Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Rogaland 15-16.09.2012


Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

Vurderer sterkt å melde på ettersom dommeren er den samme som vil bedømme EDS 2013. Det er jo en "billig" måte å finne ut om det faktisk er noen vits å legge opp ferien til Europa neste år ;)

Da stiller jeg evt både Talli og Blaze. Skal tenke på det ett par uker til.

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pim skal uten meg :-) Første gang i junior!

Ring 5, 09:30!

Må bare opplyse om at 12 toypudler er satt først i ring 5, så mulig det blir litt senerefor basseluskene. Ellers er jeg enig ned bananen og Benedicte

Skrevet

Jeg har vel egentlig sagt at i år skal jeg ikke. Men siden det på en måte har blitt en tradisjon, skal man ikke se helt bortifra at jeg tar en tur alikevel. Må tenke litt mer på det først :P

Skrevet

Tenker som smått på det, men valpen er en mnd for liten. Blir i såfall valpeshow på NKK og Belgerutstillingen. Blir i grunnen en dyr tur for ringtrening, og det er dobbel i Bergen 14 dager etter *tenke*

Guest Jonna
Skrevet

Endte med å bestille flybillett og melde på begge jentene i dag. Fikk bilett til 1100,- tur/retur.

Skrevet

Vi tyner alt vi kan ut av utstillingssesongen i år, og håper på å komme med både Gigi og Perla, siden det er dobbelt med spesialutstilling for belgerne også.

Skrevet

Er vel ikke noen som tilfeldigvis har mulighet til å stille en engelsk setter tispe på denne utstillingen?

Fyren som eier hunden er i Nordsjøen den helgen, og naboen min skal ta den med til utstillingen, men han skal stille egen tispe også, så han er litt manko på handlere.

Han snakket om å betale for det, men jeg spurte ikke hvor mye.

Noen interesserte? Hunden skal visst være veldig omgjengelig og lett å stille, men jeg har ikke sett hunden selv.

Skrevet

Jeg vet faktisk ikke, vi har gratis overnatting der nede, men fergene nedover er jo dyrt, og jeg har jo nyfødte valper hjemme da. Tror det blir at min søster reiser alene om hun reiser såfall. :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Sitter og tenker og lurer på om jeg skal ta sjangsen. Tenkte tidligere i dag at jeg kunne melde på lille babyen men fant ut at valpeshowet er kun fra 6mnd så da er hun for liten. Planen var å stille bare henne og droppe å ta me Ivo siden jeg faktisk er syk enda og ikke har så god helse. Så nå lurer jeg på om jeg skal prøve å melde på Ivo og se hvordan det går. Jeg regner med at det skal gå bra, men det er bare så kjipt hvis det ikke gjør det og at jeg i verste fall skal bli skikkelig dårlig midt under bedømmelsen. *tenketenke*

Jeg har enda ikke latt noen andre stille han for jeg liker best å stille egne hunder så jeg har ikke lyst å få noen andre til å gå i ringen med han heller. Vanskelig er det å finne noen til å stille han også siden han går i åpen klasse og de fleste har hunder i åpen. Tenke til fristen går helt ut tror jeg...

Skrevet

BV & Betty er påmeldt. Samme med guttaboys. Babyene mine skal stille i valpeklassen (håper virkelig de går i samme ring!) :)

Voksne og valper har jeg ikke opplevd i samme ring så langt på en NKK :)

Skrevet

Ser ut som det bare blir Talli som blir stilt, Blaze røyter enda.

Men jeg skal også stille en Schäfer som håper på "good" :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...