedre? Noe jeg må styre unna? Satt maks pris til rundt 1000.

Vi har supernova, veldig fornøyd. Trengte litt rekkevidde der vi bodde før, og den innfridde så lenge det var nogenlunde klar lei. :)

Idun? (Som i tørrgjær)? :teehe:

:lol:

Da har jeg vært jordmor. 1 stk fin oksekalv. Masse råmelk å gi den, det ble til og med nok til å fryse ned til å ha i beredskap til lammingen i vår. Hopper i køya med fjøslukta på :drool::x

Ååh. Jeg elsker å være jordmor (som regel). Noen av de sparker jo så rejelt at man skulle tro de ikke ville ut :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sov dårlig på slutten. Men jeg har tenkt på om det kan ha hatt noe å si at jeg var frisk og sprek hele svangerskapet. På dagtid jobbet jeg med hundelufting og på kveldstid trente jeg mine egne. J ble konstant gynget rundt hun, kanskje ikke så rart hun ikke klarer så godt å finne søvnen uten det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er forresten veldig deilig å ha en baby som kan krype og sitte. I starten slo hun seg konstant men lærte veldig fort å ta seg for. Nå har hun blitt veldig flink til å leke alene så lenge vi er i nærheten, og det har doblet mulighetene til å få litt avslapning. :D

Før passet vi også på å prøve å spise mens hun sov, men nå sitter vi ved bordet sammen i 30 - 45 min hver dag. Hun får grøt eller mos og noe å sutte på, og er så fornøyd. Det er utrolig koselig. :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen tvil hvem denne ungen slekter på :aww: Sover best mellom 08 og 15 hun. :lol: Men vi hadde en bra natt da. hun spiser i 23 tiden og så i 2 tiden somregel - så jeg sitter oppe til etter 2spisingen rett og slett for å slipp å stå opp så innmari mange ganger. var i seng rundt halv fire. 5tiden begynte hun å kny litt, men ikke verre enn at det holdt med smokk og holde litt i hender. (har endelig klart å lage et lite hjørne til henne i sprinkelsenga som hun faktisk sover i! ) litt over 6 stod vi opp matet og sa hade til pappan. Kl 8 var vi i seng igjen. da sov hun til 13! Spiste litt pupp og sovnet igjen *se på flaska som står og blir kald på bordet* Hvorfor kan hun ikke sove sånn om natta heller? :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hem. Forøvrig... Idag kjørte jeg og Janka bil, og jeg gjorde noe feil på tlf og utbrøt HAFF. Søren eller! Også hører jeg fra baksete... "FAAAEN" :| :| Spør Janka febrilsk om jeg bannet eller hva og neida. Men hun har fortsatt plukket det opp og det kommer i rett setting :lol:

Haha, jeg pleide også å sitte i baksetet og rope banneord! Sies det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...