Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det bare jeg som syns smørkrisa er ustyrtelig festlig?


Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Håper virkelig "hamstrerne" snart sitter med tåpelig mye smør som de ikke blir kvitt fordi butikkhyllene er fulle igjen... Vi har det tydeligvis litt for godt her i landet! LOL

Satt og leste de samme nyhetene tidligere i dag og jeg blir flau på det norske folks vegne akkurat nå, jeg. Men samtidig så lurer jeg på om det virkelig er sant at folk er SÅ desperate, eller er det k

Skrevet

Mener jeg leste et sted at flere apoteker er fri for noen typer medisiner og har vært det i flere uker og at folk må klare seg uten medisinen sin. Har ikke akkurat vært medieoppstyr rundt det. Om det da stemmer det som jeg leste.

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes ikke det er morsomt i det hele tatt. Jeg synes det er skikkelig TRIST at vi mennesker er sånn som dette. Tenk på alle de som faktisk opplever en krise av noe slag.

  • Like 2
Skrevet

jada alltid noen som har det verre. Men vi er nå en gang skrudd slik at det er mest naturlig å bry seg om ting som foregår rett foran nesen vår. Ikke minst så er det jo mulig å ha flere tanker i hodet på en gang, er plass til både smørkrise og atomkrig.

Skrevet

Jeg spiser ikke melkeprodukter, og dermed ikke smør. Men måtte sjekke på butikken i går, og de hadde smør på begge butikkene jeg var innom på. Alle typer. Jeg bor med andre ord så langt ute i gokk at den såkalte smørkrisen fremdeles ikke har nådd frem :shifty:

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke sett meierismør i butikken på lange tider og det plager meg. Stekt fisk, hjemlagd potetmos og ikke minst kakao blir ikke det samme med margarin. Langt derfra! I tillegg er bremykt favorittsmøret mitt og jeg skal ærlig innrømme at jeg kjøpte 3 stk når jeg så det i butikken etter måneders fravær. * mumle noe stygt om lavkarbo*

  • Like 1
Skrevet

Synes det er mer festlig at folk hisser seg opp over lavkarbo enn noe annet. Vi som følger lavkarbodietten og har skrevet her bekymrer oss ikke - og nei, jeg har overhodet ikke hamstret. Jeg bruker lite smør så jeg har, men går jeg tom så bruker jeg olje istedenfor :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke sett meierismør i butikken på lange tider og det plager meg. Stekt fisk, hjemlagd potetmos og ikke minst kakao blir ikke det samme med margarin. Langt derfra! I tillegg er bremykt favorittsmøret mitt og jeg skal ærlig innrømme at jeg kjøpte 3 stk når jeg så det i butikken etter måneders fravær. * mumle noe stygt om lavkarbo*

Smør i kakao? :huh:

  • Like 1
Skrevet

Smør i kakao? :huh:

En liten dæsj meierismør i hjemlagd kakao utgjør forskjellen i mellom god og himmelsk. Bare prøv selv! Hvis du finner smør..

Mistenker at smørmangelen ( ja, for her i Drammen har det vært tomt for smør leeenge før media tok av, i hvertfall der jeg har sjekket ) er hovedgrunnen til at Ask fortsatt ikke liker kakao, han har jo ikke smakt den virkelig gode :(

Skrevet

Hvor er egentlig den der smørkrisen?

I Oslo sentrum?

Her i trøndelag har smørhyllene vært fulle hele tiden som jeg har sett...

I et par butikker i Trondheim (de tre jeg oftest er i, i alle fall) er det iallefall helt tomt og har vært det en stund, og folk er helt fra seg :P

Skrevet

En liten dæsj meierismør i hjemlagd kakao utgjør forskjellen i mellom god og himmelsk. Bare prøv selv! Hvis du finner smør..

Mistenker at smørmangelen ( ja, for her i Drammen har det vært tomt for smør leeenge før media tok av, i hvertfall der jeg har sjekket ) er hovedgrunnen til at Ask fortsatt ikke liker kakao, han har jo ikke smakt den virkelig gode :(

Hva med minimarshmellows? Nei, altså, jeg har smør, jeg. Både en bordpakning og en halvkilo sånn med papir. På fredag fant jeg smør på Meny på Oslo Vity og kjøpte en kilo for en kollega som ble veldig glad :) Bruker bare olivenolje eller meierismør, jeg. Hvert til sitt bruk. Jeg har liksom alltid smør jeg og kjøper ikke mer enn jeg trenger, heller. Har sett at hyllene er tomme, men jeg har vel ikke så stort forbruk at det berører meg nevneverdig :)

Skrevet

Jeg er avhengig av smør, til steking, baking og SPESIELT til brødskiva/rundstykket/knekkebrødet. Det blir IKKE det samme uten smør! Jeg kan leve med det meste av smør sånn egentlig, men jeg må innrømme at jeg får litt furteleppe om jeg ikke får tak i Bremykt :P Det er tomt og har vært tomt i noen uker for Bremykt i alle butikkene i nærheten her, heldigvis hadde mormor en ekstra pakke (ja, hun hamstret, hehe). Frokosten er reddet :D

Skrevet

Jeg er avhengig av smør, til steking, baking og SPESIELT til brødskiva/rundstykket/knekkebrødet. Det blir IKKE det samme uten smør! Jeg kan leve med det meste av smør sånn egentlig, men jeg må innrømme at jeg får litt furteleppe om jeg ikke får tak i Bremykt :P Det er tomt og har vært tomt i noen uker for Bremykt i alle butikkene i nærheten her, heldigvis hadde mormor en ekstra pakke (ja, hun hamstret, hehe). Frokosten er reddet :D

Jeg bruker meierismør til det meste og olivenolje til resten, men noen krise er det da ikke ;)

Skrevet

Kjøpte meierismør i går jeg. Det var en 10-15 pakker igjen på rema her jeg bor. Men det var også det eneste smøret som var ja. Men jeg synes hele greia er morsom jeg. Tenk hvor godt vi har det når smørmangel skaper krise liksom.

Skrevet

Det er lenge siden det var tomt for Bremyk i butikken min, heldigvis, men den første gangen jeg oppdaget tomme hyller ble jeg litt perpleks liksom og tenkte at what??? Har butikken slutta å ta inn DET også nå (attpå alt det andre de ikke selger lenger)?

Jeg foretrekker helt klart Bremyk på maten, alt annet smaker høgg, til nød kan jeg ha meierismør, men da jeg måtte ty til det som nødløsning fordi de ikke hadde Bremyk så ble det skikkelig nedtur, for det smakte ikke like bra som jeg minnes det gjorde før :no: . Margarin er jo ubrukelig på maten, men jeg bruker det dersom jeg baker (men det skjer jo hvert jubelår, så....). Ellers steker jeg som regel maten i stekovn med bakepapir og bruker verken olje eller smør da, men olje bruker jeg av og til i steikepanna (men smør er bedre :)).

Det er typisk media å hause opp en sånn greie, da, på samme måte som de hauser opp det "fryktelige" været vi til stadighet har etc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...