Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet

Takk for tips, men jeg tenkte på helt enkelt halsbånd uten noe pynt, (disse så også litt tunge ut å ha på?) og til en pris hvor jeg kanskje slipper toll gebyr osv ;)

Loboo

Jami har også litt forskjellig.

Skrevet

Tyggeplater. Helst i hvit hud! De går ned på høykant med valp i hus og er mye greiere å bære på enn pinner og "bein".

Tyggeplater? :) Tenker du på noe sånn som tørket lammehud?

Skrevet

Tyggeplater? :) Tenker du på noe sånn som tørket lammehud?

Jepp, men må være plater! De blir hovedsakelig brukt til å lekes med (Terho slenger de veggimellom, derfor er de bedre enn bein), og løpes med (derfor jeg ikke vil ha pinner) og tygges pp innimellom!

Skrevet

Jepp, men må være plater! De blir hovedsakelig brukt til å lekes med (Terho slenger de veggimellom, derfor er de bedre enn bein), og løpes med (derfor jeg ikke vil ha pinner) og tygges pp innimellom!

Da vet jeg ikke om jeg kan hjelpe for det er vell ikke så mye plater de jeg selger men det er mer biter av tørket lammehud :)

Skrevet

Da vet jeg ikke om jeg kan hjelpe for det er vell ikke så mye plater de jeg selger men det er mer biter av tørket lammehud :)

Har du bilde av de? Mulig de duger ;-)

Fant bilde nå tror jeg, de blir litt pinnete igjen :-/

Skrevet

Ruffwear approach pack størrelse small, hvor får man tak i det til en ikke alt for dyr penge?

Vant auksjon på ebay, betalte $39 med frakt og slapp unan momsen. Den kom i posten i dag. Riktignok en XS, men verdt å følge med på?

  • Like 2
Skrevet

Har du bilde av de? Mulig de duger ;-)

Fant bilde nå tror jeg, de blir litt pinnete igjen :-/

Nå ligger det bilde av de ute på siden min. www.arivo.no

:)

Skrevet

Tips til hvor man kan få tak i en tynn body til en hjortehund? :)
Skal brukes inne så hun ikke slikker seg på buken når hun har skjedekatarr, så den må dekke buken. :P

Skrevet

Tips til hvor man kan få tak i en tynn body til en hjortehund? :) 

Skal brukes inne så hun ikke slikker seg på buken når hun har skjedekatarr, så den må dekke buken. :P

Dra til vet og kjøp en slik de bruker når de har kastrert hunder. Er tynn tøy body med snøring.
  • Like 1
Skrevet

Dra til vet og kjøp en slik de bruker når de har kastrert hunder. Er tynn tøy body med snøring.

Hadde egentlig håpet at noen visste om en plass de solgte det på nettet, men det er vel kanskje lettest å bare kjøpe en hos veterinæren. :ahappy:

Skrevet

Noen som vet hvor jeg kan få kjøpt hurtta lifeguard kobbel, 150 cm? Sånn rundsydd, i neongul med masse refleks.

:)

Skrevet

For noen år siden kjøpte vi noen herlige utstillingsbånd hos Hund-1, fra Handlers i Island.Lykkelig over at Hund1 befant seg på NKK Harstad i fjor hadde vi tatt med litt ekstra penger for å kjøpe 3 til. Meeeeen da kunne han fortelle at hun som laget dem gikk konkurs. Har letet etter flere som kanskje lager det. men finner det ikke... Noen andre som veit hvor man kan få tak i? :)

293559_10150326775282819_403566367_n.jpg

Og ja, det må være denne typen selv om det finnes mye fint :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...