Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet
Minxdesign.se. Hvis du skal ha før hun stenger for sommeren, må du bestille innen 15. juni. Deretter åpner hun opp igjen i begynnelsen av august. Hun sommerstenger for å kunne overholde leveringstida på 2 uker, noe som har vært umulig denne våren.

Må ha et sånt halsbånd :heart::thumbsup:

Tro det eller ei, men dette er den beste hundeleka vi har hatt! Denne har han hatt helt fra han var valp og det var hans første leke. Han har ødelagt flere hundeleker, men denne rotta fra ikea til 20kr er favoritten. Må nok en tur til ikea og "hamstre" noen rotter til han snart :lol:

http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/50153694/

Skrevet

Av utstyr: Ruffwear roamer leash (strikkbånd). Fungerer supert sammen med Baggenbeltet, og kan også festes rundt livet uten bruk av ekstra belte (men det blir ikke like behagelig). Kjempefornøyd nå, og blir nok enda mer fornøyd under sommerens fjellturer:-)

Av knask: tørrfisk.

Skrevet

Jeg har funnet en hel del hundestæsj på iHerb! Dette ble med hjem sist gang. Nedbrybare bærsjeposer, hundehånkler (disse var faktisk overlegne), masse godt snacks (de laksebitene var enormt populære) og mer. Jeg har lagt ut alt på bloggen min her :)

Jeg har også kjøpt masse leker på eBay, mye fra kong. Her har jeg lagt ut hva jeg har kjøpt (ja, det ble en hel del ja :) )

  • Like 1
Skrevet

Flere godbiter! :D Føler meg litt som en samler, "mååå" jo variere hele tiden tenker jeg :P Samtidig fikk Khela en ny pipegris. Blir alltid en ny leke når jeg er på dyrebutikken, må snart ha en større oppbevaringsboks :icon_redface:

Skrevet
Jeg har funnet en hel del hundestæsj på iHerb! Dette ble med hjem sist gang. Nedbrybare bærsjeposer, hundehånkler (disse var faktisk overlegne), masse godt snacks (de laksebitene var enormt populære) og mer. Jeg har lagt ut alt på bloggen min her :)

Jeg har også kjøpt masse leker på eBay, mye fra kong. Her har jeg lagt ut hva jeg har kjøpt (ja, det ble en hel del ja :) )

Ha ha ha jeg leste "jeg har funnet endel hundeBÆSJ på iherb".... :lol::innocent:

  • Like 2
Guest Yellow
Skrevet

Optima pH hudvask.

Ny karde.

Glucosamin.

VogH blodpulver.

VogH storfevom-pølser.

Skrevet
Skal klossene løftes opp?

Ja eller dyttes på. Skal ingenting til før de fjernes, han trenger bare å være borti nesten for å velte den.

Skrevet
Ja eller dyttes på. Skal ingenting til før de fjernes, han trenger bare å være borti nesten for å velte den.

Da er det sånn Leo hadde når han var valp :P vi har en annen som han synes er for vanskelig, han gidder ikke å prøve engang, bare går vekk og gir opp :lol:

Skrevet

Jeg tror jeg begynner å bli gammel kjærring, for nåt jeg trenger noe eller har lyst på noe så har jeg store problemer med å bestemme meg for hvolken type, farge osv. Etter mye om og men, da snakker vi uker, så ble det ny Y-sele fra Hurtta til Miramor. post-11861-13657103315394_thumb.jpg Endelig an jeg bytte ut den gamle som har en tendens til å skli så den ligger skjeft. Jeg får fnattnav sånt... Sent from my iPad using Tapatalk HD

Skrevet
gosig-mus-kosedyr__73339_PE190021_S4.jpg

Fra IKEA

+

En delfin-med-ball-og-fisk-bamse fra samme sted.

Thorvald approves :aww:

Åh, de små musene fra IKEA er favoritt her i hjemmet! Halen og ørene ryker, ellers holder disse mye lenger enn andre kosedyr hun har hatt (som faktisk ER til hund). De små ikeadyrene med pip i er jo også fantastisk morsomme da, men de ryker dessverre rimelig kjapt :P

  • Like 1
Skrevet
Åh, de små musene fra IKEA er favoritt her i hjemmet! Halen og ørene ryker, ellers holder disse mye lenger enn andre kosedyr hun har hatt (som faktisk ER til hund). De små ikeadyrene med pip i er jo også fantastisk morsomme da, men de ryker dessverre rimelig kjapt :P

Enig i det :ahappy:

Ikea-rottene er favorittleka, den har holdt veldig lenge selv om flere andre hundeleker er ødelagte på 2 dager..

Ikke dårlig å bruke 20 kr på en leke som holder utrolig lenge!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...