Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

1 stk her, men planlegger nummer to om ett-to års tid. Tviler på at det finnes en oversikt på nettet hvor stor prosent av befolkninga som har flere hunder. Du kan jo se om det finnes en poll her, eventuelt lage en?

Skrevet

Lurer du på hvor mange hunder vi har, eller er det snittet i hele landet du lurer på? For sikkerhets skyld:

Under mitt tak bor det tre hunder. Èn av dem er Ia sin, men hun lever jo her med de andre. Dessuten eier jeg halve Solo (mammaen til vår toller Fibi), men hun bor hos det eldste barnet mitt. Når Ia flytter ut, tar hun med seg Tinka og da har jeg to.

Skrevet

Liker at ingen svarer på det trådstarter spør om. :lol:

(For sikkerhets skyld - jeg vet ikke av noen slik oversikt. Hvis den finnes vil jeg tro NKK er rette stedet å gå for å finne det, men jeg tror i grunnen ikke at de har oversikt over det.)

  • Like 4
Skrevet

Ja lurte på om det finnes en side ja, men også morro å vite hvor mange hunder dere også har her på sonen. Kult å vite det også :P Aner ikke helt hvordan jeg lager en poll jeg :P

Skrevet

Med tanke på at man ikke vet hvor mange hunder det er i Norge kan man umulig vite dette.

Det er nok sannsynlig at det store flertallet har 1 hund, noen færre har 2, og noen få har flere enn to..

Du finner garantert ingen oppdatert statistikk for dette her i landet.

Skrevet

Jeg har en hund selv + en til som bor under samme tak som jeg har med på turer. Planlegger min egne hund nr 2. sommeren 2013.

Morro å få en liten oversikt over sonenfolket

Guest lijenta
Skrevet

Som sakt statestikk for Norge er det ikke.

Så har vi de hundene som er registrert på en og bor hos en annen o.s.v

Her i huset bor det to hunder jeg har en og sønn har en. Jeg har lyst på en til og den kommer etter hvert men når vet jeg ikke

Skrevet

Liker at ingen svarer på det trådstarter spør om. :lol:

Kan bare svare for meg selv, men jeg leste og svarte på spørsmålet i overskriften; "Hvor mange hunder?"

Resten overså jeg visst :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...