Gå til innhold
Hundesonen.no

få brukernavnet ditt vurdert ! (forumlek)


Recommended Posts

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Puttiva: 8, jeg synes det høres ut som en barsk Russisk gårdskjerring, og det liker jeg!

Hihi, ingen ironi mtp rasen eller meg selv, eller kanskje meg selv, men det var underbevisst Her kommer historien. Da jeg var liten pleide alltid min bror å si: "Kan meg og Marie få is?" "Kan meg

Jeg liker nicket ditt jeg, og dro assosiasjon til pongo og perdita av en eller annen grunn, som da passer rimelig greit. Så 10'er fra meg. Det er forresten mye morsomere å kommentere flere nick enn

Skrevet

:lol: virkelig? Det har faktisk aldri falt meg inn. Kanskje det er flere som tenker slik da... :P

Jeg liker nicket ditt jeg, og dro assosiasjon til pongo og perdita av en eller annen grunn, som da passer rimelig greit. Så 10'er fra meg. :ahappy:

Det er forresten mye morsomere å kommentere flere nick enn bare den forrige som posta. :aww:

Pippin&Symra: 8'er. Fine hundenavn (selv om jeg alltid leser symyra :lol: ), men er ikke så glad i &.

  • Like 3
Skrevet

jankaa: kult , enkelt , trekk for aa på slutten da det har vært bedre med bare a ( men det var sikkert fordi de kke var ledig :) ) , tror det får bil en :

8'ER :)

Skrevet

Strøssel. Får assosiasjoner til kakepynt, og sånn man strør på. Det er pent og godt og orginalt å kalle seg. 7'er. Litt trekk fordi det er litt tungt å si.

Skrevet

MegaMarie: 6

Er ikke sikker på om du er ironisk med tanke på hunderasen din, eller deg selv :)

Når ein veit historia bak blir det nok nærmare 10 :ahappy: .

marjea: Hmm... Vanskeleg å forstå, og utan å ane kva det er eller kva det står for, får det bli ein 5. Pluss for å skilje seg ut :ahappy: .

Skrevet

Bananen: 8. Det er et morsomt navn som er enkelt å huske, men minner meg om en gammel klassekamerat ved navn Jan Banan.

  • Like 1
Skrevet

8

Synes det er et søtt navn, og lus er ett av favorittordene mine, så liker at det er med :P

Lola Pagola 9, kjempemorsomt brukernavn! Ikke 10 poeng fordi hverken du eller hunden heter Lola :lol:

  • Like 1
Skrevet

SaraS, likt både baklengs og forlengs, så et ganske så vanlig navn med en påslengt bokstav (etternavn?) fordi fornavnet ikke var ledig, blir plutselig mer morsomt... 6

Skrevet

mollymor: sier at hunden din evt du heter molly , og du er matmor (?) til molly ? kanskje litt oppbrukt men ellers greit,5

Skrevet

MegaMarie: 6

Er ikke sikker på om du er ironisk med tanke på hunderasen din, eller deg selv :)

Når ein veit historia bak blir det nok nærmare 10 :ahappy: .

Hva er historien bak? :D

Hihi, ingen ironi mtp rasen eller meg selv, eller kanskje meg selv, men det var underbevisst :lol:

Her kommer historien. Da jeg var liten pleide alltid min bror å si: "Kan meg og Marie få is?" "Kan meg og Marie gå ut?" osv. Så når folk spurte meg hva jeg het, svarte jeg: "MegaMarie" :lol: Syns jeg kan se for meg trynene til gamle damer i parken som lurer på hva den søte lille jenten heter, også kommer jeg og sier: "MegaMarie" :P Fniiis!

  • Like 4
Skrevet

PsychoLynx: 5

Brukernavnet i seg selv synes jeg er litt kult og skiller seg ut, men jeg måtte lese det 3 ganger før jeg greide å memorere hvordan jeg skulle skrive det, hehe;) Veldig tungvindt og referere til et så langt nick i en diskusjon også :P "Som PsychoLynx sier, så... "

Skrevet

Strøssel: 8

Liker navnet fordi jeg syns strøssel på kaker er så søtt, og kommer i sååå mange varianter og farger, så en tanke slo meg at du kanskje har litt mange personligheter og er fargerik av deg :D:P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...