Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har nettopp kjøpt kanvasbur på plantasjen, dei største bura deira er på salg, til 349,50, førpris 699. Var vel 90x60x60++ om eg hugsar rett. Veldig greit å ha, måtte visst skille av passehunden litt. :P

  • Like 1
  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Jeg har kjøpt nametags med firkløver til nye valpen fra nettdyret.no. Og en bamse, en godbitball, halsbånd og kobbel med polkadotter. Også fra nettdyret.no.

  • Like 1
Skrevet

Har søkt rundt på nett for å prøve å finne et kobbel som ligner det vi låner av veterinæren, og når jeg fant et som ligna på animail så lå det visst ting i handlekurven min der fra før av :P Så da ble det litt ekstra da, som jeg har tenkt lenge på å kjøpe, men bare ikke fått surra meg til :P

Har kjøpt:

koppel-gra.jpg

pluss et i rødt som er litt bredere.

regnsvart_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_2_

hurtta_outdoors_ultimate_warmer_raspberr

291103.jpg

Også er det masse godis fra Arivo på vei i posten :D

  • Like 2
Skrevet

mitt siste innkjøp var et bibur til hunden min. det ble bestilt i gårkveld. så har ikke fått det enda. krysser fingre, tær og alt som krysses kan, for at det kommer innen onsdag, da jeg drar vekk på onsdag.

jeg er kjempefornøyd med kjøpet, jeg kikka bare litt rundt, på priser, hva som fantes av muligheter til min lille minibil, og min lille hund, og plutselig så snublet jeg over et bur, som kostet 1499 kr. så så jeg en ny ting. det var på salg. kun str jeg skulle ha. det ksotet meg 749. og hvordan kunne jeg da overse det, og ikke kjøpe det? så nå venter jeg på det. og krysser alt av fingre og tær og alt som krysses kan igjen, for at str er passe, og at voffen liker buret sitt. er vell og merke for å ha i bagasjerommet.

Skrevet

Mitt siste kjøp er huttra lifeguard y sele! :-) Har desverre ikke komt fram enda i om med at jeg bestillte på nettet. Gleder meg veldig til å prøve den ut når den kommer fram!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Bestilte ny børste og kam i går fra Chris Christensen, og en spray som skal hindre bleking av pelsen i sola, Leo blir helt gulerot om sommeren :P også har jeg bestilt sele i fine farger og med broderi sydd på mål av Leo :D

Skrevet

Åh.. Alt for mye :-P handler så mye til bedriften også bare faller det ting til jentene oppi :o så nå skal jeg hente jordklode baller til de, starmark fun ball grønn, starmark foam ball med tau, bandasje (var billig haha), klikker, og noen flere baller... :-P

  • Like 1
Skrevet

Reisebur.

 

31,- på Netthandelen :)

 

Postet bilde

Oi, jeg tror jeg må innom netthandelen oftere :sweat: De burene jeg har sett på og som kan passe må jeg ut med tusenlappen for :blink:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • 2 weeks later...
Skrevet

2 x Hurrta gul redningsvest! Den jeg har er for stor så de får heller ligge litt lengre ned i vannet pga tyngden enn å se ut som en 1 åring med 5 lags bobledress!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...