Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet
11 timer siden, Stjerneskinn skrev:

Fleecetrøye, 3 kg tørrfisk, snusematte, aloe-spray, 2 vetbeds og strikkobbel på 2,7m. 

image.jpeg

Kan jeg spørre hvor du kjøpte det lange strikkobbelet? :-) 

Skrevet

Ble Hurtta Torrent regndekken til både Kiwi og Tundra, også har Kiwi fått seg Hurtta extreme warmer. Så nå håper jeg vi begynner å bli klare for høsten og vintern :D 

IMG_7569.jpg

IMG_7465.jpg

IMG_7466.jpg

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

I dag har vi kjøpt oss klippemaskin fra Oster og har endelig fått klippa (hvertfall mesteparten av) rufsetufsa vår. Hun har vært veldig raggete i det siste, og med saks ble det utrolig ujevnt. Veldig fornøyd med resultatet med klippemaskin, men hun var veldig sensitiv på føttene og hodet fikk vi ikke komme nær. Vi får ta det i baby steps.

CD75BF6B-DAE5-43DD-998B-94FC417B0DB8.jpeg

Skrevet

Klippemaskin!

D9C6E1F5-5110-4EE5-8FF9-435918888358.jpeg.829e80081875bd4d8d956aea5e18f9f5.jpeg

 

Genser pga klippemaskin ?

99E289D4-2A14-4D41-8EAF-E15873451CEE.thumb.jpeg.e343ce3b890c53c09f5b88a56c50f85e.jpeg

 

Enhjørningsbamse

29AE6D31-64BC-491D-8B6D-E03F9750004F.thumb.jpeg.491f930d01b269e4c5738e0c2d9871fb.jpeg

 

Skunkebamse

4D29D434-7CAC-4E3D-9024-65DCC083E95B.thumb.jpeg.1fcb9f33f1621e8099efa56313659f19.jpeg

 

Kjørestrikk fra Non-Stop x 2 stk

3BBE5A10-92DB-401D-A3FB-C34F00464D6E.png.3126327957835c8b26246e18c2e4675c.png

 

Og hodelykt så vi faktisk kan sykle i mørket også ?

7B877A6D-48E3-49BD-A031-33F78D6EF944.thumb.jpeg.9f68a651bc4e7cb5bd071f803c6a38b8.jpeg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

En valpeeiers evige selejakt! Ceres har nå (dessverre) vokst ut av NonStop-selen sin i størrelse 4, og vi måtte kjøpe ny. Håper det er siste gang vi må kjøpe på grunn av størrelse (4. Selen vi kjøper på 4 måneder). Ettersom NonStop størrelse 5 var et litt for stort hopp i mål, måtte vi ha nytt merke. Valget falt på en neongul X4-sele fra TrueLove. Sitter veldig bra på, og så kommer hun til å synes godt i vintermørket. 

D1294082-1DEF-4EAD-82FA-D745F91B8AA3.jpeg

  • Like 2
Skrevet

Ny sele, nok en gang :icon_redface:

Landet på ruffwear nå, vi trengte feste foran. Og den satt godt. :ahappy:

Eneste bildet av den på ?

Fikk seg også ett stort bein og en selvplukket rundt knutebein. ?

Pluss noen nye godbiter. ? 

Snapchat-1604122327.jpg

  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

@Fjellhammer så fin! Jeg sikler også på en slik, men det blir ikke før til neste år. :) Kjempefornøyd i dag, fikk kjøpt en ny kløv på bruktmarked i dag. Den hun hadde er litt for stor, og denne passet bedre. 

Skrevet

@Mira2.0 Tusen takk! Ble veldig fornøyd med utseende på den:D Utstyr fra Minipina anbefales virkelig og vi måtte nesten ha egen sele nå som vi har startet med Weight Pull. Åå, så spennende. Driver du med WP også?:)

 

  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)

Cyan har fått ny hundeseng! Som var på 50% i dag siden det er black friday. Får se om hun er blitt stor nok til at den overlever. Så kjøpte jeg et canelana aurora dekken til å ha i bilen når det er kaldt og vi skal trene :)

46514115_10217977569733364_3095984771109486592_o.thumb.jpg.58f7c6d741254fb4ce4bd4e809151644.jpg

Endret av Sprettballen
  • Like 2
Skrevet
På 29.10.2018 at 6:14 PM, Stjerneskinn skrev:

Nettopp kjøpt det samme, håper det er verdt pengene. ?

Dyrt dekken men jeg er superfornøyd, brukte det hele vinteren i fjor med 20 kalde i flere uker i strekk. Gamla på 11 år holdt seg veldig myk og fin over vinteren, og jeg tror det er mye takket være det dekkenet!

Siste kjøpt her er noe så spennende som en klosaks! Den forrige ble utsatt for vannskade og rusta :P 

  • Like 1
Skrevet
Just now, Mirapusen said:

Dyrt dekken men jeg er superfornøyd, brukte det hele vinteren i fjor med 20 kalde i flere uker i strekk. Gamla på 11 år holdt seg veldig myk og fin over vinteren, og jeg tror det er mye takket være det dekkenet!

Så bra! Foreløpig fornøyd med det jeg og, bortsett fra at jeg synes overmaterialet er skjørt (får lett rifter). 

Mine siste kjøp er et regndekken, en leke og to must-haves bandanaer til jul og «fest». ?

F36C1E62-D004-43F4-94AD-BE8E9EB50E0C.jpeg

Skrevet
1 time siden, Stjerneskinn skrev:

Så bra! Foreløpig fornøyd med det jeg og, bortsett fra at jeg synes overmaterialet er skjørt (får lett rifter). 

Mine siste kjøp er et regndekken, en leke og to must-haves bandanaer til jul og «fest». ?

F36C1E62-D004-43F4-94AD-BE8E9EB50E0C.jpeg

Så fine skjerf! :wub: hvor har du kjøpt de? :D

Skrevet (endret)
5 timer siden, Sprettballen skrev:

Huh? Jeg kjøpte min i vår jeg :P 

Den har ikke vært til salgs på nettsiden dems før 23. Nov hvertfall, så jeg vet ikke hvordan du har fått tak i den før?

hieh.jpg

Endret av Söring
Skrevet
2 timer siden, Söring skrev:

Den har ikke vært til salgs på nettsiden dems før 23. Nov hvertfall, så jeg vet ikke hvordan du har fått tak i den før?

hieh.jpg

Den er nesten helt lik, bare med trepinne i stedet for metallpinne. Jeg kjøpt min 25. april hos Nettdyret. Jeg har klippet av de stroppene på ryggen da, siden ved kjettingtrekk la det seg en del vekt der.
 

 

31317849_10216331711427935_5626615523803398144_n.jpg

  • 1 month later...
Skrevet (endret)

Jeg har et problem. :icon_confused: :icon_redface: 
Jeg aner ikke når en valp kommer i hus, jeg har ikke kontaktet oppdretter en gang. Eneste jeg vet er at det blir en gang etter jeg får flyttet. Men handler jeg til den fremtidige hunden? Jepp. :lol: Musti har romjulssalg så jeg handlet litt rukka produkter på 50%. 
Dette i rosa og i turkis. 
rukka-mini-comfort-koppel-180cm_39408-e8
Og dette i rosa/sort
rukka-solid-web-halsband-svartrosa-cc.jp

Tenkte også å kjøpe en sånn wet bed? De der teppe sakene med antiskli, de har nemlig lilla på salg, men min lokale butikk hadde ikke det produktet. :P 

Fra tidligere har jeg handlet en lilla kong wubba fra hööks bl.a. :lol: Jeg klarer bare ikke la vær når jeg kommer over noe jeg har skikkelig lyst på. 
wubba_classic-700x700.jpg
Jeg har også funnet både kobbel og halsbånd på coop som jeg har handlet. Kobbelet elsker jeg, hadde flere av dem til Rocky. Det jeg har kjøpt er i rosa/lilla, men jeg har også lyst på kobbelet i teal/turkis/sjøgrønn. 
 

Endret av Rocket
  • Like 4
Skrevet

Litt for gøy å shoppe hundesaker. ?

Ulldekken, ullhals/ørevarmer, lys, flexisett og ny sele til å ha utenpå dekken. (+ kjøpt etpar hundeleker, VOM, fryste kyllinghalser, torskefileter, egg og Provit godbiter.)

71F00968-EBAD-402B-B2D7-734A65F56AFE.jpeg

  • Like 2
Skrevet

Hurtta bug blocker. Ikke akkurat sesongvare på denne tida av året blir jeg fortalt, men jeg er bare en stakkars nordlending sørpå som ikke har noe som helst forståelse for flått, så better safe than sorry tenker nå jeg :P På tilbud var den og :P50pd1d.jpg

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...