Gå til innhold
Hundesonen.no

Striders juvel-beskyttelses drakt


TonjeM
 Share

Recommended Posts

Som lovet, bilde av Strider i sin ballehabitt.. aka Katadin (eller hva de heter) bellywarmer for hannhund. På den ene siden er den for stor, men på den annen side - nummeret mindre vil være for kort over ryggen. Slik den er nå er jeg litt engstelig for at han kan få gnagsår i rompa.. må visst klage til oppdretter om at bikkja er jo feil-konstruert - enten skulle han hatt hår på ballene ikke sånne små plommer dekket av silkemyk rosa hud - eller så skulle han vært bygget for de ballevarmerne man har på markedet (jeg kan nemlig ikke sy eller lage noe selv!). Men tadam - her er Strider - legg merke til at drakten er utstyrt med avløp!

strider_drakt-1.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, må innrømme jeg er dypt skeptisk til hele opplegget! Meningen er visst at de skal tisse ut gjennom den tuten der (og så får man heller vaske den etter bruk, den er kledd med gummi der i tuteområdet) - men jeg har tittet opp gjennom tuten (!) og tissen til Strider er jo ikke i nærheten av tuten slik at hvis han tisser med drakten på, så tror jeg det renner bakover og fukter stoffet rundt ballene og gir virkelig opphav til balleforfrysning.. Jeg skjønner at det er suverent til tisper da, stoffet er kjempefint og luner og varmer magen helt nydelig, og jeg ville gjerne at Strider kunne gått med den. Så jeg tenker vi gir den et forsøk under streng overvåkning, og er tuten bare dum så tar jeg frem saksa altså.. (for å klippe av tuten ikke snoppen!)

Egentlig hadde jeg tenkt å kjøpe sparkebukse til han, sånn som mamma og mormor har til allment spott og spe, men for hannhunder er visst den helt åpen rundt juvelene så da må man jo finne på noe. Etter å ha sett bilde av stakkars Kaskos forfrosne nøtter, så ble jeg litt skremt - her skal vi ha nøttene uskadd gjennom vinteren!

Men vi får håpe på mye drivhus effekt og en mild vinter som Jeanette sier! Eventuelt blir det å finne ut hva som finnes i speedoer.. (og trimme bikkja etter mørkrets frembrudd.. blir til det med ballehabitten også - den tuten gjør at det er ut som bikkja er den hingsten! :lol: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jamen Tonje! Jeg vet hvordan du kan sy ett ekstra stykke på sånn sparkebukse, for hånd faktisk! Jeg har jo fikset den til mine og jeg kan ikke sy!

Tok bare klippet opp ett fleecpledd og sydde på en ekstra "flapp", tror det kunne gått veldig fint til gutt også. *har en plan altså*

(har forresten enda ikke hørt om noen som har problemer med ballaforfrysning på AK)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jamen Tonje! Jeg vet hvordan du kan sy ett ekstra stykke på sånn sparkebukse, for hånd faktisk! Jeg har jo fikset den til mine og jeg kan ikke sy!

Tok bare klippet opp ett fleecpledd og sydde på en ekstra "flapp", tror det kunne gått veldig fint til gutt også. *har en plan altså*

(har forresten enda ikke hørt om noen som har problemer med ballaforfrysning på AK)

Sier du det? For jeg klarer ikke sånne flapper etc, jamen det er jo en plan! Og jeg skjønner at balleforfrysning ikke er så vanlig, men når jeg ser Striders rosa små, og tenker på skiturer hvor han baser rundt i dypsnøen - de må jo bli fryktelig kalde de små rosa! Så sånn for sikkerhets skyld.. og jeg må vel regnes som en av superhønemødrene også, alltid beredt! :icon_redface:

edit: Jamen der var det jo speedoer! *ler meg fillete* Får bestille en rød en da! Men lurer på hvordan størrelsen måles.. har Strider normale eller unormale tro?

Gubben sier forøvrig at jeg må gå tur alene hvis bikkja skal ha på seg noe som helst ballehabitt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sier du det? For jeg klarer ikke sånne flapper etc, jamen det er jo en plan! Og jeg skjønner at balleforfrysning ikke er så vanlig, men når jeg ser Striders rosa små, og tenker på skiturer hvor han baser rundt i dypsnøen - de må jo bli fryktelig kalde de små rosa! Så sånn for sikkerhets skyld.. og jeg må vel regnes som en av superhønemødrene også, alltid beredt! :icon_redface:

edit: Jamen der var det jo speedoer! *ler meg fillete* Får bestille en rød en da! Men lurer på hvordan størrelsen måles.. har Strider normale eller unormale tro?

Gubben sier forøvrig at jeg må gå tur alene hvis bikkja skal ha på seg noe som helst ballehabitt

Men altså stakkars gubbe! (ikke bikkje) bestilt en litt nøytral farge da som ikke syns på 1 mils avstand :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eksen min prøvde slik pungvarmer som det linkes til. Og den satt veldig dårlig på engelsk setter. Skled av hele tiden

Bra at Tonje har lagt ut bilde og sånt, for jeg vurderte nemlig samme dekken. Men da prøver jeg heller det vanlig kathalin dekkenet, så sant det ikke har samme tut/trakt opplegg. For det ser jeg for meg er ganske håpløst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...