Gå til innhold
Hundesonen.no

Nellyvill's Just a Flirt. Jäger


Recommended Posts

  • Svar 278
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Får ikke quoted, men han er litt for mørkt tegnet i ansiktet I morgen fyller han 14 måneder og han fortsetter å sparke godt fra seg i ringen! For to uker siden stilte han på en dobbelutstilling

NÅ kommer Jägerspam! :wub: Boing! Helt! Bein! Snø! Hoppsann!

HURRA, Jäger er FRI for HD (A)!!

Posted Images

Skrevet

Denne tråden har vært usynlig helt til nå, jo :huh: Helledussen for en valp :wub: Ja, nå trenger du nok barnevakt sånn på utstillinger, tenker jeg :heart:

  • Like 1
Skrevet

Glemte å si at jeg elsker navnet også, det er knalltøft !

...og skal vi ikke ha et halvsøskenvalpetreff syntes du? :whistle:

Skrevet

La meg også få introdusere dere for søsknene til Jäger!

Først hovedpersonen selv:

Nellyvill's Just a Flirt "Jäger"

424882_10150539410856791_712946790_9309363_1507418163_n.jpg

Søster 1, Nellyvill's Joyride "Sushi" Hun blir boende hos oppdretter.

429861_10150541742011791_712946790_9314803_1336931167_n.jpg

Søster 2, Nellyvill's Just Dropped In "Kari" Hun flytter helt til Irland, til en stor oppdretter og dommer.

424389_10150541743591791_712946790_9314805_1901563175_n.jpg

Den nye eieren spurte oppdretteren min om tips til typiske norske navn, hvorpå hun svarte at Kari og Ola er de typiske norske navnene, og hva passer vel bedre enn å hete Kari når faren heter Ola! :)

Sushi 7 uker:

423340_10150529017901791_712946790_9284991_412406784_n.jpg

  • Like 5
Skrevet

En utrolig vakker og sjarmerende liten gutt, det er ikke stort mer å si om det.. :wub:

Måtte han bli til stor glede for Toril og Mona, de 2 stolte "mammaene". :berner:

  • Like 3
Skrevet

Han er så nydelig han at jeg nesten ikke har ord som beskriver ham :heart: :heart: :heart: :heart:

Skjønner jeg godt! Enig! :heart:

Skrevet

Jäger er åtte uker i dag og jeg har vært utskremt fotograf etter at eierne har pynta og flytta på bein. :D

IMG_8523.jpg

Nydelig siluett og holdning på han!

Og av en eller anneng grunn syns jeg han hadde veldig fine haser, aner ikke hvorfor jeg la merke til akkurat det :lol: Men jeg syns nå han har det.

Skrevet

Jäger er åtte uker i dag og jeg har vært utskremt fotograf etter at eierne har pynta og flytta på bein. :D

:icon_redface: Tusen takk for at du orka å stå opp for å ta bilder av verdens vakreste Jägergutt! :queen: De ble kjempefine!

  • Like 2
Skrevet

Åååå, jeg har ikke sett tråden før nå. Så utrolig skjønn "liten" bamsemums :wub: Gratulerer til de stolte eiere, men jeg skal innrømme at jeg er ekstra glad for at han skal bo hos Toril for dette vet jeg hun har ønsket seg leeeeenge og er det noen som fortjener ønsket sitt oppfylt er det verdens beste og snilleste Toril :heart:

  • Like 6
Skrevet

Åååå, jeg har ikke sett tråden før nå. Så utrolig skjønn "liten" bamsemums :wub: Gratulerer til de stolte eiere, men jeg skal innrømme at jeg er ekstra glad for at han skal bo hos Toril for dette vet jeg hun har ønsket seg leeeeenge og er det noen som fortjener ønsket sitt oppfylt er det verdens beste og snilleste Toril :heart:

Åhh tusen,tusen takk :heart: :heart:

Skrevet

Du må ikke tru jeg ikke la merke til t-skjorta til Mona! :lol:

Jäger er veldig flott, altså. :wub: Jeg liker at han er så tørr i øynene og munnen, det ser så mye freshere ut enn hengeøyne og siklemunn. (Ikke overraskende! :lol: )

  • Like 3
Skrevet

Ny spam! :wub:

IMG_8577.jpg

IMG_8578.jpg

IMG_8582.jpg

IMG_8584.jpg

Kattene til Toril er ikke helt gode

IMG_8587.jpg

IMG_8593.jpg

IMG_8595.jpg

IMG_8600.jpg

IMG_8602.jpg

IMG_8604.jpg

IMG_8607.jpg

IMG_8611.jpg

IMG_8612.jpg

IMG_8618.jpg

Lagt seg under teppet, han

IMG_8622.jpg

Kan dele på sofaen

IMG_8623.jpg

Store ambisjoner

IMG_8626.jpg

IMG_8642.jpg

Spise tanten

IMG_8651.jpg

Hvem, jeg?

IMG_8649.jpg

  • Like 6
Skrevet

:wub: :wub:

Men må jo si at jeg syntes det er noe spesielt med Arok også! Skjønn han! :heart:

Du har tre kjempefine gutter du Toril!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...