Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Amiga slo til etter mye nervepirrende runder og ble norsk utstillings champion :jump: Takk til Benedicte som gikk med hun og Whoopsis og JeanetteH for moralsk støtte under nervesammenbrudd

Gratulerer alle sammen, kjempebra. Jeg stilte Cora i dag og hun sto for championatet. Entret ringen sånn ca. 0945 og Cora oppførte seg kjempebra i ringen og fikk denne kritikken (jeg skjønte ikke al

Jäger var på sin aller første utstilling i dag han. Bir og Big 4 :berner: Gratulerer så mye alle sammen!

Skrevet

Gratulerer til Anette, Yodel, Jeanette, Bananen, Simira og MollyC! :D

Og noen har forvillet seg inn i feil tråd? :lol:

Har rapportert denne håpløse sonisen, men ingen moderator reagerer :icon_confused:

Skrevet

Det var uvant at du ikke var der :aww:

:lol: Det føltes litt rart å ikke være der også :D (også sier vi ikke noe om at det faktisk var DEILIG å ikke være i en trang, mørk hall på slik en solskinnsdag :lol:).

Skrevet

Var det noen andre enn meg som la merke til hvor sykt glatt det var der inne i forhold til før?

De må jo ha behandlet gulvet med noe, t.o.m Blaze tok seg sammen og ikke gasset avgårde som normalt.

JA! Freke så jo nærmest ut som Bambi på isen der inne nå i forhold til i september (forrige gang jeg var der).

Ikke så alt for lenge siden jeg kom inn døra her hjemme. Gratulerer til alle fine resultater og grattis til Blaze med BIG2. Hørte det over høytaleren og så du tasset forbi der jeg satt og veeeentet (synes det gikk veldig tregt i dag).

Freke fikk nok en fin kritikk av en ny (for ham) dommer. Dette sa Carsten Birk om ham:

God størrelse og linjer. Velskåret hode med gode lengder på neseparti. Sterk rygg, velbåret hale. god dypde i kroppen. Prima vinkler. Effektive bevegelser. Utmerket temperament. Velbårende ører (Hvordan bærer man øra dårlig????)

Exc.JK 1.JKK. CK CERT 1BHK BIR

5. cert i en alder av 15 mnd av 5 mulige :)

han hadde en UK hann som konkurrent, fin fyr det også. En annen norskeid en som også fikk CK, tror ikke eier er her på sonen.

  • Like 6
Skrevet

Akkurat landet hjemme jeg og, måtte bare innom og sjekke litt resultater før jeg besvimer i senga (dagen begynte faktisk 4.30 for meg så det er lov!).

Grattis grattis til alle cert, NUCH'er og fine plasseringer!

Simira: Jækla gøy med Kovu! Grattis :)

Tror faktisk de hadde kræsjet skikkelig, når jeg gikk opp til basen etter at vi var ferdige i ringen, så holdt ridgeback tispene på. Supert at Yodel stilte opp!

Og Yodel hadde forretsen et nyyyyhydelig knippe basenjis med seg, de to svart/hvite- altså.........*sukk*

Stas med fine veteran Blaze også, vi heiet på dere (og se- det hjalp jo!) ;)

SEC: jeg sendte katalogen min avgårde, men imorgen kan jeg sikkert sjekke shibaene :)

Selv tok det jo år og dag før jeg kom meg inn i ringen hos en veeeeldig treg dommer. Men verdt all ventingen, "Tjukken" ble BIR med sitt 2.cert han! Det var 8 franske bulldogger og for engangs skyld så var det flest hannhunder (bare 2 tisper). Stas og jeg er stolt over oppdrettet mitt :) Ingen gruppeplassering, men jeg fikk det jeg ville ha lell ;)

Lykke til imorgen folkens!

  • Like 2
Skrevet

Gikk ikke veien for meg idag heller, BV nr 4 i en relativt stor åpen klasse, uten CK denne gang.

Fôrtispen vår fikk reserve certer, Tarzan 2BHK og My 4BTK. Vant junior klassen med hannhund, nr 2 i åpen klasse hannhund. Så alle hunder fikk excellent.

Skrevet

Da har vi kommet hjem fra 2 dager i Leto :) Stilte bare Nitro begge dager, og igår fikk han vg med en litt spesiell kritikk.

Idag derimot fikk han exellent, ck og ble nr. 3 i sin klasse. I bhk ble han uplassert, men ble nr. 5 av 8, så syns det er bra til å være 9 måneder og 2 uker :D Han er veldig padlete i bevegelsene enda, men det setter seg etterhvert :)

Gratulerer til alle som har gjort det så bra! Kjempemorsomt! :)

Skrevet

Vi er hjemme på sofaen for litt lunch før vi skal tilbake til gruppene. Blaze BIR og BIR veteran i dag også :D

Dommer i dag var nederlanske John Wauben, og han sa dette om henne:

8 years young (lurer på om det var bevist skrevet :P ) and very nice femi type. Well balanced and well developed. Very nice femi head. Well set ears. good expr. good neck and top line. Good body. Well ang. Nice coat and color. Well carried tail. Moved with drive.

Samme dommeren skal dømme gruppen så det blir spennende. :)

Blaze var litt dårlig i magen i dag etter at hun fikk *host* krydde og ostepølse som belønning i går. Noen glemte kjøpe godbiter til det. Så vi hvilker oss i form på sofaen til gruppene ;)

Skrevet

Søteste lille pelsløse Supra ble BIM med knallbra kritikk:

Prima proposjoner og størrelse (:lol: lille lommeterven). God lengde på hode. Meget velbåret ører. Velformede øyne. Godt bitt, velbåret hode og god overlinje. Korrekte vinkler. Beveger seg fritt og livlig. God pels og farge med tilstreklig carbonage. Herlig utståling og temperament :)

Grattis til alle som har vært i farta :)

  • Like 6
Skrevet

Jeg har ikke peiling på hva slags forkortelse osv man har på det, men Kipu ble nr 2 i valp 4-6 mnd i dag. Var bare 3 hanner i klassen og ingen tisper i klassen. Stolt av lille pelsbølla mi!

Kritikk slik det sto på dommerspråket:

Very nice puppy - nice head/expr. - Has cherry eye at present - v.g rareacton- needs to tighten a bit in front -> come by age. Super coat - nice in movement.

Jeg var helt sikker på at kirsebær øyet kom til å sette oss rett bakerst, men dommer (husker ikke navn akk nå) spurte bare om vi hadde time hos veterinær for å gjøre noe med det.

Syns dette har vært en bra debut jeg. Min nervøsitet + en relativt morgengretten mor + en valp som var urolig gjorde at det ble felt noen tårer av fortvilelse over hva slags galskap jeg drev på med, men det gikk bra til slutt! Utrolig hyggelige mennesker som satt rundt oss med samme rase som kom med ros og skryt og et lite " psssst! pass på halen!" mens jeg sto i ringen og fikla med alt annet en hunden. Jeg er virkelig positivt overrasket!

Siden klassen gikk klokka ti så dro vi hjem relativt tidlig da vi ikke så noen vits i å slite ut valp helt med å ta en full dag i hallen når vi alikavel bare bor 5 min med kjøring unna. Kipu har hvertfall oppført seg eksemplarisk og roet seg fort etter den første halvtimen med masse nytt. Og igjen. Er så stolt av lille pelsdotten min! :)

Gratulerer til alle som har fått resultater de er fornøyde med! Har begynt å bli så mange navn nå at det blir vanskelig å følge med! :)

Skrevet

Leja ble nr 2 i tispeklasse 6-9 mnd slått av hunden som til slutt ble BIR. Upåklagelig kritikk nå som sist, men hun likte ikke dommeren så godt, så fikk på kritikken at hun trenger mer trening, noe som jeg er helt enig i. Fornøyd med dagen, selv om jeg hadde håpet på å vinne klassen!

Edit. Kritikken!

Excellent type, proportions. Well angulated. Excellent quality of coat and ears for age. Feminine expression. Needs more training.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer alle som er fornøyde! :D

Først var det Leo i ilden. Han stiller i åpen klasse, og fargespekteret ble virkelig brukt, så jeg hadde null intensjoner om rød en gang. Leo oppførte seg kjempebra, logra, og skulle nusse på meg hele tiden. Først fikk vi utdelt rødt, og og ble plassert som 1.mann i åpen klasse, da de andre fikk blå. Samtidig fikk vi også CK, og etter at alle var bedømt var det 4 hannhunder (2 av den er championer) som møtte i CK runden. Overraskende nok fikk vi CERTET og 3.Bkh! Kjempefornøyd, endelig var det vår tur etter tre res.CERT :D :D

Kritikk:

Maskulin helhet ned bra propesjoner. Bra hode og bitt, Bra overlinje og halefeste. Rak i overarmen. Velkropppet. Anelse knappe vinkler bak. Bra pels. Rører seg veldig bra.

Med Luna gikk det vel helt greit, men hun var ikke helt seg selv i ringen. Veldig slapp og hun så rett og slett lei ut(kanskje det er løpetiden som har stressa hun litt?) Ble en del venting, så skjønner hun egentlig godt. haha. Var vel 5 valper med, alle tisper, og Luna ble 3.plass i klassen sin men med super kritikk, mens søteren Wilma ble BIR! Det er vi fornøyde med, ekstra moro når hun er fra Leo også :D

Kritikk:

Lovlely dog with super temp. Nice wellbal. Head with wellplaced ears. Layback shoulder. Lovly neck into nicely ballance back. Nicely ang. Nice hoch. Super bone. In lovely condition. Moved very well

  • Like 3
Skrevet

Jeg ble faktisk litt sur på arrangjører i dag. Ettersom jeg bor så nært så spør jeg alltid i sekerieriatet rekkefølge på gruppene. Valper først og voksene etterpå. Vi mistet gruppen faktisk! Hele 3 raser mistet gruppe 1 pga det. De hadde vist ropt over høytalerene en gang også at det var en endring og de kjørte gruppe 1 valp og voksen med en gang. Når jeg kom så begynnte de akkurat med barn & hund så de har nok ropt det samtidig som det tenker jeg. Meldte ikke over høytalerene at de savnet raser en gang. Jeg var vist andre mann som møte i sekeriteriatet og klaget. Men man får jo ikke kjørt gruppen på nytt heller..

Ingen plassering i BIS veteran. Men utenom den gruppe missen så var det en god helg :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...