Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nyeste medlemmet i familien hentet jeg på søndag. Han er en tøffing men supersosial og forholdsvis enkel valp. Flink og vekker meg på nettene når han skal på do og begynner å skjønne hva en klikker er

Lenge siden jeg har vært her inne gitt! Ulf har nå blitt tja, 7 mnd gammel og er en ordentlig godgutt. Pinglete med snill! Liten er han å, bare såvidt 20 kg, minste søsteren hans veier 26 og brødrene

Denne har jeg ikke sett før nå, tusen takk altså Stort bilde skal vi nok få fikset hehe Noen flere bilder av gutten, har blitt over ett år n&a

  • 1 month later...
Skrevet

Takk dere :)

Ulf har uheldigvis slitt mye med allergi i det siste, så det har gått med store doser antibiotika, kortison og øredråper. Han er heldigvis mye bedre nå og vi gjør så godt vi kan for å tilrettelegge for at han skal fortsette å ha det bra.

Lillegutt veier for øyeblikket 25 kg og slik ser han ut i dag:

538144_10151009485175395_1779914726_n.jpg

  • 4 weeks later...
Skrevet

For en skjønn ung mann! Vi har også ett allergiproblem på vår eldstemann, men har klart å holde det i sjakk med relativt lave daglige doser med kortison, samt forbytte til V&H.

Jeg håper det ordner seg for Ulf, for det er ekstremt ubehaglig å se på en hund klø seg til blods dag etter dag :(

Skrevet

Synes han ser ut som en veldig lekker boxer -om ikke det er en fornærmelse? Jeg er ikke så inne på rasene :P Men herfra er det værtfall et komplimang! Synes han ser skikkelig pen ut :D

Skrevet

For en skjønn liten skapning :)

Takk!

For en skjønn ung mann! Vi har også ett allergiproblem på vår eldstemann, men har klart å holde det i sjakk med relativt lave daglige doser med kortison, samt forbytte til V&H.

Jeg håper det ordner seg for Ulf, for det er ekstremt ubehaglig å se på en hund klø seg til blods dag etter dag :(

Takk :) Han går på v&h og på onsdag skal vi til hudspesialist for å ta flere prøver, hun hadde ett lite håp om at det kan være noe annet enn allergi, så jeg krysser fingrene for at det kanskje er noe som kan behandles!

Det er noe av det verste å se den febrilske kløen og de forferdelige sårene det bringer med :( Han ser helt ****** ut for øyeblikket..

Synes han ser ut som en veldig lekker boxer -om ikke det er en fornærmelse? Jeg er ikke så inne på rasene :P Men herfra er det værtfall et komplimang! Synes han ser skikkelig pen ut :D

Takk, tar det ikke som noen fornærmelse :) 99% av de vi møter på tror han er en boxer, så den er jeg vandt med ;) Han er jo en veldig liten ambull så det er ikke så rart at folk tror det! :) Ligner faktisk en hel del på boxer/rottweiler blandingen jeg har ;)

Skrevet

Det der er antageligvis noe av det vakreste jeg har sett på fire bein, noensinne. Mulig å få en kloning? Evt et stort stort bilde? Jeg er forelsket..

  • 3 months later...
Skrevet

Det der er antageligvis noe av det vakreste jeg har sett på fire bein, noensinne. Mulig å få en kloning? Evt et stort stort bilde? Jeg er forelsket..

Denne har jeg ikke sett før nå, tusen takk altså :) Stort bilde skal vi nok få fikset hehe :P

Noen flere bilder av gutten, har blitt over ett år nå og er fortsatt snill og grei :) (bortsett fra andre hunder som han er livredd..)

579646_10151453902844899_1010395460_n473x600_zps339e0fef.jpg

185356_10151242934440395_1701056861_n600x450_zps50e21fca.jpg

30374_513690348659429_479906164_n448x600_zps7e8427fd.jpg

  • Like 2
Skrevet

Jeg føler jeg har sagt det før, men han der ser rett og slett bare ut som en Ulf! :lol: Det er som at når jeg ser på bilder av han, så føler jeg at han sier: "Ulf, Ulf, Ulf!"

Han er veldig søt og pen :wub:

Skrevet

:wub: Åååh, som jeg fikk lyst på Ambull nå...

Hehe, det er en herlig rase :) Selv om jeg naturlig nok synes Ulf er den herligste av de alle :P

Jeg føler jeg har sagt det før, men han der ser rett og slett bare ut som en Ulf! :lol: Det er som at når jeg ser på bilder av han, så føler jeg at han sier: "Ulf, Ulf, Ulf!"

Han er veldig søt og pen :wub:

Haha, du har så rett! Han er bare en Ulf han :) Tusen takk for fine ord :)

  • 1 year later...
Skrevet

1536595_10152114880420395_2141915846_n.j

I går var dagen kommet, tidspunktet alle hundeeiere innerst inne vet at kan bli en realitet, men som ingen ønsker å tenke på. Dagen vi måtte ta farvel med ett familiemedlem.

Det har vært to år fylt med både glede og sorger. Takket være fantastiske svigerforeldre fikk han ett år på overtid på bygda i Gausdal og han kunne ikke hatt det bedre. Dessverre var hans mentale brister større enn vi klarte å håndtere og går tok vi siste turen sammen, han og jeg.

Takket være vår flotte veterinær på Sinsen Dyreklinikk han fikk en fin og stress fri avslutning, jeg fikk selv ta med meg bedøvelsesprøyten ned og sette den selv i fred og ro. Han fikk sprøyten mens han spiste fiskekaker med brun saus som mammaen min hadde pakket med til han og sovnet mens han forsatt renset posen. Etter dette ble han bært opp på klinikken hvor han fikk den siste sprøyten og lå på fanget mitt til siste slutt.

Elsker deg for alltid Ulfen, du kommer aldri til å bli glemt <3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...