Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Clash of Kings III - Geo


Recommended Posts

Skrevet

Det grepet jeg har om halen på det ene bildet da :teehe: Det var ikke så lett å få dem til å stå i ro. Må litt trening til ja :P

Men bortsett fra det da, så er han en fin kar altså!

Greit å ha noe å holde fast i når det er en blanding av mark og kenguru man skal stille opp! :lol:

  • Like 1
  • Svar 447
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfa

Ja

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så de

Posted Images

Skrevet

Greit å ha noe å holde fast i når det er en blanding av mark og kenguru man skal stille opp! :lol:

:lol: :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Geo er 11 uker i dag, og i den anledning har jeg gjort et par forsøk på å filme hvordan han ser ut oppstilt og i bevegelse. :) Oppstillingsbilder er jo bare å glemme når man er én person, så da passer filming bedre. Vi har overhodet ikke trent noe oppstilling, så resultatet ble deretter, hehe. På tur traver han helt nydelig - legger seg fram og langer ut. Det var ikke like enkelt å få fram det når vi bare gikk noen meter fram og tilbake.

  • Like 3
Guest Jonna
Skrevet

Åh jeg har måtte se den både 3-4 ganger nå selv om øynene mine syns ting som beveger seg er teit :wub:

*dele på fb*

Skrevet

Å guri min, DEN halen da! Lykkelige lille bolle! (Som ikke er så bollete lenger heller, faktisk. Gudameg, nå ble jeg nesten valpesyk. :| )

Skrevet

Titt-tei!

7248309574_5feec43b8b_z.jpg

Geo er 12 uker i dag og har i den forbindelse vært en tur til veterinæren for å ta vaksine. Veterinæren var veldig imøtekommende og hyggelig, følte jeg ble tatt godt i mot der. :) Det var en veterinærstudent som hadde praksisopphold der også, så det ble dobbel og ekstra grundig gjennomgang av både Tinka og Geo. Både trippelvaksinen og kennelhostevaksinen (sprut i nesa) gikk fint å ta, alt av håndtering var greit og i det hele tatt var det visst bare kult å besøke veterinæren. Jeg veide ham i samme slengen, og vekta stoppet i dag på 7,6 kilo. Stor gutt!

Det er sommervær her om dagen, noe han i grunnen ser ut til å sette stor pris på. Men i motsetning til Tinka foretrekker han å slappe av i skyggen framfor i sola når vi er ute.

7248310562_735bc70481_z.jpg

Det kan se ut som om han har arvet enkelte fakter og blikk fra sin mor...

7248311412_d07f402dd7_z.jpg

7248312558_e185e21ba2_z.jpg

7248313312_a18eb1c040_z.jpg

Kjekkas med parabolører

7248314014_0017d3e715_z.jpg

  • Like 1
Skrevet

Neimen se på han der a. :wub: Hvor høy er han?

Vet ikke helt... Lavere enn Tinka, høyere enn han var da du møtte ham for to uker siden? :lol:

Prøvde å måle ham nå, men det var ikke helt lett. Tror han er rundt 35-37, kanskje.

Skrevet

Vet ikke helt... Lavere enn Tinka, høyere enn han var da du møtte ham for to uker siden? :lol:

Prøvde å måle ham nå, men det var ikke helt lett. Tror han er rundt 35-37, kanskje.

Er det en ting jeg gjorde ofte, så var det å måle høyden. Det er superviktig! :aww: Men han er bare 12 uker? Hallo, Klima er jo sånn rundt 40 nå. Og hun er 16 uker. Er han virkelig så diger? Ny film, så jeg kan få studere han takk! :lol:

Skrevet

Er det en ting jeg gjorde ofte, så var det å måle høyden. Det er superviktig! :aww: Men han er bare 12 uker? Hallo, Klima er jo sånn rundt 40 nå. Og hun er 16 uker. Er han virkelig så diger? Ny film, så jeg kan få studere han takk! :lol:

Det er ikke så lett å være én person og skulle måle en kelpievalp som både er trøtt og veldig veldig glad, så den klarer ikke å stå helt oppreist og den skal i alle fall ikke stå stille! Så ta målingen med en klype salt. :lol: Tror ikke det blir bedre om jeg måler flere ganger, for da ender jeg bare opp med ørten forskjellige tall, haha!

Kan fikse ny film i morgen eller noe, rekker ikke i dag. :)

Skrevet

Det er ikke så lett å være én person og skulle måle en kelpievalp som både er trøtt og veldig veldig glad, så den klarer ikke å stå helt oppreist og den skal i alle fall ikke så stille! Så ta målingen med en klype salt. :lol: Tror ikke det blir bedre om jeg måler flere ganger, for da ender jeg bare opp med ørten forskjellige tall, haha!

Kan fikse ny film i morgen eller noe, rekker ikke i dag. :)

Har du ikke skills eller?

Men greit. Det får gå det da.

Skrevet

Det kan se ut som om han har arvet enkelte fakter og blikk fra sin mor...

7248311412_d07f402dd7_z.jpg

DER har vi gærningblikket ja, wohooo :lama:o

Skrevet

Maria ville ha film, så her kommer det film! Litt av hvordan han ser ut nå, tolv uker gammel, og mest bare tull og tøys. :) Helt på slutten tuller Tinka og jeg litt, men Geo er med da også. Ikke i bildet riktignok, men man hører at han er der. :P

  • Like 6
Skrevet

For en herlig film! Og Geo er jo bare superglad. :wub: Du ser ikke så verst glad ut du heller. :ahappy:

Men at han snart er 40 cm? Det tror jeg ikke på altså. Mål på nytt! :lol:

Edit:

Nå sjekket jeg Opsisloggen. Når hun var 5 mnd var hun 8,8 kg og 41 cm. Han har snart tatt henne igjen, og er 12 uker! Wow. Gleder meg til å se dem ved siden av hverandre i sommer!

Skrevet

For en herlig film! Og Geo er jo bare superglad. :wub: Du ser ikke så verst glad ut du heller. :ahappy:

Men at han snart er 40 cm? Det tror jeg ikke på altså. Mål på nytt! :lol:

Edit:

Nå sjekket jeg Opsisloggen. Når hun var 5 mnd var hun 8,8 kg og 41 cm. Han har snart tatt henne igjen, og er 12 uker! Wow. Gleder meg til å se dem ved siden av hverandre i sommer!

Han ligger og sover nå, og vekke ham for måling gjør jeg bare ikke. Det er så deilig når han slapper av. :lol: Men målte fra manken og ned til potene nå når han lå utstrakt og sov, og det var altså 38 cm omtrent. Så joda, han nærmer seg førti med stormskritt! Nå er Opsis mini-kelpie da, så det telles jo i grunnen ikke. :aww: Men han kommer sikkert til å være så stor som hun var da hun var fem mnd om en uke eller to. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...