Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis hunden min hadde tatt liv av min egen baby ville jeg aldri tatt den tilbake, ville avlivd den på flekken.

Skjønner virkelig ikke hva de tenker med. Hvorfor i allverden vil de ha hunden tilbake etter noe slikt?

Skrevet

Sykt at de vil ha bikkja tilbake.Hadde det vært min hund hadde jeg avlivet den. En vet aldri hvor man har en slik hund, etter at en slik hund.

Vel, det kan høres ut som hundeholdet burde bli sett nærmere på. Når man leste hele artikkelen så tenkte man jo sitt sammen med det hunden også da er ønsket tilbake, det sier jo litt om at noe ikke helt stemmer... Bare spekulasjoner, såklart, men...

  • Like 1
Skrevet

Legger spesielt merke til nederste setning.

Utrolig trist, men samtidig tenker jeg "atter et bevis på at ikke alle skal ha hund" :(

Eller barn..

  • Like 5
Skrevet

Det der er jo ikke normalt på noen måte.. De fleste mødre hadde vel drept bikkja egenhendig hvis den hadde angrepet spebarnet? Selv Loke hadde ikke rukket å få seg til dyrlegen en gang før han var død. Vi er da pattedyr vi også... Her må det være noe rart.

  • Like 2
Skrevet

Beklager mine fordommer, men jeg tenker også trailertrash når jeg leser dette.

Den 21 år gamle moren hadde vært borte kun noen minutter da hun kom inn i rommet og så hunden stå over babyen med blod i ansiktet.

Som soelvd sa, ikke alle burde ha barn. Gå fra ungen, på gulvet, sammen med to hunder? Tre dager gammel??

  • Like 1
Skrevet

Som Loke sier, hadde det vært min hund hadde jeg tatt den sjøl.

Og denne hunden har tydeligvis hatt for vane og ta for seg.

Ref til at den hadde drept kattene i huset.

Og da må man jo spørre seg hva pokker denne moren tenkte på som forlot sin 3 dager gamle sønn/datter med denne hunden.

Skrevet

Og denne hunden har tydeligvis hatt for vane og ta for seg.

Ref til at den hadde drept kattene i huset.

Hva er relevansen her egentlig?

Mine hunder dreper gjerne en katt eller ti, men aldri i livet om de ville forsøkt å skade et menneske (uansett hvor nytt det er)

  • Like 4
Skrevet

Det er stor forskjell på å drepe en hvilken som helst katt, og familiens katter da..Bare for å ha sagt det også.

Skrevet

Nå skal jeg dømme så det bare svir: det barnet der er nok spart for mange lidelser i livet, ved å få dø bare 3 dager gammel..

Men FOR en måte å dø på, stakkars stakkars liten venn :cry:

Skrevet

Det er stor forskjell på å drepe en hvilken som helst katt, og familiens katter da..Bare for å ha sagt det også.

Tja.. Kicker jaktinstinktet inn, så spiller det vel neppe noen rolle. Det er jo utallige huskyer man hører om som lever lykkelig med kattene sine inntil en dag..

Skrevet

Hva er relevansen her egentlig?

Mine hunder dreper gjerne en katt eller ti, men aldri i livet om de ville forsøkt å skade et menneske (uansett hvor nytt det er)

Åja, har ikke hunder som dreper katter jeg :P

Hverken 1 eller 10.

Og hunden her det er snakk om er jo tydeligvis ute av balanse og vært det lenge.

Så jo det er nå a litt relevans spør du meg.

Jeg kunne fint latt mine hunder være alene med mine barn.

Det er de nå strengt tatt til tider å.

Greit nok at de er større men...

Skrevet

Jeg har ALDRI mine Siberians sammen med mine katter aleine, ikke for et minutt en gang. Og små kattunger får de overhodet ikke se. Dette på tross av at jeg har hatt Siberians og katt i 18 år, ikke en eneste ulykke har skjedd. Men det er det kanskje en grunn til ;)

I mine øyne skal INGEN små barn og hunder være aleine uten at man har de under oppsyn 100% av tiden. Selv om det vanligvis ikke skjer noe som helst, og om det skjer noe så pleier det å begrense seg til et glefs (som er ille nok!).

Denne personen burde hverken hatt hund, katt eller barn om du spør meg :(

helt forferdelig tragisk for alle de uskyldige involverte (eieren/moren er her den skyldige part i mine øyne)

  • Like 1
Skrevet

Åja, har ikke hunder som dreper katter jeg :P

Hverken 1 eller 10.

Og hunden her det er snakk om er jo tydeligvis ute av balanse og vært det lenge.

Så jo det er nå a litt relevans spør du meg.

På hvilken måte synes du at det er av relevanse? Er hunder som tar katter ute av balanse?

Skrevet

Min første tanke er at disse folka sannsynligvis er skikkelig trailertrash.

Beklager mine fordommer, men jeg tenker også trailertrash når jeg leser dette.

Nå skal jeg dømme så det bare svir: det barnet der er nok spart for mange lidelser i livet, ved å få dø bare 3 dager gammel..

OJ! Får man si sånt på et offentlig forum?? Hva i all verden mener dere med disse utsagnene?

  • Like 1
Skrevet

OJ! Får man si sånt på et offentlig forum?? Hva i all verden mener dere med disse utsagnene?

Ein kan seie kva ein vil på eit offentleg forum, for vi har jo YTRINGSFRIDOMEN (woho)...

Men altså, TV2-artikkelen gir jo eit lite imponerande inntrykk av desse folka. Tek ein seg tid til å lese den opprinnelege amerikanske artikkelen, er biletet eit heilt anna:

http://www.post-gazette.com/pg/12048/1210839-56.stm

Ho har altså teke til seg mishandla hundar. Det kan veldig godt forklare kvifor hunden er underernært og "gal". Det står og om kor glade heile familien og nabolaget var for den nye ungen, medan ein av TV2 nesten får inntrykk av at dette er ein unge dei berre har dumpa midt på golvet og ikkje vil ha noko særleg med å gjere. I tillegg skildrar naboane korleis mora kjem springande ut av huset med ungen på armen, skrikande og hysterisk, slik ein ville vente av ei mor i ein slik situasjon, og at faren kasta alt han hadde i hendene og storma frå jobben for å kome seg heim. Igjen, av TV2 verkar det mest som om ho drog vekk hunden, konkluderte med at ungen blødde, og gjekk over til å ta seg av, og forsvare, hunden att.

Eg kan godt innrømme at eg tenkte mykje det same som andre her etter å ha lese TV2 sin artikkel, men eg sit att med eit heilt anna inntrykk etter å ha lese den opprinnelege teksten.

Når det er sagt, har ho jo openbart vore lite smart med å la ungen vere uvokta saman med potensielt ustabile hundar, og dyrevennlegheita er nok litt for stor når ein vil ha attende ein hund som har drept din eigen unge.

Skrevet

Ja, den andre artikkelen gir et helt annet inntrykk :) Jeg tar tilbake det jeg sa.

Rødhette&Ulven: om man leser den første artikkelen, hvor moren vil ha tilbake hunden som drepte ungen hennes og det forsåvidt bare står at hun lot den være alene på gulvet og ikke noe annet følelsesmessig.. syns du ikke det høres kaldt og lite gjennomtenkt ut? Det nevnes heller ikke at hun har to andre barn fra før av.

Jeg tror jeg hadde egenhendig kvalt hunden min om den drepte ungen min, og derfor hadde jeg ingen sympati etter å ha lest den første artikkelen. Tenkte automatisk på folk som lever i rotet hus, får barn fordi de ikke gidder å prøve å ikke få dem, har dyr de ikke burde ha og hverken tar seg av dyr eller barn.

Skrevet

Kanskje hun vil ha hunden tilbake for å egenhendig straffe den grusomt.

Å miste et barn kan gjøre en mor gal av sorg, ja.

Skrevet

jeg endrer IKKE min mening!

Hvem i alle dager lar et lite barn være alene sammen med store hunder?

to hunder sammen er en flokk, en flokk kan få katastrofale følger.

Om dette er omplasseringshunder i tillegg, så skjønner jeg ikke hva hun tenkte med, har hun hatt dem kun en kort tid, så aaaaner hun jo ikke hvordan de er med barn.

De har garantert sett på babyen som et bytte, og flokk/jakt-instinktet har slått til

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...