Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet
Jeg hadde en helt enkel, svart utstillingsline.

Tror den var ca en meter lang og ble kjøpt på en stand på utstilling.

Noen som har tips til nettbutikker som kan ha noe tilsvarende? :)

Edit: skinnline

Her. Men frakten er dyr derfra. Mener eg har sett utstillingsliner i skinn på Midttun Zoo.

Skrevet
Sånn lysehalsbånd som er laget av "hageslangegummi"? Disse? http://www.waggytail.no/butikk/leuchtie-led-halsband
Ja! Takk :) En ting til: Kjørestrikk i spiral som surrer seg opp som sånn gammel telefonledning? Hvis dere skjønner :P Min strikk er lang og rett og sleper bare mellom meg og hunden når han går ved siden av. Skulle hatt noe som trakk seg inn istedet, som IKKE er flexi ;)
Skrevet
Jeg kjøpte sånn telefonledning/strekkline på Europris av alle steder. Den har karabinkrok i begge endene og fungerer helt fint.
Da får jeg se der en tur! Er den lang nok til å bruke kun den mellom deg og hunden på ski, eller må du bruke annen forlengelse i tillegg?
  • 2 weeks later...
Skrevet
i Norge?

Har bestilt fra USA men rart om det ikke finnes noen som selger i Norge...

eBay sender da stort sett overalt. ;) Har du sjekket Panduro og lignende hobbybutikker?

Skrevet
eBay sender da stort sett overalt. ;) Har du sjekket Panduro og lignende hobbybutikker?

Ja de sender, men Norge har fortsatt 200,- grensen og frakten er dyr ;)

Ja har sjekket, søkt og lett her og der :hmm:

Skrevet
Ja de sender, men Norge har fortsatt 200,- grensen og frakten er dyr ;)

Ja har sjekket, søkt og lett her og der :hmm:

Uh.. hvor mange spenner skal du ha? Bestilte en haug fra uk i fjor, og betalte vel knapt en tier per stk. Skal se om jeg finner igjen nettbutikken.

  • Like 1
Skrevet

Militærgrønt halvstrup? Ikke med camo-mønster liksom, tenker bare grønnfargen.. Aner ikke hvor jeg skal starte å lete engang :P

Skrevet
http://www.paracord.no/nb-NO/kategorier/spenner--stikklas.aspx :)

Edit; Så forresten nå at du spurte etter 20 og 25 mm, det glemte jeg å sjekke om de hadde. Så bare at de hadde buet :aww:

De har ikke så store. Max der er vel 15 mm

Uh.. hvor mange spenner skal du ha? Bestilte en haug fra uk i fjor, og betalte vel knapt en tier per stk. Skal se om jeg finner igjen nettbutikken.

Jeg skal ha noen ja..

Er ikke noe problem å bestille fra utlandet, men synes det er greit- og endel kjappere! å kjøpe i Norge.

Vil gjerne ha linken om du finner den :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg lurer på hvor folk får kjøpt stoff til potesokker i kule farger jeg............ *sukk*

Skrevet
Skulle kanskje hatt den litt mørkere, men fargen i seg selv var egentlig OK, pelsen inni derimot - den var horribel :lol:

seleverkstedet har grønne, polstra halvstrup halsbånd.

Skrevet
Jeg lurer på hvor folk får kjøpt stoff til potesokker i kule farger jeg............ *sukk*

Dogbooties.com? Der har jeg bestilt mine - i knæsje farger som råååsa, oransje og neongrønn. :lol:

Guest Belgerpia
Skrevet
Dogbooties.com? Der har jeg bestilt mine - i knæsje farger som råååsa, oransje og neongrønn. :lol:

Men jeg tenkte jeg skulle sy selv jeg :). Har jo fått symaskin og det må jo testes

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...