Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

1 stk her, men planlegger nummer to om ett-to års tid. Tviler på at det finnes en oversikt på nettet hvor stor prosent av befolkninga som har flere hunder. Du kan jo se om det finnes en poll her, eventuelt lage en?

Skrevet

Lurer du på hvor mange hunder vi har, eller er det snittet i hele landet du lurer på? For sikkerhets skyld:

Under mitt tak bor det tre hunder. Èn av dem er Ia sin, men hun lever jo her med de andre. Dessuten eier jeg halve Solo (mammaen til vår toller Fibi), men hun bor hos det eldste barnet mitt. Når Ia flytter ut, tar hun med seg Tinka og da har jeg to.

Skrevet

Liker at ingen svarer på det trådstarter spør om. :lol:

(For sikkerhets skyld - jeg vet ikke av noen slik oversikt. Hvis den finnes vil jeg tro NKK er rette stedet å gå for å finne det, men jeg tror i grunnen ikke at de har oversikt over det.)

  • Like 4
Skrevet

Ja lurte på om det finnes en side ja, men også morro å vite hvor mange hunder dere også har her på sonen. Kult å vite det også :P Aner ikke helt hvordan jeg lager en poll jeg :P

Skrevet

Med tanke på at man ikke vet hvor mange hunder det er i Norge kan man umulig vite dette.

Det er nok sannsynlig at det store flertallet har 1 hund, noen færre har 2, og noen få har flere enn to..

Du finner garantert ingen oppdatert statistikk for dette her i landet.

Skrevet

Jeg har en hund selv + en til som bor under samme tak som jeg har med på turer. Planlegger min egne hund nr 2. sommeren 2013.

Morro å få en liten oversikt over sonenfolket

Guest lijenta
Skrevet

Som sakt statestikk for Norge er det ikke.

Så har vi de hundene som er registrert på en og bor hos en annen o.s.v

Her i huset bor det to hunder jeg har en og sønn har en. Jeg har lyst på en til og den kommer etter hvert men når vet jeg ikke

Skrevet

Liker at ingen svarer på det trådstarter spør om. :lol:

Kan bare svare for meg selv, men jeg leste og svarte på spørsmålet i overskriften; "Hvor mange hunder?"

Resten overså jeg visst :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...