Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi fikk 6 herlige valpiser i dag :) 5 jenter og 1 gutt :) og fødselen var over på 3 timer :)

Alt vell med mor å barn :) Blir så glad når alt går etter boken :)

  • Like 3
  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Enda ett, fb focker opp kvaliteten! argh Jaja!

Vi fikk 6 herlige valpiser i dag 5 jenter og 1 gutt og fødselen var over på 3 timer Alt vell med mor å barn Blir så glad når alt går etter boken

Tusen takk folkens Jo er litt for mops dette, men disse Marmelade genene er lit sånn, De produserer ganske store kull Like greit så lenge det ligger på dette nivået, for da er de akkurat passe store

Skrevet

Tusen takk folkens :) Jo er litt for mops dette, men disse Marmelade genene er lit sånn, De produserer ganske store kull :) Like greit så lenge det ligger på dette nivået, for da er de akkurat passe store og akkurat så mange at mor klarer å gjennomføre :) Blir de få valper er sjangsen for for store valper stor og blir det for mange kan livmoren være så strekt at den ikke klarer å produsere gode nok rier til utpressingen.. Men dette gikk så supert at jeg satt og spiste pommes frittes samtidig , men ble aldri ferdig å spise for det kom en valp hver gang jeg skulle glefse i meg en pommes frits eller to.. skrives pomfri sånn tja jaja.. :P hihi.. Valpisene koser seg, og mor veksler mellom soving/diing og vasking :)

  • Like 3
Skrevet

Moper er super flotte :D De lysner når de blir eldre :) litt løyent men sånn er det.. :) kun de sorte som blir født sort og forblir sort :) Så er det en liten hund som tåler en del :) å det liker jeg :) litt røffe liksom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...