Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskapet 6.oktober 2012 - pm i første post


Recommended Posts

Skrevet

Da er vi så klare som vi kan få blitt her. Har med kamera, kan ta med ekstra om noen vil låne?

Og pippin/IA tenker vi stopper raskt innom butikken på vei opp :)

Ia er på Lillehammer og kommer ikke.

  • Svar 462
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oppstart kl 10? Mener jeg leste det et sted, men er for lat til å bla meg tilbake. Kan hende jeg og skrangleverkene tar oss en tur nemlig. "Noen" må jo være best på bare gå rundt og skravle og sånn me

Jej! Sirkus Samurai stiller igjen, denne gangen under forutsetning av at fnisejenter ikke får lov til å rasle i skogen mens Aiko prøver å være flink. (For hun er mye flinkere til å være flink nå, nem

Jeg vil også komme og se på ihvertfall ! Også kan jeg ta med kaker!

Posted Images

Skrevet

Aww! Jeg som hadde gledet meg til å møte deg og dine "på ordentlig".

Ja, jeg hadde skikkelig gleda meg til å komme også, og hadde pakka ned masse, og fått lånt meg bilen til pappa og alt! Men i går var jeg så dårlig at jeg måtte ringe legevakta på kvelden, så turte ikke å ta noen sjanser. :(

Skrevet

Tradisjonen tro ble jeg sist i år å! Men jeg er så STOLT, vi fikk 8!! På tannvisning, den øvelsen jeg trodde vi ikke ville klare i det hele tatt.. Det andre snakker vi ikke om :P

Edit.. Det kommer film, jeg lover. Men jeg orker rett og slett ikke idag, men kan starte med den i morgen :)

  • Like 4
Skrevet

Tradisjonen tro ble jeg sist i år å!

Men ikke med Kovu! Vakre gutten min gjorde bittelitt mer enn å bare tulle i år. :D

Og veslegutten gjorde selvfølgelig super innsats. Neste gang har vi det tidligere på året eller innendørs, så går det bedre! :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg har filma øvelsene av alle(?) i rekrutt, alle(?) i klasse 1. Om noen ikke vil ha filer av dem på youtube og inn her så gi en lyd :)

fikk desverre ikke filma klasse 2 og 3 tror jeg. Sitter fremdeles på toget til Bergen, så jeg har ikke fått sett på alt enda :)

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Tjaaaa. Mener å huske det ikke var bare jeg som klagde på gradene! :P

Nei, det var kaldt.. Hadde glemt at det var skygge :P Men Mayah storkoste seg da!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...