Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet
11 timer siden, Stjerneskinn skrev:

Fleecetrøye, 3 kg tørrfisk, snusematte, aloe-spray, 2 vetbeds og strikkobbel på 2,7m. 

image.jpeg

Kan jeg spørre hvor du kjøpte det lange strikkobbelet? :-) 

Skrevet

Ble Hurtta Torrent regndekken til både Kiwi og Tundra, også har Kiwi fått seg Hurtta extreme warmer. Så nå håper jeg vi begynner å bli klare for høsten og vintern :D 

IMG_7569.jpg

IMG_7465.jpg

IMG_7466.jpg

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

I dag har vi kjøpt oss klippemaskin fra Oster og har endelig fått klippa (hvertfall mesteparten av) rufsetufsa vår. Hun har vært veldig raggete i det siste, og med saks ble det utrolig ujevnt. Veldig fornøyd med resultatet med klippemaskin, men hun var veldig sensitiv på føttene og hodet fikk vi ikke komme nær. Vi får ta det i baby steps.

CD75BF6B-DAE5-43DD-998B-94FC417B0DB8.jpeg

Skrevet

Klippemaskin!

D9C6E1F5-5110-4EE5-8FF9-435918888358.jpeg.829e80081875bd4d8d956aea5e18f9f5.jpeg

 

Genser pga klippemaskin ?

99E289D4-2A14-4D41-8EAF-E15873451CEE.thumb.jpeg.e343ce3b890c53c09f5b88a56c50f85e.jpeg

 

Enhjørningsbamse

29AE6D31-64BC-491D-8B6D-E03F9750004F.thumb.jpeg.491f930d01b269e4c5738e0c2d9871fb.jpeg

 

Skunkebamse

4D29D434-7CAC-4E3D-9024-65DCC083E95B.thumb.jpeg.1fcb9f33f1621e8099efa56313659f19.jpeg

 

Kjørestrikk fra Non-Stop x 2 stk

3BBE5A10-92DB-401D-A3FB-C34F00464D6E.png.3126327957835c8b26246e18c2e4675c.png

 

Og hodelykt så vi faktisk kan sykle i mørket også ?

7B877A6D-48E3-49BD-A031-33F78D6EF944.thumb.jpeg.9f68a651bc4e7cb5bd071f803c6a38b8.jpeg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

En valpeeiers evige selejakt! Ceres har nå (dessverre) vokst ut av NonStop-selen sin i størrelse 4, og vi måtte kjøpe ny. Håper det er siste gang vi må kjøpe på grunn av størrelse (4. Selen vi kjøper på 4 måneder). Ettersom NonStop størrelse 5 var et litt for stort hopp i mål, måtte vi ha nytt merke. Valget falt på en neongul X4-sele fra TrueLove. Sitter veldig bra på, og så kommer hun til å synes godt i vintermørket. 

D1294082-1DEF-4EAD-82FA-D745F91B8AA3.jpeg

  • Like 2
Skrevet

Ny sele, nok en gang :icon_redface:

Landet på ruffwear nå, vi trengte feste foran. Og den satt godt. :ahappy:

Eneste bildet av den på ?

Fikk seg også ett stort bein og en selvplukket rundt knutebein. ?

Pluss noen nye godbiter. ? 

Snapchat-1604122327.jpg

  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

@Fjellhammer så fin! Jeg sikler også på en slik, men det blir ikke før til neste år. :) Kjempefornøyd i dag, fikk kjøpt en ny kløv på bruktmarked i dag. Den hun hadde er litt for stor, og denne passet bedre. 

Skrevet

@Mira2.0 Tusen takk! Ble veldig fornøyd med utseende på den:D Utstyr fra Minipina anbefales virkelig og vi måtte nesten ha egen sele nå som vi har startet med Weight Pull. Åå, så spennende. Driver du med WP også?:)

 

  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)

Cyan har fått ny hundeseng! Som var på 50% i dag siden det er black friday. Får se om hun er blitt stor nok til at den overlever. Så kjøpte jeg et canelana aurora dekken til å ha i bilen når det er kaldt og vi skal trene :)

46514115_10217977569733364_3095984771109486592_o.thumb.jpg.58f7c6d741254fb4ce4bd4e809151644.jpg

Endret av Sprettballen
  • Like 2
Skrevet
På 29.10.2018 at 6:14 PM, Stjerneskinn skrev:

Nettopp kjøpt det samme, håper det er verdt pengene. ?

Dyrt dekken men jeg er superfornøyd, brukte det hele vinteren i fjor med 20 kalde i flere uker i strekk. Gamla på 11 år holdt seg veldig myk og fin over vinteren, og jeg tror det er mye takket være det dekkenet!

Siste kjøpt her er noe så spennende som en klosaks! Den forrige ble utsatt for vannskade og rusta :P 

  • Like 1
Skrevet
Just now, Mirapusen said:

Dyrt dekken men jeg er superfornøyd, brukte det hele vinteren i fjor med 20 kalde i flere uker i strekk. Gamla på 11 år holdt seg veldig myk og fin over vinteren, og jeg tror det er mye takket være det dekkenet!

Så bra! Foreløpig fornøyd med det jeg og, bortsett fra at jeg synes overmaterialet er skjørt (får lett rifter). 

Mine siste kjøp er et regndekken, en leke og to must-haves bandanaer til jul og «fest». ?

F36C1E62-D004-43F4-94AD-BE8E9EB50E0C.jpeg

Skrevet
1 time siden, Stjerneskinn skrev:

Så bra! Foreløpig fornøyd med det jeg og, bortsett fra at jeg synes overmaterialet er skjørt (får lett rifter). 

Mine siste kjøp er et regndekken, en leke og to must-haves bandanaer til jul og «fest». ?

F36C1E62-D004-43F4-94AD-BE8E9EB50E0C.jpeg

Så fine skjerf! :wub: hvor har du kjøpt de? :D

Skrevet (endret)
5 timer siden, Sprettballen skrev:

Huh? Jeg kjøpte min i vår jeg :P 

Den har ikke vært til salgs på nettsiden dems før 23. Nov hvertfall, så jeg vet ikke hvordan du har fått tak i den før?

hieh.jpg

Endret av Söring
Skrevet
2 timer siden, Söring skrev:

Den har ikke vært til salgs på nettsiden dems før 23. Nov hvertfall, så jeg vet ikke hvordan du har fått tak i den før?

hieh.jpg

Den er nesten helt lik, bare med trepinne i stedet for metallpinne. Jeg kjøpt min 25. april hos Nettdyret. Jeg har klippet av de stroppene på ryggen da, siden ved kjettingtrekk la det seg en del vekt der.
 

 

31317849_10216331711427935_5626615523803398144_n.jpg

  • 1 month later...
Skrevet (endret)

Jeg har et problem. :icon_confused: :icon_redface: 
Jeg aner ikke når en valp kommer i hus, jeg har ikke kontaktet oppdretter en gang. Eneste jeg vet er at det blir en gang etter jeg får flyttet. Men handler jeg til den fremtidige hunden? Jepp. :lol: Musti har romjulssalg så jeg handlet litt rukka produkter på 50%. 
Dette i rosa og i turkis. 
rukka-mini-comfort-koppel-180cm_39408-e8
Og dette i rosa/sort
rukka-solid-web-halsband-svartrosa-cc.jp

Tenkte også å kjøpe en sånn wet bed? De der teppe sakene med antiskli, de har nemlig lilla på salg, men min lokale butikk hadde ikke det produktet. :P 

Fra tidligere har jeg handlet en lilla kong wubba fra hööks bl.a. :lol: Jeg klarer bare ikke la vær når jeg kommer over noe jeg har skikkelig lyst på. 
wubba_classic-700x700.jpg
Jeg har også funnet både kobbel og halsbånd på coop som jeg har handlet. Kobbelet elsker jeg, hadde flere av dem til Rocky. Det jeg har kjøpt er i rosa/lilla, men jeg har også lyst på kobbelet i teal/turkis/sjøgrønn. 
 

Endret av Rocket
  • Like 4
Skrevet

Litt for gøy å shoppe hundesaker. ?

Ulldekken, ullhals/ørevarmer, lys, flexisett og ny sele til å ha utenpå dekken. (+ kjøpt etpar hundeleker, VOM, fryste kyllinghalser, torskefileter, egg og Provit godbiter.)

71F00968-EBAD-402B-B2D7-734A65F56AFE.jpeg

  • Like 2
Skrevet

Hurtta bug blocker. Ikke akkurat sesongvare på denne tida av året blir jeg fortalt, men jeg er bare en stakkars nordlending sørpå som ikke har noe som helst forståelse for flått, så better safe than sorry tenker nå jeg :P På tilbud var den og :P50pd1d.jpg

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...