Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

JEG SKAL UT OG KJØPE GAFFATEIP OG HÅNDKLÆR I DAG. :blink:

(Forøvrig: Håndklær er vanskelige å tygge gjennom, og gaffateip hjelper deg å feste håndklærne skikkelig til kroppen.)

  • Svar 200
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En god standard zombie: - kan ikke gjøre noe overnaturlig, som å f. eks være kjempesterk eller hoppe over ting - de kan subbe sakte bortover. Vil ha problemer med å komme seg over f. eks små gjerder

Noe sier meg at sonens unge damer først og fremst burde oppsøkt en duganes psykiater :lol:

Ja, men I Am Legend er jo bare fiksjon. Zombier er ikke sånn i virkeligheten.

Skrevet

umbrella corp. har vel besvart den...

Zombie_dog.jpg

og Silent Hill

silenthill4_artwork_04.jpg

Hadde ikke den Dobermannen litt kort hals og litt lite hode. Dessuten er den kupert både her og der. Huffameg!

Og den nederste ser jo ut som en skikkelig gatemix x eventyrblanding, kan noen fortelle meg hvilke raser som er blandet inn der, liksom?? Ser jo at det er Ulvehund, da (selvfølgelig) men den tunga er IKKE ulvehund! Så en Papillon med veldig lang tunge en gang, kan det være det??

  • Like 1
Skrevet

Zombie-våpnet mitt ble ærbødigst reddet ned fra uthusveggen i krøderen og er nå i Drammen. Den skal gies bort til bestevenninen min og mannen hennes neste helg, siden de har bryllupsdag. De ble overlykkelige når jeg fortalte det og har lovt meg at jeg og Ask kan søke dekning i feriehuset dems ved et eventuelt zombie-utbrudd som takk.

Jeg er så glad jeg har venner som forstår alvoret :rofl:

  • Like 1
Skrevet

Jeg har alltid hatt lyst til å bygge en "panicfloor" under huset, der man kan overleve i flere år, med hele familien og dyra. Med toalett og dusj og vakumpakka matrasjoner, som eser opp når de kommer i kontakt med vann. Der skal være radio med inn og ut signaler, tv, og en god del skjermer som er koblet til div overvåkningskameraer rundt omkring, så man hele tiden vet hva som hender der ute. Alle tak, vegger og gulv er selvfølgelig heftig metall, og ugjennomtrengelig, og dyrene må selvsagt lære seg å gå på toalettet, som oss andre^^

Så må der være et hobbyrom, med alt fra bøker til data, så man har noe å bedrive tiden til, så man ikke blir gal hele gjengen.

Denne etasjen kan selvfølgelig også brukes ved jordskjelv og andre naturkatastrofer.

Så er der en knapp man kan trykke på, som avløser en lyd laaaangt unna, så hvis jeg ser for mye aktivitet rundt eiendommen fra kameraene, trykker man på knappen for å lede zombisene bort.

Og ikke minst: masse sjokolade og en del treningsapparat kanskje?

Zombier er en av mine største frykter, noe som jeg vet er urteit:p Men ja, har tenkt mye på dette, men ingen vil støtte meg så jeg får bygget etasjen min! De kommer til å angre!

  • Like 2
Skrevet

Ta med seg hagle og rifle, sanke sammen alt av ammo, rane en Jakt og Friluft's butikk i nærheten for mer ammo. Så tatt med seg jervenduken og reist rundt mest mulig. Leve av det naturen gir og det jeg kan ranske sammen på frarømte gårder og bygninger! Litt Lars Monsen Zombie Version. ;)

  • 2 months later...
  • 2 years later...
Skrevet

Zombievåpenet mitt er stjålet !!! :o :o

Noen drittunger brøyt seg inn og gjorde herværk i sverigehuset til venninna mi, og de stjal Zombievåpenet!!!

  • 2 months later...
Skrevet

Nå kan man jo virkelig planlegge parallellt med Fear the Walking Dead :shifty: Har ikke fått sett første episoden enda, men den er visstnok ikke like skummel som the Walking Dead S01E01, men lell. Må tittes på ihvertfall :ustol:

  • Like 1
Skrevet

Nå kan man jo virkelig planlegge parallellt med Fear the Walking Dead :shifty: Har ikke fått sett første episoden enda, men den er visstnok ikke like skummel som the Walking Dead S01E01, men lell. Må tittes på ihvertfall :ustol:

kommer den på norsk tv? *vil se*

Skrevet

kommer den på norsk tv? *vil se*

HBO nordic, men utover det vet jeg ikke. Men dog, siden jeg har HBO nordic har jeg ikke undersøkt så mye :P

Skrevet

HBO nordic, men utover det vet jeg ikke. Men dog, siden jeg har HBO nordic har jeg ikke undersøkt så mye :P

Oh! Teste gratismnd da. Kommer ny episode hver uke?
Skrevet

Oh! Teste gratismnd da. Kommer ny episode hver uke?

Jepp, og tror ikke episodene forsvinner, så ville ventet litt sånn at du fikk sett et par :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...