Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 253
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Criminal Minds! Ingen over, ingen under, ingen ved siden.

Game of thrones - ingen over, beste serien som er laget. Verdt en titt, vil ikke angre The walking dead - ser du tror du ikke kommer til å like den, men det tror jeg du vil. Veldig bra handling, og

Jeg vil forresten slå et slag for NRK nett-tv! De har faktisk mye bra liggende, og alt er gratis, og man slipper å bryte loven for å få sett det. Det er kanskje ikke så mange tv-serier i samme forsta

Skrevet

Tusentakk for tips folkens! :D

Lastet ned Teen Wolf nå, jeg ler egentlig så sykt av at hovedrollen er KLISS lik naboen min, seriøst. De kunne vært tvillinger! *flir*

Ellers skal jeg laste ned mer når jeg finner harddisken min, sånn at pcen min ikke dør siden det kun er 2 gb ledig plass igjen på den :whistle:

  • Like 1
Skrevet

Værsågod! *gi vekk tid i bytte for å få jobb*

Jeg jobber 40% jeg... men om du flytter til Bergen så skal vi antageligvis snart ansette noen nye, du kan få ta noen timer for meg også. Jeg har ikke vært i full jobb etter studiene for 8 år siden, men så mye tid har jeg aldri hatt...

Ellers har CDON tilbud på noe serier nå.

Skrevet

Game of thrones - ingen over, beste serien som er laget. Verdt en titt, vil ikke angre :)

The walking dead - ser du tror du ikke kommer til å like den, men det tror jeg du vil. Veldig bra handling, og gode skuespillere. Har endelig klart å mase meg til at samboeren skal se den, som også mente at den ikke var noe for han, og nå klarer han ikke å legge fra seg pc'en.

Grimm - handler i utgangspunktet om en moderne "brødrene grim". Ser også once upon a time, men Grimm er hakket bedre (syns jeg).

Terra Nova - kort fortalt.. jorda er syk, og de har funnet ut en måte å sende mennesker tilbake til dinosaurtiden. Der holder de på å etablerer seg så godt de kan, men farer truer overalt..;)

Alphas - noe ala Heroes, en gjeng som har uvanlige krefter, som får uvanlige oppdrag.

Falling skies - jorden er tatt over av aliens, og menneskene prøver så godt de kan å overleve.

Spartacus: Blood and sand - Tar med denne også jeg, siden jeg liker den kjempegodt. Slåssing, blod og sex. Masse nakne kropper, kan det bli bedre? Kniiis :) Litt spent på sesong 2, siden hovedrolleinnehaveren døde av kreft nå nylig, og må erstattes :(

Sons of anarchy - Handler om en motorsykkelgjeng, kjempe bra :)

Ser også dexter, the mentalist, greys, true blood, vampire diaries(litt mer vanlige serier), men de over er favoritter :)

  • Like 4
Skrevet

Er imponert over at du ikke foreslo Home And Away

*fnis** :whistle:

He he.. Home and Away slår såklart alle serier! :D

Men jeg har vell innsett at jeg er en av de få som driver og følger ivrig med på den - så tenkte hun uansett ikke var interessert :lol:

Skrevet

Jeg jobber 40% jeg... men om du flytter til Bergen så skal vi antageligvis snart ansette noen nye, du kan få ta noen timer for meg også. Jeg har ikke vært i full jobb etter studiene for 8 år siden, men så mye tid har jeg aldri hatt...

Ellers har CDON tilbud på noe serier nå.

Jeg bor i Bergen? :P Du mente vel flytter fra Bergen til Oslo ellernoe? *ler* :)

Joda, mens jeg sender ut søknader og CV'er ser jeg serier i mellomtiden. :)

Skrevet

Jeg vil forresten slå et slag for NRK nett-tv! De har faktisk mye bra liggende, og alt er gratis, og man slipper å bryte loven for å få sett det. ;) Det er kanskje ikke så mange tv-serier i samme forstand som en del av det som er foreslått her, men allikevel mye som er verdt å se. Noe er tilgjengelig i evigheter, andre ting er bare tilgjengelig en uke eller en måned etter at det ble sendt på TV. Uansett - her er linker til noe av det jeg liker best der, både tv-serier, tv-programmer og filmer:

Pitbullterje (tilgjengelig bare i en måned)

Buzz Aldrin - hvor ble det av deg i alt mylderet?

Dama til

A room with a view (Firenze :heart: )

Flyttefeber - en ny start (dette er en helt herlig programserie! Jeg har sett den to ganger, bare fordi historiene rørte meg på hver sin måte)

Fjortis med stort mot (for sånne som meg, som syns britiske dokumentarer er helt fantastiske)

Fjortis og forelska (for sånne som meg, som syns britiske tenåringer er ren underholdning selv om de ikke mener å være det)

Glamourmodeller - mamma og jeg (enda en sånn underholdende britisk dokumentar)

Humor - Nord-Koreas svakeste punkt

Håkon og Haffners byggeklosser (for sånne som meg, som syns arkitektur og byutvikling er spennende)

Jakten på Storbritannias gjerrigste person (har jeg nevnt at jeg liker britiske dokumentarer?)

Nytt på nytt (hver sending blir liggende ute i tre uker)

Partydronninger

Teenage Boss

Tre brødre som ikke er brødre

Trekant

Uti vår hage & Uti vår hage 2

Som sagt er det ikke akkurat det spurte om egentlig, tenkte bare jeg skulle tipse om gratis underholdning som ikke nødvendigvis er helt hjernedød. :aww:

  • Like 4
Skrevet

Har ikkje lest gjennom alle svara du har fått her, men jah... Huffameg, har starta på alt for mange seriar opp gjennom tida skjønar eg :icon_redface:

  • Grey's Anatomy
  • Lie to Me
  • Merlin
  • The Secret Circle
  • The Vampire diaries
  • Fringe
  • Hertland
  • True Blood
  • Cougar Town
  • Life Unexpected
  • Hawaii Five-0
  • FlashPoint
  • Switched at birth
  • Hellcats
  • Teen Wolf
  • Legend of the seeker
  • 2 broke girls
  • Make it or break it
  • Hart of Dixie
  • New girl
  • Once upon a time
  • Revenge
  • Suburgatory

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Har sett/følger med på:

True Blood

The Vampire Diaries

Glee

Suits

Swtched at Birth

Shameless (US)

Dexter

Once Upon A Time

Spartacus

Teen Wolf

Kommet tre nye på listen og jeg må begynne på noe enda nytt *puh* Hardt å ikke ha tv :P

Skrevet

Startet selv å følge med på New Girl og Once Upon A Time etter å ha sett denne tråden, og spesielt sistnevnte anbefaler jeg (selvom jeg var veldig skeptisk til den først.) :D

Ellers skal jeg nå begynne å se Drop Dead Diva, vet ikke enda om den er noe bra, men det finner man jo ut av!

Skrevet

Nettopp fullført serien Rome.. den er vel noen år gammel, men jeg likte den veldig godt. Anbefaler den om du liker kjekke menn i skjørt.

  • Like 2
Skrevet

Vil virkelig anbefale:

- Lie to mie(eller løgner på norsk): et team som leser kroppsspråk for å løse blant annet mordsaker. Hovedpersonen er helt rå=D

- Pretty little liars

- Homeland

- Ghost whisperer

- Hundehviskeren

ellers er jo Dexter en råbra serie, men den hadde du jo sett:)

Skrevet

Vet ikke om du har fått det med deg, men sesong 2 av Shameless startet på søndag som var :P

Jeg absolutt elsker den serien.

ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆH :frantics:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...