Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så ufattelig trist, det er noe med at de som fortjener det minst fort blir rammet to ganger... :(

Jeg leste bare fort starten av tråden her, og tenkte jeg skulle komme med en "godhistorie" om at halting, skjeivsitting, forkalkninger og betennelse ikke trenger å være enden på tråden for en hund - men at det skulle være SÅ ille :( Håper dere kommer dere gjennom den harde tida nå, finn styrke i sola og våren som sakte prøver å vinne over kulda.

Skrevet

Takk allesammen! Ja syns det er ganske kjipt å oppleve dette to ganger. Man tenker tanker om at har vi gjort noe unormalt eller overdrevet på noe vis, men vi har jo ikke det, bare helt vanlige aktiviteter og trim som en hund av denne sort bør tåle helt fint. Etterhvert som man har blitt kjent i miljøet har man funnet ut at dette er et reelt problem i ulike grader, og det er trist. Nå vet jeg godt hvordan folk med raser som har sykdomsproblemer har det. Jeg er nok også ganske uheldig rett og slett, og jeg skylder ikke på noen. Det blir galt i mine øyne. Man er jo uansett selv ansvarlig til en viss grad før man skaffer seg en hund. At dobermann kapittelet mitt skulle ende slik, hadde jeg ikke trodd, det endes med en smak av bitterhet. Men jeg er også veldig takknemmelig for alt jeg har lært og alle de flotte og artige stundene jeg har hatt med hundene mine. Det kan ingen ta fra meg.

  • Like 1
Skrevet

Dypeste kondolanser herfra også, sånt sliter i hjerteroten altså. Og setter spor. Jeg vet du ikke ville ha kommentarer vedr avgjørelsen, men jeg ville bare si at jeg bifaller den fullt ut - jeg bifaller alltid de som setter hundens ve og vel først!

Skrevet

Forferdelig å høre, føler virkelig med dere!

Sikker på at det var rett avgjørelse, hun lider iallefall ikke nå.

Kondolerer så mye, og hvil i fred, gode og vakre Chanti. :heart:

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...