Gå til innhold
Hundesonen.no

  

65 stemmer

  1. 1. Hvilket hannhundnavn liker du best?

    • Pazzo
      15
    • Kaos
      27
    • Luca
      14
    • Supernova/Nova
      7
    • Annet navn, spesifiser under
      2
  2. 2. Hvilket tispenavn liker du best?

    • Vega
      12
    • Bris
      22
    • Liga
      4
    • Kontra
      13
    • Supernova/Nova
      11
    • Annet navn, spesifiser under
      3


Recommended Posts

  • Svar 102
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg stemmer for A Song of Ice And Fire-navn jeg, bare fordi det tross alt er et sånt kull, og der er det masse navn å ta av, mange innmari fine. Jeg har ikke lest bøkene, og har bare kommet til episod

Thecla var en dame fra Hellas som viet seg til Gud eller noe. Uansett, en fyr prøvde å voldta henne, hun ble sur og kom til skade for å denge han litt for hardt, hun ble dømt til å bli spist levende a

Me to, og nå fikk jeg den på hjernen

Skrevet

OT, men er det Fon De Clair Tellus? Morfaren til Ekkis det

:)

Jepp, det er det

:ahappy:

Pen. :wub:

Han var visst ikke så verst mentalt heller han :)

:frantics:

Den sangen er såååå gyselig :x

Nydelig, mener du? Har du hørt på teksten, liksom? :P

Skrevet

Tellus eller Atlas! Quiz var også litt kult! :ahappy: Jeg tror uansett du finner ut hva han skal hete når du møter han og vet hvem som er din :ahappy: Ellers syns jeg det er morsomt at du hele tiden har gått bort helt fra navneforslagene dine :P

Skrevet

Hadde jeg endt opp med en med kallenavn Tyrion i valpekassa hadde den SÅ blitt kalt Imp. *ler*

:lol:

Nydelig, mener du? Har du hørt på teksten, liksom? :P

Ehm, ja? Trist og fin tekst, for all del, men det hjelper ikke på en traurig og enerverende og rett ut kjedelig melodi, og en sangstemme som tilfører null og niks. Sorry :P

Skrevet

Kozmoz - for da kan du kooooooozzzzzemooooozzzze hele tida :lol:

Eller hva med JAPP?

Jeg synes ikke det er noe å stresse med å finne navn på valpen, jeg. Det er mye bedre å bli kjente med den du skal ha, så kommer navnet av seg selv etterhvert.

Skrevet

Tellus:

Fon-de-Clair-Tellus-----uHdixoVPDoeYSmcuApaUAWXGWZ7VQSSyoF8d2rhmd60,.jpg

Det er verre hunder å bli oppkalt etter enn han altså ;)

Ehm.. Jeg hadde en sånn sort en som het Tellus og han var .. vel.. Søt, men ikke like heldig å bli oppkalt etter :P

Jeg kalte en hest opp etter en sjokolade en gang : Crispo :P

Vi fikk han inn fordi han var litt sånn sprø og måtte temmes på nytt og han jeg trente for var litt smådement på navn så jeg måtte " døpe" han siden vi ikke ante hva han het :P

Men tror ikke de lager Crispo mer..

Skrevet

Ehm, ja? Trist og fin tekst, for all del, men det hjelper ikke på en traurig og enerverende og rett ut kjedelig melodi, og en sangstemme som tilfører null og niks. Sorry :P

Tja. Jeg syns jo at det er nettopp det at den er enkel i kombinasjon med den teksten som gjør den bra, jeg da :P

Ehm.. Jeg hadde en sånn sort en som het Tellus og han var .. vel.. Søt, men ikke like heldig å bli oppkalt etter :P

Men den kalles selvsagt ikke opp etter den sorte, den kalles opp etter den røde :P

Guest Gråtass
Skrevet

Men tror ikke de lager Crispo mer..

Sjokoladen lever i beste velgående, særlig i stor 200gr plate.. Hva gjelder hesten, tviler jeg :P

Skrevet

Jeg trur det er litt dumt å velge et navn du må forklare folk hvordan de skal si. Jeg synes feks at Pazzo var kjempefint, inntil jeg leste åssen det skal sier på italiensk.

For meg var pazzo nesten det samme som pizza, så eg tog an ;)

Og jeg håper du aldri leser på min ev framtidige hjemmeside, du kommer til å irritere deg grønn over navna på bikkjene :lol:

Skrevet

Kozmoz - for da kan du kooooooozzzzzemooooozzzze hele tida :lol:

Eller hva med JAPP?

Jeg synes ikke det er noe å stresse med å finne navn på valpen, jeg. Det er mye bedre å bli kjente med den du skal ha, så kommer navnet av seg selv etterhvert.

Eller kanskje Atlaz? Telluz? Globuz? Må vel være en fancy Z ihvertfall!

Og som Siri sier, navnet kommer gjerne etterhvert. jeg hadde mange fine navn sist, og det endte med at den ene nå lyder "Padda"..

Skrevet

Har du blitt noe klokere Ingvild? :rofl:

Tja... Både ja og nei. Står mellom de fire navnene (altså Atlas, Kaos, Tellus og Quiz) og har vel funnet ut at nå som jeg har klart å koke det ned til de, får det holde inntil jeg vet hvem som blir min, får møtt ham og etterhvert får et lite inntrykk av hva som passer ham best. Plutselig sier vel magefølelsen min hva som er riktig navn, håper jeg. :)

(Og sånn i mellomtiden lurer jeg på om kanskje Geo hadde vært kult...? Som i geografi, geodata, geologi... Skriver i nesten usynlig skrift fordi ellers kommer jeg bare til å framstå som enda mer vinglete enn jeg allerede gjør når det gjelder hundenavn, hehe)

Skrevet

Nei, nei, nei og atter nei :lol: Da kommer jeg aldri til å like hunden din :lol:

Jeg gikk nemlig i klasse med en som var halvt gresk som ble kalt for Geo, altså det minner meg om en greker, ikke en kelpie. I tillegg så var han ikke den smarteste kniven i skuffen, så du vil ikke kalle hunden din for det!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Tja... Både ja og nei. Står mellom de fire navnene (altså Atlas, Kaos, Tellus og Quiz) og har vel funnet ut at nå som jeg har klart å koke det ned til de, får det holde inntil jeg vet hvem som blir min, får møtt ham og etterhvert får et lite inntrykk av hva som passer ham best. Plutselig sier vel magefølelsen min hva som er riktig navn, håper jeg. :)

(Og sånn i mellomtiden lurer jeg på om kanskje Geo hadde vært kult...? Som i geografi, geodata, geologi... Skriver i nesten usynlig skrift fordi ellers kommer jeg bare til å framstå som enda mer vinglete enn jeg allerede gjør når det gjelder hundenavn, hehe)

Duu Geo var knallfint! Mye finere enn Kaos som halvparten av alle hunder som ikke heter Tinka heter :P Jeg likte Geo :) Kort og fint og rope også. Selv jeg kan ikke forkorte det hehe. Tellus er også fint. Jeg har faktisk hatt det i bakhodet til en valp selv en gang.

Skrevet

Eller hva med JAPP?

Busligan har en Japp, så det blir litt som Atlas.. (Og tror hun heter det i hverdagen også.)

Geo var kult! :ahappy: Det hadde jeg stjålet selv, om jeg hadde trengt hannhundnavn!

Skrevet

Har selv tenkt på geo mange gang (d'uh :lol: ), men har vært litt ambiguous siden jeg er rent engelsk-talende på studiet mitt og jeg fort hadde stått som en utvandra sørstating; "DJJJJJEO". Altså litt engelsk uttale. Geo er jo ikke så veldig norsk/nordlenningsvennlig å uttale på ett vis. Er nok lettere på bokmål, med en rein uttale. Men samtidig går det jo greit på nordnorsk og. *kremt* Poenget er iallefall at jeg har tenkt litt på det, så der har du nå "mine" pros and cons ved navnet :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...