Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

Misunnelig på at du bare kan plukke deg opp en deilig liten valpeklump som lukter deilig valpelukt og kosemose med :wub:

Kan informere om at de i dag lukter tiss og bæsj, ergo de får vel snart sitt første bad..

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Alle er jo veldig søte, men jeg falt litt for Dany jeg da på de siste bildene, men aner ikke hvorfor (kan navnet ha noe med det å gjøre tru) :D

Guest Jonna
Skrevet

Også små gleder for oppdrettere med krypt på linjene:

Jeg er ganske sikker på at jeg har kjent 4 stener på gutta alt :bananas: Smått er det, men godt på vei. Får håpe det fortsetter hele veien ned. :innocent:

Skrevet

For meg er det Tyrion som skiller seg ut, kanskje mest fordi han ser så framifrå ut på alle bilder. Og så liker jeg Meera best av tispene på oppstillingsbildene, hun ser skikkelig ut som jenta i vinden med den freske halen og litt sånn "gi meg daaa!"-trynet. :)

Gleder meg veldig til å se dem live og ta litt på dem, bildene sier egentlig ikke så mye når de er så små. I dag er det bare 1 uke til vi kommer! :banana:

Guest Jonna
Skrevet

Det er helt normalt å ha alene tid på kjøkkenbenken. Er det ikke?

538892_10151436538430072_834435071_23581452_1618740430_n.jpg

Blaze har slitt seg helt ut med å leke, passe på og sykkeltur i dag. Er ikke lett å være Bestemor :P

553786_10151436538975072_834435071_23581455_957582364_n.jpg

Og fra nå av er det jeans og sko inne, det er det som tåler bebis nåler best :P

536400_10151436539500072_834435071_23581458_1018825887_n.jpg

Og ikke tettsittende klær, for da klyper de.

405155_10151436539665072_834435071_23581459_1387818217_n.jpg

Lurer på om noen har arvet Pinky and The Brain egenskapene til Blaze og Talli :blink:

535682_10151436540115072_834435071_23581463_935881946_n.jpg

Skrevet

Tråden er veldig romantisk for tiden altså, ser ut som dere koser dere fælt :wub:

Nå begynner virkelig den morsomme perioden :ahappy:

(Jeg holder meg egentlig litt unna da, for jeg blir så valpesyk. :lol:)

Skrevet

Jeg håper Tyrion blir langhåret jeg, det hadde vært såå kult! Og at han blir en sonishund, så vi får masse bilder. :wub: (Og at han beholder navnet sitt så klart.)

Nå blir det spennende fremover! :D

Guest Jonna
Skrevet (endret)

Synes Ingvild kan velge tyrion :D

Det er ingen som får "velge" hos meg ;)

Altså de får komme med ønsker, men i bunn og grunn så soterer jeg hvem som går hvor.

Endret av Jonna
Skrevet

Tråden er veldig romantisk for tiden altså, ser ut som dere koser dere fælt :wub:

Nå begynner virkelig den morsomme perioden :ahappy:

(Jeg holder meg egentlig litt unna da, for jeg blir så valpesyk. :lol:)

Sukk.. samme her.. synes de småttingene er såå fine altså.

Det er helt normalt å ha alene tid på kjøkkenbenken. Er det ikke?

538892_10151436538430072_834435071_23581452_1618740430_n.jpg

Basenji anyone? :lol:

Jeg begynner å innse at i dette kullet er det mye lugubert med altså - her er det basenji og mini-briarder mens hele gjengen så mistenkelig ut som labrador-valper...!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...