Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk. :) Det blir kanskje litt feil om man ender med å senke forbrenning når man ønsker å gå ned i vekt sånn sett...

Har forresten kontakt med ei som har drevet ganske greit med kroppsbygging før, og hun har fortalt litt om hvordan hun spiste med tanke på å få ned fettprosent og slikt. Og det er jo spennende lesning sånn sett. :) Jeg har jo mer trua på riktig kosthold og trening, og ikke quck fixes...

En jeg kjenner skal fjerne store deler av magesekken nå. Blir vel det samme som gastric bypass, selv om det er primært andre årsaker til at store deler av magesekken må ut. Så det skal bli spennende å se resultatet etter hvert, siden vedkommende vil ha godt av å gå ned noen kilo også. :)

Et kosthold bestående av "rene" matvarer gjør underverker! Jeg har trent og spist sunt over lengre tid, men det var først når jeg hadde full kontroll på kostholdet i april at jeg fikk resultatene jeg ønsket meg :)

Når man fjerner store deler av magesekken er man i grunn garantert å gå ned i vekt, men det er å gå drastisk til verks og ganske tøft fordi man knapt spiser og kan oppleve noe man kaller dumping. Det er jo ikke noe man gjør for moro skyld, så jeg håper den du kjenner får resultatene han eller hun ønsker!

  • Svar 2.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tok nylig en squat challenge, det var så pain at eg chiller litt med en ny. Dog tar jeg allerede 60+ sekunder med planke, så de to første ukene der hadde vært griselett Jeg har begynt på det ny

Dere! Jeg har gått ned 7,5 kg siden andre uken i januar

Nettopp jogget EN MIL uten stopp! Stolt http://runkeeper.com/user/juliess/activity/221550920?&tripIdBase36=3nwls8#RULAZ87XCd5reBI6J1SKIUki

Posted Images

Skrevet

Et kosthold bestående av "rene" matvarer gjør underverker! Jeg har trent og spist sunt over lengre tid, men det var først når jeg hadde full kontroll på kostholdet i april at jeg fikk resultatene jeg ønsket meg :)

Når man fjerner store deler av magesekken er man i grunn garantert å gå ned i vekt, men det er å gå drastisk til verks og ganske tøft fordi man knapt spiser og kan oppleve noe man kaller dumping. Det er jo ikke noe man gjør for moro skyld, så jeg håper den du kjenner får resultatene han eller hun ønsker!

Leser slike artikler som omhandler "Mat som medisin", "spiste meg frisk" og slikt, og jeg er egentlig overbevist om at først spiser man seg syk, for så å endre kosthold og bli bra igjen (og da også få en klokkeklar overbevisning om en eller annen diett). Ser jo bare på meg selv med mine matallergier, hvor dårlig jeg kan bli av å spiser feil...

Man er jo det, og siden de bruker den samme operasjonen til at folk skal gå ned i vekt, så vil jo det ha samme effekten på h*n. Selv om man fjerner den av andre årsaker. Så jeg håper jo at vedkommende blir frisk nå på alle måter. :)

Skrevet

Det som er litt trist, er at ganske stor andel av de som fedme-opereres, med enten gastric bypass, eller innsnevring av magesekk, ballong-plastikk eller annet, går opp igjen til utgangsvekt innen 2 − 4 år etter operasjonen. Dette fordi de ikke følges opp godt nok, ift til HVORFOR de la på seg i utgangspunktet, og ikke lærer nok om kosthold og trening, og hvordan holde på en sunn livsstil.
Mange ender opp med å "lure" systemet de har etter operasjonen, med flytende kalorier som lett passerer alle innsnevringer, som feks cola, is, kaffelatte-varianter, sauser, alkohol mm. Og en operasjon vil hjelpe med en kick-start på en ny livsstil, slik at det bli enklere å gå ned i vekt enn uten operasjonen, men operasjon alene viser seg å ikke holde mål.

Skrevet

Har vært noen stille uker på treningsfronten. Jeg var totalt uforberedt på hvor varmt det faktisk er her på sommerstid. Jeg takler varme veldig dårlig, så trening har blitt nedprioritert. Kommer sterkere tilbake når sommervarmen har forsvunnet :)

Eh.. I dag meldte jeg meg inn på et treningsstudio. Veldig spontant. Jeg er i veldig dårlig form. Ble 30 min på ellipsemaskinen. Da jeg kom hjem trente jeg litt armstyrke. Etter å ha gått i flere uker uten å trene noen form for styrke, har smertene i høyre skulder kommet tilbake. Så regner med de forsvinner igjen om kort tid :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Skrevet

Det som er litt trist, er at ganske stor andel av de som fedme-opereres, med enten gastric bypass, eller innsnevring av magesekk, ballong-plastikk eller annet, går opp igjen til utgangsvekt innen 2 − 4 år etter operasjonen. Dette fordi de ikke følges opp godt nok, ift til HVORFOR de la på seg i utgangspunktet, og ikke lærer nok om kosthold og trening, og hvordan holde på en sunn livsstil.

Mange ender opp med å "lure" systemet de har etter operasjonen, med flytende kalorier som lett passerer alle innsnevringer, som feks cola, is, kaffelatte-varianter, sauser, alkohol mm. Og en operasjon vil hjelpe med en kick-start på en ny livsstil, slik at det bli enklere å gå ned i vekt enn uten operasjonen, men operasjon alene viser seg å ikke holde mål.

Det er jo synd en del av de er til ingen nytte sånn sett. Vet du om de blir like tunge som før? Og vet du om det gjelder de som fjerner magesekken pga kreft, der vektnedgangen bare blir en "bivirkning" og ikke årsaken til operasjon?

Kan egentlig ingenting om denne operasjonen, siden det ikke akkurat er aktuelt... :P

Guest lijenta
Skrevet

Ny uke begynte i går og jeg hadde lagt opp kvelden til å bli gullegod med å trene både hund og meg. NEida når jeg lagde middag så klarte jeg å få brannsår på foten av alt. Det ble en kveld med labben høyt hevet og fucedin på såret. Så pent ut i dag så i dag ble det trening på Niri og meg :)

Jeg trente Crossouth igjen og i dag var det å løpe en av to runder. Jeg valgte den minste som var rundt to sandvollyballbaner, det ble i grunnen mer gåing da. Ogs¨å var det å tippe på Traktor dekk. over sandvollyballbanen. Det var gøy at jeg klarte syv omganger for dekkene var såpass store at dem rakk meg til oppunder armene

Skrevet

Nå er ikke jeg særlig glad i fysisk aktivitet som får meg overstadig sliten. Trening ligger faktisk rett bak "plansliping av brystvortene" på listen over aktiviteter jeg ikke er særlig glad i, rett over "vaske dassen på jobb". Men i dag mistet jeg bussen, og jeg måtte jogge ca. 7 km til jobb. Flaks man har overdimensjonerte bein i forhold til resten av kroppen, så det går i det minste fort.

I tillegg spiste jeg et eple. Døde nesten av vitaminsjokk. Har ikke vært så sunn på fire år!

  • Like 5
Skrevet

Nå har jeg trent en gang på de siste tre ukene. Har hatt skikkelig sommerferie fra trening og sunt kosthold, og bare hatt late dager. Har sikkert gått opp et par kilo. Har vært veldig deilig å bare at det helt med ro! Men det var ikke bare bare å komme seg på trening igjen. Jeg klarte det omsider idag, og fikk handla inn masse sunn mat etter treninga. Så nå er det skjerpings igjen :D

Jeg klarte ikke målet mitt om synlige mageruter til sommerferien, men var ganske fornøyd med magen i begynnelsen av ferien. Hadde 2pack iallefall! :D

Da får vi bare prøve mer.

Skrevet

De siste 1,5 mnd har vært utroooolig slappe :P . Sånn går det med sommer og ny kjæreste, haha! Men nå har jeg kommet inn på skole, og det stod i velkomstbrevet at de anbefalte alle å trene 3-5 ganger i uka frem til skolestart (med hovedvekt på kondisjon). Så da må jeg vel bare! Ligger en uke bak pga. jeg har vært syk og hostet som et krek, men NÅ.... nå må det skje :P . Har vel gått opp en 3-4 kg :lol: .

  • Like 4
Skrevet

I går bestillte jeg meg en 4-disk Yoga dvdbox og Jillian dama sin 30 days shred dvd, i tilegg til diettboka Eat Clean :)

Gleder meg til høsten kommer og det blir oppstart med personlog trener. Søskenbarnet mitt skal bruke meg i ett helt år mens hun går personlig trener skole greier så nå blir det steinhardt fremover :D gleder meg til å ha det litt vondt men det er så verdt det!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Skrevet

De siste 1,5 mnd har vært utroooolig slappe :P . Sånn går det med sommer og ny kjæreste, haha! Men nå har jeg kommet inn på skole, og det stod i velkomstbrevet at de anbefalte alle å trene 3-5 ganger i uka frem til skolestart (med hovedvekt på kondisjon). Så da må jeg vel bare! Ligger en uke bak pga. jeg har vært syk og hostet som et krek, men NÅ... nå må det skje :P . Har vel gått opp en 3-4 kg :lol: .

Hva slags skole har du kommet inn på? Siden du må trene fram til skolestart. :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke vært veldig aktiv i denne tråden siste tiden, men jeg har fortsatt med regelmessig jogging. Det var overgang å jogge i norge, det er jo bakker overalt :lol: Kostholdsomleggingen begynner også endelig å bli rutine, og jeg føler meg mer stabil i blodsukker og lenger mett. Jeg er flinkere til å velge det sunne alternativet, og spiser mye mindre sukker.

Jeg fikk litt nedsatt motivasjon i våres fordi jeg ikke så resultater, men så er det jo sånn når man er slank at de kommer sent... Endelig! Nå har de kommet! Flere som kommenterer at jeg ser slankere ut :banana: Jeg er nemlig sånn at jeg må ha bekreftelse, for jeg ser meg blind. Så da er det bare å fortsette i samme spor! Jeg har ikke som mål å bli supertynn, men vil ha ned fettprosenten og egentlig bare bli sunnere.

Så har jeg hatt store nakkeproblemer i hele våres, og nå har jeg endelig dratt meg til kiropraktor og fysioterapeut og vi begynner å få bukt med problemet. Har fått en del øvelser for skuldre og får med masse gratis rygg/mage. Jeg skal kjøre programmet hver dag, og det tar 20 minutter. Har kjørt det siden mandag, og er knallstøl :lol: Men tror det blir bra!

Fortsatt god treningssommer i varmen soniser :cool:

  • Like 3
Skrevet

I dag blei det ikke så mye gitt. Men spilte fotball med kidsa i barnehagen en tjue minutters tid, det får telle :ahappy: Og så gikk jeg hjem fra en venninne i kveld, det er vel ca 2 km eller så. Ikke langt, men bedre enn ikke noe :)

Skrevet

Da det sikkert dabber av igjen etter hvert, vil jeg i alle fall skryte så lenge det varer!

Det ble joggetur nå i kveld også! 4 kilometer på såvidt under en halvtime! Lite styrke da, siden det ble ekstra styrke i går. Fyttirakker'n for et regnvær! Da Kuro skjønte at vi var på vei hjem igjen, lå han foran hele veien :lol:

De siste to ukene har jeg jogget og gått skogstur på til sammen 45 kilometer :ahappy:

Skrevet

Det er jo synd en del av de er til ingen nytte sånn sett. Vet du om de blir like tunge som før? Og vet du om det gjelder de som fjerner magesekken pga kreft, der vektnedgangen bare blir en "bivirkning" og ikke årsaken til operasjon?

Kan egentlig ingenting om denne operasjonen, siden det ikke akkurat er aktuelt... :P

Kreftsykdom gir ofte vektnedgang i seg selv. Så de to gruppene blir veldig vanskelig å sammenligne. Men kreftsyke, som ikke har samme type spiseforstyrrelser og forhold til mat som ekstremt overvektige har, - om de blir helt friske så er der liten grunn til at de skulle gå opp i vekt til det ekstreme.

Skrevet

Bachelor i idrett, helse og ernæring :) .

Så spennende! :D

Spinning i morges, etterfulgt av en herlig skogstur med Harly og Lykke. Fin start på dagen :ahappy:

Skrevet

Jeg har bestemt meg for å ta treningsøktene om morningen nå som skolen starter. Frokost er virkelig det viktigste måltidet jeg spiser i løpet av en dag, jeg fungerer ikke uten frokost. MEN, etter at jeg har spist et ordentlig måltid må jeg drøye omkring to timer før jeg kan trene, hvis ikke kommer alt opp igjen.

Hva kan jeg spise som er lite i mengde, men allikevel næringsrikt nok til å holde meg gående gjennom en times treningsøkt? Så får jeg heller ta stor-frokosten etter trening :P

Skrevet

Jeg har bestemt meg for å ta treningsøktene om morningen nå som skolen starter. Frokost er virkelig det viktigste måltidet jeg spiser i løpet av en dag, jeg fungerer ikke uten frokost. MEN, etter at jeg har spist et ordentlig måltid må jeg drøye omkring to timer før jeg kan trene, hvis ikke kommer alt opp igjen.

Hva kan jeg spise som er lite i mengde, men allikevel næringsrikt nok til å holde meg gående gjennom en times treningsøkt? Så får jeg heller ta stor-frokosten etter trening :P

Jeg spiser gjerne ett knekkebrød med kokt egg på før jeg skal ut og jogge. Spiser det med en gang jeg står opp, så kler jeg på meg og gjør meg klar og sånn, og da har det som regel sunket nok. :)

I dag ble det nok en joggetur på over 4 km. Kom hjem, tok noen beinøvelser og tre runder med situps, beinhev og pushups. Jeg tok 32 pushups tilsammen, hvorav 10 VAR FRA TÆRNE! Helt seriøst, jeg er så himla fornøyd med meg selv! Jeg startet ut i mai med 2 km på 20 minutter, og se på meg nå! Jeg er bare nødt til å skryte litt av meg selv her altså, for ingen andre gjør det, og jeg føler at jeg fortjener litt skryt. :lol:

Edit: Vil bare nevne at jeg har en skade som gjør at den høyre armen min er vesentlig svakere enn en vanlig høyrearm, noe som gjør at pushups er rimelig vanskelig for meg, så det å ta dem fra tærne er ganske stort!

  • Like 2
Skrevet

Jeg har skifta treningssenter, og trener nå på EVO. Er fornøyd så langt, og har fått tilbake litt motivasjon kjenner jeg :D Vurderer å spandere på meg en "sunnhetstest"..

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...