Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte det var greit å ha en egen tråd til valpisen, tar jo stadig nye bilder av ham. Gøy med masse valpebilder syns jeg, noe å se tilbake på når han blir et stort siklende monster haha.

Rotrening er ikke noe vi legger stor vekt på her i hus, det er han rimelig flink på selv hehe.

Image4-9.jpg

Image2-14.jpg

Image1-15.jpg

387834_10150392117940771_648465770_8696493_1088150162_n.jpg

Han og storebror Turbo gir labb.

Image3-8.jpg

Så liker jeg godt dette bildet av mine tre og Cams corgier. Ser så snålt ut med den digre valpen inni der .

399461_10150406347490771_648465770_8747718_265690794_n.jpg

  • Like 2
  • Svar 135
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oscar og ene katten vår Simba. De har vært bestiser fra dagen Oscar kom i hus. Syns de er så herlige sammen

Skulle prøve å ta noen fine bilder av Oscar og Bella sammen. Dette ble helt rart i fargene, så fiksa litt på det. Ikke helt bra men søte sammen er de jo . Men kosegutt som Oscar er så skulle

Et bilde jeg tok av finingen min idag

Skrevet

rett og slett hærlig. Hvor gammel er han på disse bildene? Litt rått med en valp som allerede er større enn de fleste kompissene sine ;)

Skrevet

Han er fra rett før 3 mnd til nå nylig 3 og en halv mnd. Han vokser jo rimelig fort og veide han for en liten stund siden da var han blitt 22 kg. Visste jo rasen vokste fort, men litt sprøtt å oppleve det selv. Var ikke lenge han var en liten rund fluffy valp, før nå han har rygghøyde med stuebordet.

Skrevet (endret)

Han er skjønn :heart: .Hvor kommer han fra?

Så det over her,kjenner godt oppdretterene :D

Endret av Toril
Guest Yellow
Skrevet

Har alltid siden jeg var liten og så Beethoven vært utrolig glad i St.barnhard! Vakreste av de største rasene er det ingen tvil om i mine øyne :) Er nok veldig lenge til en slik evt. kunne passet akkurat meg, men gurimalla, han er så utrolig skjønn!

Skrevet

Har alltid siden jeg var liten og så Beethoven vært utrolig glad i St.barnhard! Vakreste av de største rasene er det ingen tvil om i mine øyne :) Er nok veldig lenge til en slik evt. kunne passet akkurat meg, men gurimalla, han er så utrolig skjønn!

Takk :) Med meg var det Vi på saltkråkan med sanktisen Båtsmann som fikk meg totalt forelska . Så hadde min bror to stykk da jeg var tenåring som fikk meg enda mer glad i rasen.

Takk til dere andre også :)

Skrevet

Å, herregud, så vakkert! Nydelig liten gutt! Håper dere får mange, gode år sammen :) Samme faren som min tidligere hannhund det der. Exo er en helt han :D

  • Like 1
Skrevet

Å, herregud, så vakkert! Nydelig liten gutt! Håper dere får mange, gode år sammen :) Samme faren som min tidligere hannhund det der. Exo er en helt han :D

Takk :) Ja Exo er en flott hund, å så snill og god :)

  • Like 1
Skrevet

Noen bilder jeg tok istad :

Oscar og Bella.. stakkars hun ser litt oppgitt ut, men han står på halen hennes

Image1-16.jpg

Litt stor enda men hehe

Image5-8.jpg

Image6-8.jpg

Yndlingsleken hans, den viser han stolt frem til alle som kommer hehe

Image7-6.jpg

Image8-7.jpg

Kosegutten min

Image2-15.jpg

  • Like 1
Skrevet

Noen nye bilder av verdens beste valpegutt som straks fyller 4 mnd og som jeg blir mer glad i for hver eneste dag :) Han er en skikkelig kosegris. Her slapper han av etter en tur i skauen, en litt skitten og fornøyd liten voffse.

404564_10150445443855771_648465770_8930048_481226532_n.jpg

407182_10150445443970771_648465770_8930052_1219265347_n.jpg

399459_10150445443920771_648465770_8930050_654414648_n.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...