Gå til innhold
Hundesonen.no

Meg og hunder!


tm10013
 Share

Recommended Posts

Hallo!

Tenkte jeg lik så gjerne kunne hive meg på dette forumet :twitch:

Jeg er en 16 år gammel gutt fra en kommune kalt Melhus. Jeg har da siden jeg kan huske alltid ha drømt om min egen hund. Mine besteforeldre eide en Bichon Frise som døde for noen år siden (Billy som den het ble faktisk 16 år) Min tante eide en Boxer, og flere søskenbarn eier hunder. Alt ifra huskyer, dobermanner og schæfere. Familien min gikk for ca.7 år siden til anskaffelse av en hund. En kongepuddel med navn Linus ble vårt nye familiemedlem. Etter den gang har Kongepuddel vært min rase :) Etter som årene har gått har jeg tatt mer og mer ansvar for Linus. Utallige fjellturer eller andre fisketurer har han fått tatt del i.

Men jeg har selv alltid drømt om å kunne oppdra og eie min egen hund. Så for ca. 1 mnd siden fant jeg han. Jeg hadde fått klarsignal fra mine foreldre og fant min oppdretter. Mine foreldre var selv på tanken av å skaffe seg en ny hund, men ettersom jeg hadde planer om min egen, ville de heller hjelpe meg med hunden min så mye som mulig. Noe som kan være ganske greit i tiden som kommer, hvor det ofte kan dukke opp uventede ting som kan forhindre at jeg ikke får luftet hunden etter skolen el.

Idag er det bare 2 uker til jeg skal hente nurket, Tajjo som jeg skal kalle han er en svart kongepuddel :twitch:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så spennende:-) Gratulere med valp. Hvilket oppdrett er han fra?

Jeg har ikke hilst på så allt for mange av rasen selv, men er blitt sjarmert i senk så jeg venter storpuddelvalp neste sommer. På fredag reiser jeg for å hilse på oppdretter og hundene.

Håper du oppdaterer mye og spessiellt med bilder:-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer! Så heldig du er som har foreldre som støtter deg i dette! Kongepuddel er en herlig rase, skjønner godt at du har fallt for dem. Ønsker deg, Tajjo og familien din lykke til med en spennende tid! Du får ta turen inn til Trondheim på kurs etterhvert ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hallo! Tajjo kommer fra Casbana Kennel, som holder til på Brekstad :) Jeg møtte han for første gang nå på Lørdag :twitch: Utrolig søt liten rakker, både han og sine 7 søsken. Jeg skal da hente han nå på fredag, så det skal bli artig å se. Kjenner jeg er litt spent, både i det å få en ny hund i huset, og se om han går sammen med vår andre hund :) Jeg sliter litt med å få lastet opp bildene, men de kommer etterhvert :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå ligger lille Tajjo å sover trygt i buret sitt. Jeg var idag å hentet han, da han hadde fått vaksinen sin, og blitt chippet :D Han har allerede vært på et lite besøk. Vår hund fra før ble overivrig, han hoppet og spratt noe som skremte Tajjo. Så vi skal ta det rolig å gjøre de ordentlig kjent :) Har tatt masse bilder, men sliter med å legge de inn på Hundesonen.no. Får bare beskjed om at filene er for store :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen hit og grattis med egen hund. Storpudler er flotte hunder! Og jeg vil også anbefale deg å opprette konto på Photobucket. Da har du ditt eget fotoalbum på nett med plass til store mengder bilder! Derfra er det kjempelett å kopiere bilder hit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...