Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

Da begynner jeg nærme meg mitt tredje sonen kull faktisk!

Talli burde få løpetid iløpet av desember, jo fortere jo bedre :lol:

Hannhund er bestemt etter at jeg lånte han han med meg en uke i sommer, resultatene til mitt forje kull.

Det var vel flere enn jeg på ferie i Danmark som ble litt forelsket i "Gubben" :wub:

"Gubben" heter Korad Nuch Dkuch NordV10 Whyallas Enzo

250255_10150737301720072_834435071_20089508_7951192_n.jpg

262512_10150737462720072_834435071_20092047_4344222_n.jpg

Enzo har desverre ikke noen brukspremiering selv pga han møtte en bil i fart når han var unghund, og det har vært usikkerhet om den foten ville tåle belastning eller ikke. Så bruksmessig får han leve på på bruksmerittene til farslinjene og annen slekt.

Mammaen hans er er en import fra Australia. Faren hans er en hannhund som har gitt fine valper og har ett meget godt rykte på seg.

Eksteriøret har han mer bryst enn Talli, en litt grovere model og mindre i str. Han er en medium hannhund. Nydelige bevegelser. Skulle hatt ett bedre hode, bedre utfylling under øynene og mer reveaktig enn "bamse". Bra og rasetypisk kryss.

Ergo han og Talli utfyller hverandre meget bra i eksteriøret da hun har ett meget bra hode og uttrykk, men skulle generellt vært litt mer av henne, spesiellt bredde i brystet. Bestemor på begge sider vil faktisk være to av nordens mestvinnende hunder, begge Verdensvinnere og "masse tittler" ;)

Stamtavlen, med tittler, kan ses her.

378998_10150997673720072_834435071_21958245_1955515232_n.jpg

Mentalt er Enzo en hund som ikke hetser seg opp, han har labbene godt plantet i jorden. Og det tror jeg heller ikke gjør noe mot Talli ;)

Enzo og Talli

205889_10150737463795072_834435071_20092077_5909061_n.jpg

Talli trenger vel ikke noen videre presentasjon føler jeg ;)

376104_10150997674125072_834435071_21958247_773241435_n.jpg

Så da er det bare til å vente på løpetid da.... *sukk*

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

:gaah: hvorfor virker ikke media linken linken lengre da?

Prøver legge inn video fra Vejen av Enzo og Talli, men den kommer ikke inn i teksen. Får prøve igjen her da:

Skrevet

Så spennende, lykke til! Gleder meg til valper i nabolaget!

Men du - nordisk vinner 2011? Snakker vi om betalt dommer om ei uke, eller??? :D

Skrevet

Så spennende, lykke til! Gleder meg til valper i nabolaget!

Men du - nordisk vinner 2011? Snakker vi om betalt dommer om ei uke, eller??? :D

*ups* 2010 da :P

Skrevet

Oh jeg glemte en av de kule tingene.

Det KAN komme red & tan i dette kullet. Selv er jeg ikke såå glad i den fargen, men en kul greie. :P

Skrevet

Fineste Enzo :). Gubbeluren er en snill og god hund med beina planta godt i bakken :). Bamsefar (selv om han kanskje skulle vært mer revefar *ler*).

  • Like 1
Skrevet

Sukk... kunne ønske denne tråden heller hadde dukket opp om 1 år eller 2.. men så spennende å følge! Enzo er nyyydelig på sitt bamsevis (han har virkelig et herlig bamsefjes!), åååå denne tråden gleder jeg meg ikke til.. (jepp, kjører antijinxing sånn helt for sikkerhets skyld!)

Skrevet

Å så spennende. Jeg som er sååå valpesyk. Jeg skal jo egentlig ha staff jeg da, men denne kombinasjonen tror jeg det blir knallfine valper av! Litt småforelsket i kelpier etter å ha få tatt litt på Benedicte's Ikke. :wub:

Skrevet

Sitter og leser når typen titter over skuldra mi og sier "oi, det var skikkelig fine hunder" og lar det bare henge i lufta.. måtte si at neste hund blir shiba uansett hva han sier, det er ikke demokrati!

Men lykke til med parring. Satser på å få sikle på masse valpebilder om noen måneder.

  • Like 1
Skrevet

Åååååh! Spennende! Nydelig hannhund, ser ut om om de utfyller hverandre godt.

Jeg bidrar til valpestøv-sending, og gleder meg til tråden oppdateres med at "Der blør hun!". Da er vi igang :)

  • Like 3
Guest Belgerpia
Skrevet

Lykke til med dette kullet!

Gubben var ett helt herlig bekjentskap, for en skjønn skapning han er - så cool og så skjønn - her tror jeg du har en god match Jeanette :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...