Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 973
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg håper Triana tar tak i den spyttinga. Det der går jo ikke ann! For noen drittfolk. Håper Dennis ryker denne uka.

Du veit det er ille når tv3-dama sier " Og sånn at dere vet det, Dennis lever i beste velgående!"

Morsomt at Christina klaget på at alle tørrhumpet hverandre, og så når hun skal bestemme "kongen befaler" så gjør hun akkurat det samme. Ahh jeg har sjelden sett mer dobbeltmoral enn det som kommer ut

Guest Maritus
Skrevet

Syns Kristian er litt kul jeg da.. hehe. Ikke noe i veien for selvtilliten hans i alle fall. Husker at han var så skråsikker før han røk ut sist gang på at han hadde så mye makt der inne og de andre var redd han og alt det der snakket hans. Nei, gøy at Kristian kom inn igjen, var jo i alle fall ikke Dennis :banana: Men blir spennende å se hva som skjer framover, skulle ønske det kom inn en deltager fra forgje sesong slik som i fjor. Men nå som det er kun 3 uker igjen av paradise så er det kanskje ikke så stor sjans for det

Skrevet

Syns Kristian er litt kul jeg da.. hehe. Ikke noe i veien for selvtilliten hans i alle fall. Husker at han var så skråsikker før han røk ut sist gang på at han hadde så mye makt der inne og de andre var redd han og alt det der snakket hans. Nei, gøy at Kristian kom inn igjen, var jo i alle fall ikke Dennis :banana: Men blir spennende å se hva som skjer framover, skulle ønske det kom inn en deltager fra forgje sesong slik som i fjor. Men nå som det er kun 3 uker igjen av paradise så er det kanskje ikke så stor sjans for det

Tja, Niklas Vindel er vel pr-kåt nok til å komme inn enda en gang ;)

Ellers stemmer jeg for Gleager :D

(Er det bare meg som får frysninger av klippet der Stian sier "ballongmannen", får pedovibber *grøss*) :lol:

Skrevet

Jeg syns Paradise har blitt skikkelig teit de siste dagene! De oppfører seg som 14-åringer og kliner rundt og tørrjokker på alle. Få inn litt annen type action enn det da plis?

Skrevet

Nei, selvtilliten til Kristian er det hvertfall ingenting i veien med. For all del, bra å ha selvtillit, men tror den gutten trenger litt selvinnsikt også. Han er jo helt fjern, men for all del, det er bra underholdning hvertfall! :rofl:

Guest Maritus
Skrevet

Tja, Niklas Vindel er vel pr-kåt nok til å komme inn enda en gang ;)

Ellers stemmer jeg for Gleager :D

(Er det bare meg som får frysninger av klippet der Stian sier "ballongmannen", får pedovibber *grøss*) :lol:

Hadde Niklas Vindel kommet inn hadde det vært tredje gang, i tillegg til at han også vant i fjor :P Nei, synes Ole Christian eller kanskje han Mads som var der i fjor kan komme inn, synes enda det er helt sinnsykt at han faktisk er lærer ettersom hva han drev på med der inne, gal, gal fyr.

Skrevet

Morsomt at Christina klaget på at alle tørrhumpet hverandre, og så når hun skal bestemme "kongen befaler" så gjør hun akkurat det samme. Ahh jeg har sjelden sett mer dobbeltmoral enn det som kommer ut av munnen hennes til tider :D

  • Like 9
Skrevet
:lol: Christina hadde så godt av det der! Og det beste er at Kristian ser henne for det hun er :D Men hun var litt morsom da, det skal hun ha: "Christian er bare en rar liten skrue som har landet på jorda, han skulle egentlig landet på mars"... :lol:
  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...