Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den gang jeg hadde Ulrik så var han med til byen på 17 mai. Han taklet det helt fint. All den kos han kunne drømme om fra masse forskjellige folk, og masse matrester blir himmelriket for en liten fyr. Han taklet dårlig lyder, men akkurat korpslyder og menneskeskrål brydde han seg aldri om. I dag holder vi oss hjemme da. Bamse kan ikke drasses med blant så mye leven og folk. Og Shensi er ikke helt i form, så da holder vi oss hjemme. men at Shensi hadde taklet det, ja helt klart! Hun hadde renset gatene for søppel rett og slett :lol:

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har alltid med Casper ut på 17 mai jeg, har han med på alt jeg kan. Enten står vi og ser på, russetoget som regel, ellers så er vi med i toget, det skal vi i år. Ser overhodet ikke noe problem med

Tesh var med i barnetoget, helt uberørt. Derimot mange komentarer fra voksene som syns det var forferdelig at noen kunne ta med farlige hunder i et barnetog..

Enig med Lola. Det får folk avgjøre selv utifra hva slags hund de har. Har du en bikkje som ikke takler mye røre, så ikke tråkk inn i korpskjernen. Så greit er det. Kunne glatt tatt med Grim for å se

Skrevet

Vi er snart klare her, er i 4 tida vi skal gå i tog. Har kost oss litt i skogen idag, så han er tømt før vi skal gå i tog. Litt flaut om han skulle finne på å måtte bæsje midt i haha. Så er det faktisk litt sol her, men veldig sur vind. Men bare greit, hadde det vært for varmt er jeg redd folk ville fått sikkel på bunadene sine hehe. Ha en fin dag alle sammen :)

Skrevet

Her så vi både tog og var ute! Toget ble sett på fra toppen, de var kjedelig så Terho prøvde å få meg til å leke! På skolen var det to andre hunder som var såååååååååååå spennende, at ørten unger koste, klappa og dilla med han var ikke noe å bry seg om!

Skrevet

Casper ble med. Stakkars. Ikke fordi han var berørt på noen måte, men fordi det innebar at han nå har måttet dusje :P Regnet hele tiden, og han ble søkkvåt. Alle som ville klappe ham endte jo opp med en hårete hånd, og i tillegg blir han litt gul når han er gjennomvåt :P Men han var veldig flink iallefall, og viste nok en gang at det ikke er noe problem å ha ham med på slikt.

Skrevet

Casper ble med. [...] viste nok en gang at det ikke er noe problem å ha ham med på slikt.

Thorvald og :) Godt og se, han var helt rolig han, bare satt og titta rundt seg, tagg litt godbiter av meg og prøvde å komme bort til de andre hundene han så. Også syns han det var så kjedelig når vi sto stille, og han hadde absolutt ingen forståelse for at jeg ikke klarer å gå like raskt som vanlig når jeg går i høye hæler, og at jeg syns det er enda mindre gøy enn vanlig når han bykser til sida for å plukke opp en pinne :P

Men vått, det var det :P

Skrevet

Flinke gutter vi har :D

Vi gikk sammen med en liten bichon havanaisegutt, og de ble gode venner de :D Da blir jeg så glad!

Pleier egentlig ta litt ordentlig 17.mai bilde, men i år ble det bare et kjapt instagrambilde (og instagram ville ikke ha med føttene hans) :P Her venter vi på resten av gjengen, det var kjedelig!

582338_10150823878627971_508467970_9484853_1082216645_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Kjenner man hunden sin så vet man vel om man kan ta den med eller ikke. Mange har påpekt at de idiotene som tar med seg redde og nervøse hunder, de bryr seg uansett ikke om advarsler og skjønner ikke bedre. Det er jeg helt enig i.

Har man en hund som tåler det så er det en fin miljøpåvirkning (men man trenger kanskje ikke stå midt i storgata der folk tråkker på halen, det er konstant press og mye skarpe lyder hele tiden).

Mona var ikke noe problem å ha med (annet enn at hun ville stjele vafler og is fra ethvert barn som gikk forbi.

Ahh gode minner :wub:

cimg3961j.jpg

  • Like 3
Skrevet

Geo var med og gikk i borgertoget her på Ås. Uberørt og happy-go-lucky hele tiden. Masse oppmerksomhet og kule folk som ville hilse på ham. Og nesten alle hadde pinner i hendene som han kunne prøve å tygge på! :lol:

Skrevet

Lolo Pagola:Hvor kjøpte du sløyfen til casper?For alle hunden jeg så i byen i dag hadde denne bare ikke mi hadde en annen type!hehe.Har aldri sett denne i butikker jeg!Mye lettere knyte på halsbådn enn den typen jeg hadde.

Som jeg regnet med dro mi som en gal mot Bunnpris i munkegata for der bruker det jo være duer men,var jo ingen!Bryr seg ingen ting om bråk,folk osv;)

Skrevet

Jeg har ikke lest hele tråden her, men det er vel som mange sier at man bare ser an hunden sin. Jeg får valp til høsten og har et mål om at den skal kunne være med i 1.mai-tog til våren. Da kommer jeg til å miljøtrene godt helt fra jeg får valpen og fram til da, og så skal jeg selvfølgelig se an hunden før jeg tar den med. Er den ikke klar får det bli neste år. Men jeg tror jeg skal få'n klar =) Er jo bare å gå i byen ofte, det.

Helt enig i at hunder som ikke er vant til bråk burde få slippe sytende mai, men hunder som tåler det ser jeg ikke problemet med. Hester skal jo også være redde for alt mulig, men min lider garantert ingen nød når han står og sover midt i hovedgata i tettstedet like ved stallen. Der blir det overraskende travelt på en lørdag formiddag! =)

Jeg blir veldig provosert av folk som syns synd på dyr det ikke er synd på! =p

Edit for at jeg glemte to ord midt i en setning...

Skrevet

Idag var jeg å så på borgertoget til Sandefjord, og jeg gledet meg til å se hundeklubben der. Men det var skuffende få som var med i det. Men fikk se 3 dobermenn idag, men ingen mynder. Jeg hadde nok fint kunne ha tatt Nitro med i byen idag. Men de største korpsene, og trommekorpset var ganske høyt, så da ville jeg ha skånet hunden med å gå bort, eller holdt for ørene. Så forresten endel hunder ute på byen idag, i folkehavet. De så ikke noe nervøse ut.

Skrevet

Oscar daffa avgårde som det skulle vært hvilken tur som helst. Var mer folk enn i fjor, så jeg fikk samboer til å gå litt langs toget med oss, slik han kunne ta Oscar ut om han skulle bli berørt på noe vis. Men som jeg trodde så takla Oscar dette helt supert, han daffa avgårde med helt slakt bånd hele tiden, var så flink atte. Det var han ikke redd, men etterpå reiste vi til mi søster for å hilse på demmes bc valp på 10 uker..ei lita tøff jente som løp mot Oscar og boffa litt, DET ble han skremt av haha, liker ikke hunder bjeffer på han. Rare hunden.

Bilde av ham i toget :

536439_10150770593540771_648465770_9741364_1587722261_n.jpg

Og et av ham etterpå i finstasen hehe :

576244_10150770616520771_648465770_9741413_669903891_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

Oscar daffa avgårde som det skulle vært hvilken tur som helst. Var mer folk enn i fjor, så jeg fikk samboer til å gå litt langs toget med oss, slik han kunne ta Oscar ut om han skulle bli berørt på noe vis. Men som jeg trodde så takla Oscar dette helt supert, han daffa avgårde med helt slakt bånd hele tiden, var så flink atte. Det var han ikke redd, men etterpå reiste vi til mi søster for å hilse på demmes bc valp på 10 uker..ei lita tøff jente som løp mot Oscar og boffa litt, DET ble han skremt av haha, liker ikke hunder bjeffer på han. Rare hunden.

Bilde av ham i toget :

536439_10150770593540771_648465770_9741364_1587722261_n.jpg

Og et av ham etterpå i finstasen hehe :

576244_10150770616520771_648465770_9741413_669903891_n.jpg

Så fin han er! :D har så sansen for St. bernhardhund, men tror ikke rasen passer helt for oss, men fy så pene de er, kjempe bamser!! :D hilste på en valp en gang..ville bare ta den med hjem og ha den som bamse i sofaen eller kosebamse i senga mi!! ^^

  • Like 1
Skrevet

Lolo Pagola:Hvor kjøpte du sløyfen til casper?For alle hunden jeg så i byen i dag hadde denne bare ikke mi hadde en annen type!hehe.Har aldri sett denne i butikker jeg!Mye lettere knyte på halsbådn enn den typen jeg hadde.

Som jeg regnet med dro mi som en gal mot Bunnpris i munkegata for der bruker det jo være duer men,var jo ingen!Bryr seg ingen ting om bråk,folk osv;)

Vet ikke hvor den er fra, fant den bare i en pose her :P men det er ikke en sløyfe da. Eller jo, det ble det, men det er bare et bånd som jeg knøt slik :-)

  • Like 1
Skrevet

Og et av ham etterpå i finstasen hehe :

576244_10150770616520771_648465770_9741413_669903891_n.jpg

Hahahaha! Har dere knyta sløyfe på halen hans? Stakkars gutt! :lol:

Artig å høre om hvordan det gikk. Han høres skikkelig herlig ut. Jeg skjønner godt at en liten piraja er skumlere enn å gå i toget.

Skrevet

Haha jeg knytta sløyfe på en hårstrikk, som jeg tredde inn på halen hans. Han logra den av et par ganger men var jo så søt med den på, brydde seg ikke han hehe.

Skrevet

Robert syntes 17. mai var stor stas, han fikk leke med en stor hannhund (det beste i verden...) og en valp fra valpekurset vårt, fikk masse oppmerksomhet av familien og fikk være med i 17. mai-tog. Han kvapp litt til ta korpset satte i gang med trommemarsj, men det gikk over med en gang og da var det bare stas at det var SÅ mange som ville være med ham å gå tur :)

17mai.jpg

Skrevet

Jeg gikk gjennom Bergen sentrum på vei til toget (altså, toget man setter seg inni og reiser med :P ) i går. Helt fra Bradbenken og bort til togstasjonen. Det tok nesten en time på grunn av mye folk. Og noe så uberørt som Kuro, altså, jeg var helt imponert. Fra før av var jeg jo sikker på at det gikk fint, hvis ikke hadde jeg gått en kjempeomvei, men ærlig talt! Han fikk snust på noen hunder (uoppmerksomme eiere...), susset på noen barn, og jaget noen duer. Da vi ble stående bom fast inntil et buekorps som spilte, syntes JEG det var ubehagelig høyt, og da så jeg på ham at han helst ville at vi skulle flytte oss litt, noe jeg selvfølgelig prøvde å få til. Men ellers gikk det bare helt strålende. Koselig! Og så så vi på barnetoget i Arna, og det var jo ennå mer stas - barn er kult!

Fine lille. :wub:

Skrevet

Ganzie ble med, måtte jo støtte opp om hundeklubben :ahappy:

Det eneste hun ikke likte var regnet. Fytti vi ble våte :brr:

555192_356675444387612_100001354773150_895992_1799983381_n.jpg

Men hun var superflink, og gikk med kontakt hele toget (en times gange) Og ja, hun gjorde det frivillig.

306185_10150785351710404_690560403_9653212_651387043_n.jpg

Som dere ser så er det eieren som helst ønsker seg langt bort :lol:

Glemte jo bort at de fyrer av tre salutter før toget starter, men Ganzie beviste nok en gang at hun er skuddfast. Man kan si mye rart om nervedyret, men hun er i allefall skuddfast :aww:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...