Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

Jeg synes alle her inne med våpen (og som ikke flykter ut til ingenmannsland) skulle iført seg denne så vi kunne kjent hverandre igjen og "teamed up". Noen må jo ta litt ansvar her når ikke engang militæret klarer å utrydde f-skapet!

dch002xl.jpg

All forhånds info tilsier jo at det er de yrkesmilitære som dauer først :P

  • Svar 200
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En god standard zombie: - kan ikke gjøre noe overnaturlig, som å f. eks være kjempesterk eller hoppe over ting - de kan subbe sakte bortover. Vil ha problemer med å komme seg over f. eks små gjerder

Noe sier meg at sonens unge damer først og fremst burde oppsøkt en duganes psykiater :lol:

Ja, men I Am Legend er jo bare fiksjon. Zombier er ikke sånn i virkeligheten.

Guest Maritus
Skrevet

Gaffateipen ligger klart, er det noe som skal fikses så er gaffateip helt klart løsningen, til og med ved zombieutbrudd! :ahappy: Men hysj, dette er kun mellom oss soniser!

Skrevet

har militærler som nabo da, det hadde jeg jo glemt. :o Kanskje stjele litt ammo og våpen av dem. Eventuelt satse på at de grønnen mennene fikser.

Skrevet

Alle vi på vestlandet hadde jo dødd, må jo kjøre ferge "alleveier" omtrent sålenge vi ikke kjører østover.. De veiene hadde sikkert vært stappet med biler i alle vinkler og veier.. og jeg kan ikke kjøre ferge :no:

Skrevet

Alle vi på vestlandet hadde jo dødd, må jo kjøre ferge "alleveier" omtrent sålenge vi ikke kjører østover.. De veiene hadde sikkert vært stappet med biler i alle vinkler og veier.. og jeg kan ikke kjøre ferge :no:

Dere kan ro over til Shetland, eller gå over fjellet, hvis der tror det er tryggere på Østlandet :no:

Edit: Rettet til litt mer meningsfyllt norsk :)

Skrevet

Dere kan ro over til Shetland, eller få over fjellet, hvis der tror det er tryggere på Østalndet :no:

tror det neppe er tryggere :lol: men vi må jo komme oss vekk, og kjøremessig er det jo lettest å kjøre via østlandet da! :no:

Skrevet

Om dere søker på "bug out bag" på youtube, så finner dere en og annen tulling som har dratt det hele litt for langt hva angår våpen... :P

Har en plan, men sier ikke til noen... :-)

  • Like 1
Skrevet

Om dere søker på "bug out bag" på youtube, så finner dere en og annen tulling som har dratt det hele litt for langt hva angår våpen... :P

Har en plan, men sier ikke til noen... :-)

Og i forbindelse med det vil jeg anbefale en liten serie som heter "Doomsday preppers" :lol:

  • Like 1
Skrevet

tror det neppe er tryggere :lol: men vi må jo komme oss vekk, og kjøremessig er det jo lettest å kjøre via østlandet da! :no:

Godt du skjønte hva jeg sa :) Retta det nå, da.

  • Like 1
Skrevet

Go to the ocean. Put your backs to it and protect yourselves there. - El Wray

Planet-Terror.jpg

^ Lola 2017!

Jeg regner faktisk med at enden er ganske nær nå. Så det kan godt være zombier som snart er på ferde faktisk, ikke helt usannsynlig.

  • Like 2
Skrevet

Ja, det er jo det alle kvinner gjør under zombieutbrudd, er det ikke? Løpe i trusa, skitten, svett og sexy? :icon_confused:

guns.jpg

Ah, crap, det glemte jeg :no:

Da har jeg nok ingen mulighet til å være heltinne og redde verden :baby:

Guest Kåre Lise
Skrevet

Heldigvis, siden det er krise, så kommer Snusken her på forumet til å prioritere å sende ut informasjon over å samle mat, så vi kan jo få med oss hva som skjer :D

Edit: Ref. den andre brødtråden, altså. Det er som Kine sier kanskje greit å vite noen andres plan, så kan man tenke på annet selv!

Klok av skade etter tråden du nevner skal jeg nok bare dyrke kjærligheten til meg selv mens jeg reflekterer over maslow i det stille, barrikadere meg på sofaen mot alskens sonenzombier med selvforsynt proviant og nyte showet.., popcorn og cola, og der røyk alle ambisjoner om norskprodusert mat.. shit au...

Ja, det er jo det alle kvinner gjør under zombieutbrudd, er det ikke? Løpe i trusa, skitten, svett og sexy? :icon_confused:

guns.jpg

Bring it on! :hyper:

Skrevet

Ikke jeg heller, så jeg får søke tilflukt med Raksha langt inne i skogen :rofl:

Du, der er det ikke trygt. Det bor jo allerede en wannabe zombie, eller kanskje muligens en zombie i dårlig forkledning rett nede i gata :huh:

  • Like 2
Skrevet

Du, der er det ikke trygt. Det bor jo allerede en wannabe zombie, eller kanskje muligens en zombie i dårlig forkledning rett nede i gata :huh:

Åh pokker, er det derfor han har blitt så stiv i gangen? :o

Men han er redd hundene da, så banshee sin blade, og snusern, hadde holdt han unna.

  • Like 2
Skrevet

Zombien til Raksha er jo ikke farlig, han er jo bare in løøøv! Så han kan bare gjøres om til en Zombie-tjener, er ikke verre enn det.

:lol: du er ikke rektig nagla, damen.
Skrevet

Zombien til Raksha er jo ikke farlig, han er jo bare in løøøv! Så han kan bare gjøres om til en Zombie-tjener, er ikke verre enn det.

Ååå, nå som jeg planla å øve bittelitt hodesmashing på hansmiley-devil19.gif

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...