Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Zitka
 Share

Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Grisemisunnelig på Marie :)

Jeg vil ha skikkelig skikkelig vonde rier og ikke dette fislegreiene jeg har nå, det begynte så bra men dabbet selvfølgelig av... Jada, det er normalt, og dritkjedelig... :)

Åh, frustrerende nå, men plutselig har du baby du også. Og da er alt heldigvis glemt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De jordmødrene jeg kjenner, har en haug av unger, alle sammen :lol:

Hysj...

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :D :D

:banana: :banana:

Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!!

*være flink og oppdatere sonen*

Grattis :jump:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om noen klarer å se forbi alle gratulasjonene så har jeg et spørsmål :lol: Vi skal ut på første trilletur, jordmor sa det var ok så lenge det var plusgrader. Men, hva har vi på henne? Vi har ullbody og ullstrømpebukse plus ull-lue. Så lurer jeg på om vi skal tulle henne inn i et teppe og neddi lammeskinnsposen eller ha på henne dress? Eller ikke teppe? Eller? Lammeskinnsposen er jo svær, hun svømmer oppi der, så den varmer jo, men er kanskje ikke så lun enda?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om noen klarer å se forbi alle gratulasjonene så har jeg et spørsmål :lol: Vi skal ut på første trilletur, jordmor sa det var ok så lenge det var plusgrader. Men, hva har vi på henne? Vi har ullbody og ullstrømpebukse plus ull-lue. Så lurer jeg på om vi skal tulle henne inn i et teppe og neddi lammeskinnsposen eller ha på henne dress? Eller ikke teppe? Eller? Lammeskinnsposen er jo svær, hun svømmer oppi der, så den varmer jo, men er kanskje ikke så lun enda?

Vi hadde ikke på E så mye selv om det var flere minus, vi :P vi hadde et tynt lag med ull, og et tykkere (ulldress), hvis jeg ikke husker feil. Tror vi hadde et ullteppe nedi der også, men jeg husker dessverre ikke helt... Spørs jo hvor mange plussgrader, hvor varm skinnposen er og ikke minst om Tuva er varm eller kald av seg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...