Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonens treningsgruppe - for de som ønsker å trene hjemme!


Recommended Posts

  • Svar 143
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tror ikke jeg skal fortelle hvor lang tid jeg brukte på programmet jeg Men jeg gjennomførte!

Program 4 *Oppvarming* 20 - Knebøy med bakketouch 20 (hvert bein) - Ettbeins touch 20 - Eselpark 20 - Planke fra stående 10 - Pull over V ups 20 - Sidetouch (desto mer oppreist du sitter he

Du får utfordre han og spørre om han er mann nok til å ta den sammen med deg

Skrevet

Program 3

Ok, dagens program er intervaller. Så antakeligvis vil dere kjenne det både brenne i musklene OG lungene. Viktig å ikke gi opp når det blir hardt, forstsett å bevege dere, selv om det går sakte eller du bare utfører deler av bevegelsen. Press på!

Vi skal gjøre tabata-intervaller. Så du kommer til å trenge en klokke for dette hvor du kan se sekunder.

Her er en online timer du kan bruke om du har høytaler på PCen.

Det fungerer sånn: Gjør øvelsen i 20 sekunder, deretter er det 10 sekunder pause. Dette gjentas SEKS ganger for hver øvelse. Så totalt er det 3 minutter per øvelse. Deretter går du til neste øvelse.

Så, 20 sekunder jobbing, 10 sekunder pause, 20 sekunder jobbing, 10 sekunder pause, 20 sekunder jobbing, 10 sekunder pause, 20 sekunder jobbing, 10 sekunder pause, 20 sekunder jobbing, 10 sekunder pause, 20 sekunder jobbing --> neste øvelse.

Varm opp først.

Øvelse 1:

Knebøyhopp - ta en dyp knebøy, deretter eksplosivt hopp rett opp. Land med svikt i knærne, og rett ned i knebøy igjen.

Øvelse 2:

Armhevinger. Vil anbefale at med mindre du er veldig sterk, gjør disse på knærne eller mot sofaen.

Øvelse 3:

- synk så dypt ned du klarer, og eksploder deretter sidelengs igjen. Dette kan gjøres uten step, men om du har en murstein, en stor bok eller lignende så sett gjerne den i midten og bruk som step! Bruk fantasien her.

Øvelse 4:

Øvelse 5:

Øvelse 6:

(gå over til vanlige utfall om du kjenner du ikke klarer å hoppe lenger, annethvert bein).

Totalt: 18 minutter.

Skrevet

Gjorde program 2 i dag. Liker øvelsene IW! :D De er grusomt tunge, men merker de tar på de stedene jeg ønsker å bli sterkere.

Tar da program tre på tirsdag eller onsdag :)

Skrevet

Så bra! Ja, som sagt, de aller fleste som ikke har trent noe styrke fra før av vil slite i starten, men det er litt som jogging, gjør man det regelmessig så forbedrer det seg fort! :) Vil tro at nummer tre er nokså tøft for alle. Det handler kun om hvordan man presser seg. Til og med en person som er i god form vil bli sliten og få syre av det om h*n legger masse energi og innsats i det :)

Skrevet

Fyttikatta, du trener oss hardt, IW! Tar nok program 2 på tirsdag, litt avhengig av hvor hardt jeg greier å trene lillesøster i morra (men kun kondisjon da).

Skrevet

Bra, gleder meg til å høre hva du synes! Jeg skal ta enten nummer to eller tre i morgen, og kanskje intervallene...grøss! Vi får se :D

Skrevet

Tenker jeg tar formtesten i kveld, varmer opp med en liten joggetur med hundene, men alt for varmt enda. Jeg kan ikke si jeg gleder meg, jeg jogger aldri og har ikke trent på lenge. Men det er ikke morsomt når kroppen forfaller og den trenger virkelig og strammes opp litt!

Skrevet

Hva er forskjellen på de to siste øvelsene? De ser like ut, bare filmet i forskjellig vinkel :P Veldig bra opplegg! Tenker jeg prøver når jeg er ferdig med eksamensperioden.

Skrevet

Løp 5 km og gjennomførte program 2 idag. Like it! Mye beinøvelser er veldig tungt for meg som faktisk er sterkere i overkroppen! De 30 sek med utfallshopp var drepen! haha! Jeg har trent styrke siden jeg tok program 1 for lenge siden altså, men har gjort litt andre øvelser (mer på mage og armer).

  • Like 1
Skrevet

Ja, jeg kjente jeg måtte banne litt til meg selv i går da jeg stor der og lurte på hvorfor i all verden jeg satte knebøyhopp og utfallhopp/saksehopp rett etter hverandre :lol: .

Skrevet

Gjennomførte formtesten i dag etter en god tur i terreng med hundene :) Fytti, eg er i dårlig form :P Er fullstendig ubrukelig på dips og pike sit ups, resten gikk greit. Kommer nok til å kjenne det i morgen :) Tid: 21,5min.

  • Like 1
Skrevet

Program 2

5 minutter oppvarming (se første post i tråden for eksempler).

10 armhevinger - velg enten på knærne, strake eller mot veggen, alt ettersom hvilket nivå du er på (gjør 15 dersom 10 er lett!).

20

(20 på hvert ben, så 40 hopp totalt).

15

20

20 baklengs utfall (hvert ben)

20

(10 til hver side). Er dette for tungt, gjør 14 (7 til hver side).

10

(bruk en 1,5 liters flaske med vann, eller en veldig stor bok)

30 sekunder hver av:

http://www.youtube.com/watch?v=CVaEhXotL7M, utfallhopp (samme som program 1).

2 runder dersom du nettopp har begynt å trene.

3 runder om du vil utfordre deg selv litt mer!

Husk at det ikke går på tid, fokuser på riktig teknikk og å jobbe hardt :)

Håper det er greit at jeg tar øvelser dere må sjekke ut først, det er litt kjedelig om vi tar knebøy og armhevinger igjen og igjen og igjen etterhvert, hehe :)

Gah.

På en måte hadde det vært greit å være ferdig etter første runden. Men andre runden går liksom litt lettere, da vet jeg akkurat hva jeg skal gjøre og hvor tungt det er! :P

Tror jeg tok litt for få utfall, ihvertfall på andre runden, og utfallhoppene på slutten var en vits. 18 minutter, med en 3 minutters pause midt på.

Tar armhevinger på knærne, er mot vegg vanskeligere eller lettere?

Skal kjøpe meg strikk til sidehev og lignende øvelser.

Nå har jeg fortjent et glass sjokolademelk!

Edit: Jeg beveget meg tilogmed 30 meter, ifølge sports-tracker. http://www.sports-tracker.com/#/workout/simira/8jil5muj1sqdkhsv

  • Like 1
Skrevet

Armhevinger mot veggen er lettere enn armhevinger på knærne :)

I stigende vanskelighetsgrad:

Mot veggen, stående nesten rett opp og ned

Mot veggen i skarp vinkel

Knestående med hendene på sofa eller et trappetrinn

Knestående med hendene på gulvet

Strake armhevinger med hendene på sofa eller trappetrinn

Strake armhevinger med hendene på gulvet

Strake armhevinger med føttene på trappetrinn/sofa

Bra gjennomført, jeg peste selv som en elefant etter program to, jeg tror hjernen trenger å omstille seg til å ikke tenke at det er om å gjøre å få en god tid, haha :lol:

Skrevet

Program 4

*Oppvarming*

20 - Knebøy med bakketouch

20 (hvert bein) - Ettbeins touch

20 - Eselpark

20 - Planke fra stående

10 - Pull over V ups

20 - Sidetouch (desto mer oppreist du sitter her jo enklere er det, strekker du ut beina og armene blir det hardere)

20 - Innsides reptil

10 - Armhevinger

20 - Legghopp (prøv å ikke la hælene ta i bakken mellom hver repetisjon, og bruk hofte og kne så lite som mulig)

Nybegynner: To runder

Viderekommen: Tre runder

Jeg kjedet meg så har laget en teit liten instruksjonsvideo istedet for å søke meg ihjel på Youtube etter alle øvelsene jeg ville ta med! :icon_redface: Øvelsene er i samme rekkefølge som jeg har skrevet over, så hver gang jeg bytter øvelse så kan du sjekke navnet mot hva som står jeg, jeg la det ikke inn i videoen.

Og nei, jeg er ikke verdensmester i armhevinger jeg heller, jobber med saken! :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg har syndet og ikke kommet igang :(

Men jeg var på konsert i går og danset fire timer sammenhengende (NEI ikke JB) og idag har jeg syklet.

Formtesten må jeg få tatt snart altså, men flaut foran samboer og han har vært hjemme en stund :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...