Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal hente Kela-bur i dag, og har ikke bestemt meg for hva hundene skal ligge på i buret. Hva er deres erfaringer, hva fungerer og hva fungerer ikke? Evt. linker til bra og gjerne billige løsninger/produkter tas også imot selvsagt :)

Skrevet

Enig med Ingidano. Jeg fikk tak i et på en utstilling en gang, tykt og godt, kan vaskes på 60 grader, og sklir ikke rundt :) Har sett det på andre utstillinger også, men husker ikke hva det heter.

Skrevet

Vi har kjøpt madrass på Jysk som vi har skåret til slik at den er akkurat passe.

Dermed klarer ikke hundene å korve de sammen og bli liggende uten underlag.

Så har vi trukket de i delvis vannavstøtende stoff sånn at vi kan tørke de rene når hundene har vært skitne.

Hender vi har et tynt pledd i hvert bur så hundene kan ordne og fikse litt selv.

Skrevet

Jeg har kjøpt sånne gummimatter til å ha i bilen, som jeg har klipt til og lagt i bunn, så slipper jeg minimalt med slitasje på treplaten i bunn (jeg har ihvertfall sånn finèrplate der). Og over det varierer det litt hva jeg bruker. Men går for det meste i de mattene/teppene som selges på utstillinger, da de er enkle å vaske. På kaldere dager slenger jeg inn ett teppe.

Om dette er best, vet jeg ikke. Men jeg syns det er veldig praktisk :)

Guest lijenta
Skrevet

HAr for det meste gummimatter liggende. Kjøpt i metervis og klit til. Ellers så varierer det, men hadde en gang reste gulvteppe og det var glatt gitt. San at hundene måtte jobbe med å holde seg der

Skrevet

i bilburet har jeg tepper, slik at hunden selv kan bestemme om den vil ligge på teppet eller om den vil krølle sammen teppet i et hjørne og sove i det andre. (I hengeren er det halm som gjelder- og der er det også hunder som nok haddes spist opp tepper...)

Skrevet

Jeg har antisklimatte underst (kjøpes på Biltema feks.), så har jeg Helly Hansen matte over den igjen, pluss fleecteppe på toppen :) På vinteren så bytter jeg ut fleecteppene med ulltepper :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med de teppene jeg har. Enn får kjøpt dem hos Dyr som hobby. Det er ull inn i teppene som er antimiddbehandlet og antbakteriell. De trekker til seg vannet godt og hunden tørker fortere. Det kjekkeste med de er at det fester seg ikke mye hår og annet graps på de så de er lette og holde rene og vaskes lett. De har ikke nettbutikk men en gruppe på facebook og hvis du tar kontakt via den så kan du bestille der og få tilsendt :)

https://www.facebook...10757385712894/

Skrevet

Jeg bruker Isbjørn hundeteppe http://www.jaroshund.no/isbjorn2.html, og er kjempefornøyd. Har en hund som ofte er våt og full av gjørme, med lang pels, og da fungerer dette teppet veldig bra for oss. Har prøvd masse forskjellige underlag, ull, fleece, osv, osv og det har trukket til seg alt av vann/pels, og har ofte blitt for varmt for hunden. Isbjørnteppene har en litt annerledes overflate, så det blir ikke for varmt om sommeren. Det fester seg heller ikke pels og bøss. Og så tørker det utrolig fort.

Skrevet

Jeg bruker Isbjørn hundeteppe http://www.jaroshund.no/isbjorn2.html, og er kjempefornøyd. Har en hund som ofte er våt og full av gjørme, med lang pels, og da fungerer dette teppet veldig bra for oss. Har prøvd masse forskjellige underlag, ull, fleece, osv, osv og det har trukket til seg alt av vann/pels, og har ofte blitt for varmt for hunden. Isbjørnteppene har en litt annerledes overflate, så det blir ikke for varmt om sommeren. Det fester seg heller ikke pels og bøss. Og så tørker det utrolig fort.

Det var de teppene jeg også mente :) Veldig gode! Mine har bare sånne men jeg har kjøpt dem hos Dyr som hobby :)

Skrevet

Jeg har hatt slik grønn helly hansen matte som underlag i alle år til hundene våre og synes det har fungert veldig bra. Den gir varme, er veldig slitesterk og kan lett tørkes av. Når det er kaldere og våtere i været har jeg et teppe over, helst i ull. I det siste har jeg brukt billige ullpledd fra Jysk.

Nå i bilburet har jeg ei gammel yogamatte og har nettopp kjøpt vetbed som jeg har over.

Synes det er viktig å ha noe som gir varme, som suger til seg fuktighet uten å bli våt og som er god å ligge på.

Skrevet

I det ene buret har jeg en sengemadrass fra hööks, dyne og så et fleeceteppe. I det andre har jeg en oppklippet dørmatte som passer helt perfekt så de ikke sklir, og så en dyne, og det andre er det en lik dørmatte og 2 fleecetepper :)

Skrevet

Vi har kuttet til en bit av et gammelt liggeunderlag slik at det passer inn i buret og ikke sklir avgårde. Oppå der har vi et fleecepledd og så har jeg strikket (!) et pledd med flettemønster (!) i sånn ull som kan vaskes. Dette har funket fint i vår/sommer, men vi får se til vinteren om vi ikke må til med varmere løsninger :)

Skrevet

Jeg har burmadrasser i camo underst og matte med antiskli over (fleece med poter på oversia) på sommeren. På vinteren har jeg saueskinn oppå burmadrassene istedet for matta. Er det veldig kaldt får de også ett ullteppe med inni og over buret. Burmadrassene og mattene kan spyles av, og sikkert kastes i vaskemaskina også.

Dette har jeg brukt jeg i 3 år nå, og veldig fornøyd :yes:

Skrevet

Antiskliteppe i bunn (bare til Trym og Tuva, har ikke kjøpt til Bodil enda) så dissa gråe hundeteppene, om vinteren får de også hver sin dyne.

Skrevet

Vi har en tynn antisklimatte i bunnen, og en stor, brettet dyne over. Med et dynetrekk som det ikke er så nøye med :) Det holder seg overraskende fint, også er det lett å ta ut og vaske i maskinen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...