Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

Skrevet
Altså, jeg er ikke overhysterisk på sånt til vanlig, men f.eks dentastix og mye butikk-kjøpt hundegodis er produsert i lavkostland ( ungarn, polen etc) hvor lover om salmonella er ekstremt "lavt satte" ifht vestlige land. Greit å ikke være overhysterisk, men å la barn fysisk spise / få i seg oralt hundegodteri fra slike kilder ville jeg vært litt småskeptisk til altså :P Vet ikke om du er klar over at dentastix produseres der, men nå veit du nå iallefall. Det har jo åpenbart gått bra så langt :ahappy:

Jeg er klar over saltinnhold, og han får egentlig ikke lov, men de var såååå søte så måtte ta bilde :)

Tror kanskje jeg lander på bilde 1. *tenke tenke*

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet
Folk mener det jo ikke vondt altså, men de vil så gjerne kose med henne og holde henne, og sier de vil avlaste meg litt. Men så går de og bysser og bærer på en unge som gråter og det er bare en ting som kan roe det.

Og så sitter mor med verkende uro fordi hun må høre på barnet sitt som gråter mens hun har løsningen ferdig montert på kroppen. Fin avlastning må jeg si! :lol:

Neida, jeg forstår at folk vil hjelpe. Det er kjempekoselig og det skal man også huske på å si til folk. Men som soelvd sier er ikke alle råd like gode, og alle er iallfall ikke alltid etterspurt! Så derfor skal man også sette grenser for seg selv, og det kan man heldigvis gjøre på en måte som gjør at ingen blir sure. :) Det er jo heller ikke artig å være den som ønsker å hjelpe men som ender opp med å være en belastning, jeg tror at de fleste setter pris på å forstå det, men at det er viktig å legge det fram på en måte som gjør at de ikke føler seg som duster. :)

Skrevet

Det er akkurat det Mari :lol:

Men nå som jeg har lest/ de leser dette så er det lettere å forklare / skjønner de det bedre. :)

Skrevet

Jeg synes det er VELDIG rart at de som er mødre selv tilbyr seg å "avlaste" og går rundt med de skrikende babyene. Husker de ikke hvordan det føles når babyen skriker kanskje? For meg er det i alle fall ikke avlasting. Jeg tøyser ikke, da sitter jeg i sofaen og "bysser" med armen eller noe sånt selv om jeg ikke holder henne selv :lol: Men folk mener det jo godt, da :)

Skrevet

Når begynner man å føle seg gravid egentlig? :lol:

Frem til nå har jeg bare følt meg syk, og nå er det liksom mer som normalt, bortsett fra rare bevegelser i magen og vondt i ene hofta.

Skrevet
Jeg tøyser ikke, da sitter jeg i sofaen og "bysser" med armen eller noe sånt selv om jeg ikke holder henne selv :lol:

Man blir skada av å ha hatt gråtebaby altså. Jeg har tatt meg selv i å stå og vugge på handlevogna i butikken. :D

  • Like 4
Skrevet
Jeg synes det er VELDIG rart at de som er mødre selv tilbyr seg å "avlaste" og går rundt med de skrikende babyene. Husker de ikke hvordan det føles når babyen skriker kanskje? For meg er det i alle fall ikke avlasting. Jeg tøyser ikke, da sitter jeg i sofaen og "bysser" med armen eller noe sånt selv om jeg ikke holder henne selv :lol: Men folk mener det jo godt, da :)

Tja. Noen av oss mødrene husker også hvor slitsomt det var når ungen grein og grein et par timer hver ettermiddag, og ingenting hjalp, og hvor godt det var at man kunne overlate den lille skrikerungen til noen andre så man kunne gå på do og tisse uten å få sjenert blære av stresset av tanken på at man egentlig burde vært i stua og båret på den lille som aldri finner roen og ikke har noen muteknapp.

Skrevet
Tja. Noen av oss mødrene husker også hvor slitsomt det var når ungen grein og grein et par timer hver ettermiddag, og ingenting hjalp, og hvor godt det var at man kunne overlate den lille skrikerungen til noen andre så man kunne gå på do og tisse uten å få sjenert blære av stresset av tanken på at man egentlig burde vært i stua og båret på den lille som aldri finner roen og ikke har noen muteknapp.

Sorry, jeg burde nok presisert (ellers så misforstod jeg innlegget jeg siterte tidligere). Jeg mente selvsagt om ungen faktisk er rolig hos mor. Skriker ungen uansett så er en annen sak. :)

Skrevet

Frustrasjonsinnlegg; Æææ, slitsom uke; vaksine på onsdag som førte til "høy" (for oss som aldri har opplevd feber på henne før) feber natt til torsdag, torsdag og natt til fredag, med medfølgende våkenetter. Nå har hun blitt litt småforkjøla og våkner stadig vekk fordi hun ikke får puste gjennom nesa, og det er jo ENESTE mulighet. Etter en laang runde nå har hun sovner oppå meg, og selv om jeg nok ikke får sove godt i denne stillingen er det helt fantastisk med litt stillhet. Og der forsvant stillheten... Og dette er bare siste delen av et halvår hvor vi har strevd og strevd og ikke fått noe som helst rutine på sovingen. Og man blir så innisjela sliten... Beklager klaging, men nå trenger jeg søvn!

Skrevet

Marie: slik som beskrives i den artikkelen du la ut link til er slik det var her de 3-4 første månedene. Å hun sov også kun på meg i den perioden. Satt fastlegens i sofaen om kveldene, med mat, drikke, gulpekluter, bleier å fjernkontrollen i umiddelbar nærhet, hehe :) å når andre skulle holde henne ble hun kjempe urolig, å begynte me kolikk osv.. Selv om lille snupp så å si aldri gråt om hun fikk lov å ha mamma å pupp ifred :-p . . Så har jeg et spørsmål til dere ang. hund og barn. Jentå mi er 7mnd å har såå lyst å ryske litt i pelsen til Chihuahuaen(og forsovidt alt annet det går Ann å rive litt i)... Å Chihuahuaen har såå lyst å slikke på lilletrille. Jeg klarer ikkeå holde dem fra hverandre rett og slett, men får hun tak i pelsen hans hyler han å hopper bort, men er rett tilbake 2sec etterpå. Han legger seg helt inntil henne gang på gang, å endå redder han plutselig skal glefse til. Noen som har noen tips til meg:)?

Skrevet
Når begynner man å føle seg gravid egentlig? :lol:

Frem til nå har jeg bare følt meg syk, og nå er det liksom mer som normalt, bortsett fra rare bevegelser i magen og vondt i ene hofta.

Jeg følte meg tykk før magen kom sånn ca halvveis. Da følte jeg meg gravid
Skrevet

Uff kjenner til den følelsen Marianne! Håper dere kommer litt ovenpå i løpet av helgen. Stor klem!

Ja Johanne skrek jo utrøstelig pga magevondt før og da var det veldig godt med avlastning. Men jeg har prøvd å si fra om at det ikke er det som plager henne nå. Nå vet jeg hvertfall at det er normalt at de kan ville spise hele kvelden, så slipper jeg å føle at det er pinlig å ha puppen så mye ute :P Og at det er greit at hun sover og spiser om hverandre. Det har jeg følt var riktig men måttet forsvare, for da spiser hun jo ikke 'ordentlig'. Men det har vært eneste gangen jeg har følt at hun har fått i seg ettermelk eller fløten, som jeg og Loke snakket om tidligere. :)

Skrevet

Hehe. Sophia kommer jo med hundene når jeg plystrer de inn på tur... Og hun KREVER jo å få "godbit" hun også, nå har jeg begynt å ha en rosinboks i lommen på turjakken, og idag fant jeg henne snikende der..H un hadde tatt ut rosinboksen og godbitene, også satt på gulvet i gangen og delte ut en rosin til seg selv og en godbit til Arya annenhver gang, og presiserte hviskende til bikkja at det var "Godt te Aja" som satt ved siden av henne :lol:

Hun er forøvrig også veldig flink til å sette seg på kommando, lærte det når jeg drev og delte ut ting til hundene og de måtte sitte og vente på tur :lol:

  • Like 9
Skrevet

Maren, det hadde vært kjempekoselig :)

Lill: Kjenner meg igjen i det du beskriver :D Nå er det Magnus, for to år siden Sindre. Videobevis nr 1:

  • Like 2
Skrevet
Jeg følte meg tykk før magen kom sånn ca halvveis. Da følte jeg meg gravid

Oh er kommet litt mage her og, men siden jeg fremdeles er lettere enn jeg var før jeg ble gravid så er jeg liksom ikke tyngre i kroppen eller noe enda. Kommer vel. :lol:

Skrevet
Oh er kommet litt mage her og, men siden jeg fremdeles er lettere enn jeg var før jeg ble gravid så er jeg liksom ikke tyngre i kroppen eller noe enda. Kommer vel. :lol:

Jeg følte meg ikke så veldig tung, selv om jeg gikk opp 18 kg. Men jeg ble veldig anpusten av å ha lav blodprosent og magen var jo naturlig nok i veien støtt og stadig :D

Nå er vi på vei til Tigerstaden og Mormor! Så om noen ser ei med barnevogn med en ridgeback og golden på slep får dere vinke :)

  • Like 1
Skrevet

Dobbelposter fordi jeg glemte å skrive noe viktig da jeg skulle rekke å poste bildene.
Idag har jeg møtt Maria og fikk et teppe av henne og Nina som Mari har heklet! Det var såå fint. :wub:

Skal ta bilde og legge ut når jeg rekker! :D

Skrevet

For et kompliment, hun er jo vakrest i verden! :heart:

Du er flink Mari, så mange fine detaljer! Skjønner ikke hvordan du får det til! :flowers:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...