Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet

Jeg er så blendet av babyen at jeg ser ingen genser.

Nesten så jeg blir babysyk av alt dette selv jeg. :blink:

Til Marie nynner jeg for tiden på

"A B C, easy as one, two, three

Are simple as do re mi
A B C, one, two, three, baby, you and me girl"
mens jeg moonwalker rundt i stua og drysser fødestøv så guttungen nyser.
  • Like 2
Skrevet
Eggstokkene mine har ikke no godt av slikt...

Når eggstokkene mine reagerer på dette da er det ille her altså. :lol:

Ser på fødestuen hver morgen pga dere jeg *flirer*

Skrevet
Svangerskapsforgiftning. Egentlig i fin form, bare litt uggen. :)

Da blir alt bra når hun kommer ut:) sånn etterhvert ivertfall:) heia, heia:) til alle som er i gang!

Skrevet
Når eggstokkene mine reagerer på dette da er det ille her altså. :lol:

Ser på fødestuen hver morgen pga dere jeg *flirer*

You're so gonna have a baby. :lol:

  • Like 2
Skrevet
You're so gonna have a baby. :lol:

Evt rett og slett bare bli jordmor så får jeg nok av det :lol:

Skrevet

Tipper Marie og Elzorro er opptatt med viktigere ting enn sonen nå. Håååper de strak har hvert sitt lille nurk i armene. :wub:

Skrevet

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :D :D

:banana: :banana:

Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!!

*være flink og oppdatere sonen*

  • Like 31
Skrevet
Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :D :D

:banana: :banana:

Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!!

*være flink og oppdatere sonen*

:icon_cry::wub::D Kjempegrattis!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...