Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gikk en runde for ikke så lenge siden vi også. Så ingen ting da, men godt og høre at han i det minste er observert og at det er liv i han enda! Krysser fingrene for at dette ordner seg snart! :)

  • Like 1
  • Svar 262
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jaha? DET høres suspekt ut, for å si det mildt! Her har folk over hele landet engasjert seg, folk har vært ute på leting, og så skal man ikke få vite hvordan det løste seg? Joda,, man kan få vite det

Jeg er ikke mer enn menneskelig, og kjenner jeg blir skrekkelig nysgjerrig her nå.

Ja det er fælt altså Loke! Oppdatering: Nå er det sånn at samboer har dratt oppover til Siw for å bistå henne! Siw er sliten og helt alene om dette. Samboer var rastløs og tankefull pga Ticho, så d

Skrevet

Vært ute å lett siden kl 23, men ingen vofs :no: Det er så hardt å måtte innse at man bare må gi seg for dagen altså... Hadde vi ikke hatt egne dyr så kunne vi vært ute hele natten, men våre kan ikke bli glemt oppi dette... Velvel, ny dag i morgen, så får prøve igjen da om det kommer observasjoner.

Dette begynner å bli en hjertesak altså, da hele opplegget er så supertragisk som det kan få blitt :cry::no: Jeg vil ikke sitte inne i varmen å tenke på at han er ute, livredd for folk og for smart for sitt eget beste... Jeg tipper han er streetsmart så det holder, selv om han visstnok ikke var gatehund så veldig lenge... Men det er tydelig han vet åssen han skal overleve. Og for en retningssans den hunden må ha, som finner tilbake til Lade igjen :blink:

Uff...

Skrevet

Håper virkelig han er funnet nå..Kom akkorat inn fra en tur fra lademoen-korsvika og nesten hele ladestien.Gikk gjennom de små skogene over stien også.Gikk via ladeparken hjemover men,så han desverre ikke nei.

Skrevet

Håper virkelig han er funnet nå..Kom akkorat inn fra en tur fra lademoen-korsvika og nesten hele ladestien.Gikk gjennom de små skogene over stien også.Gikk via ladeparken hjemover men,så han desverre ikke nei.

Ingen nye meldinger til meg om at han er funnet hvertfall :no: :no: Pg o dag er det jo skikkelig ekkelt vær og allerede nede på 3 grader :cry: Uff altså, skal prøve å få lett i dag vi også, spesielt hvis det kommer observasjoner. men får besøk i helga, så vi kan ikke bare dra ut å lete på måfå og la besøket sitte inne alene... Evt drar enten jeg eller samboer opp til lade og prøver...

EDIT: Forøvrig vil det nå antagelig være smartere å bare sette ut feller eller prøve tvinge han inn på et avsperret område, for han er altfor smart for oss. Han kommer seg unna hver eneste gang... Så om noen vet av noe organisasjon som leier ut feller som kanskje ikke lukter stramt av katt, så hadde det vært veldig fint... For DB har jo, men jeg tviler på han går inn i en felle som oser kattelukt...

Skrevet

Stakkars liten, håper virkelig han blir fanget snart.

Det er fælt å si det, men er veterinærkontor varslet? I fall det verste skulle skje, og en skadet hund uten kjent eier blir levert inn noe sted.

Skrevet

Stakkars liten, håper virkelig han blir fanget snart.

Det er fælt å si det, men er veterinærkontor varslet? I fall det verste skulle skje, og en skadet hund uten kjent eier blir levert inn noe sted.

Ja håper jeg også :(

Jepp, alle vetkontor er kontaktet :)

Og nå så jeg at feller er satt opp. så da må man bare krysse fingrene og håååpe at han går i fella!

Skrevet

Feller er nok en lur ide ja.Det ufyselige været ute nå også da stakkars hund.Jeg går nå hele ladestien og rundt omkring i morgen også.

Skrevet

Tusen takk for all hjelp og gode tanker. :heart:

Siw har satt ut to feller, en ved høyblokka og en utenfor leiligheten til eier. *Så vi krysser fingre, tær og poter for at Ticho blir fristet av snadderet innerst i burfella og går i den* Han ble observert utenfor hos eier i natt så han vet godt at det er mat å finne der.

Skrevet

Siw så Ticho rett uten for døra til eier nå, men Ticho stakk av gårde igjen. Ticho så veldig medtatt ut. Er det noen som har mulighet til å lete etter han ved Lade Alle nå?

Skrevet

Jeg la det ut på FB.. Felle virker ikke hjemme en gang? Herregud, stakkars hund og eier. Men det finnes ingen løpetispe eier kan låne for å lokke dyret inn?

Skrevet

Jeg la det ut på FB.. Felle virker ikke hjemme en gang? Herregud, stakkars hund og eier. Men det finnes ingen løpetispe eier kan låne for å lokke dyret inn?

Løpetispe er forsøkt, men forløpig ikke noe hell med det. VI krysser fingrene for at fellen fungerer. Flott at du deler!

Hvilken mat er det lagt i fella?

Det er lagt i våt kattemat og pedigree pal pølse så det lukter godt og sterkt av mat.

Skrevet

Han er kastrert, så løpstispe er litt dødfødt. Håper alt går bra til slutt og at eieren vet hvordan hun skal få ham trygg og tam. Det er egentlig litt merkelig at det er så enkelt for hvemsomhelst å ta til seg disse middelhavsgatehundene. Det er jo en prossess å gjøre dem til innekosetamhunder. Ser jeg står i fare for å skite i eget reir, men du bør vite litt om hva du driver med som med alt annet hundehold. Jaja, den døve kan da være ei knakanes kjekk hundeeier for alt jeg vet :) Rop "Vamos amigo" når dere ser han, da :)

Skrevet

Thico observert igjen, for en times tid siden! Ved hundeparken på lade... Han sprang selvfølgelig når denne personen kom...

Vi sitter klare til å løpe ut om det skulle bli nødvendig, men det er jo tydelig at det ikke hjelper å lete, for han springer tvert det kommer folk liksom.. :no:

Skrevet

Har dere varme i de fellene? Kan trygt bruke f eks et loddent pledd, og legge i en varmepute med varmtvann inni. En slik pute kjøpes billig og bra hos bl a apotek. Bytt den ut med nytt varmt vann så ofte som dere kan. Hunden søker gjerne både mat og varme på et sted som den mener virker som en trygg plass.

Jeg kunne ønske så inderlig at jeg kunne deltatt direkte i letingen, men jeg sender dere gode tanker og gjøre det lille jeg kan som da blir å spre budskapet blant venner og kjente som bor i Trondheim.

Dette var veldig trist å lese. Stakkar lille.

Dette ordner seg! Tro flytter fjell!

Skrevet

Hundevennen: jeg skal videreformidle dette til hun som har satt ut fellene! Men det har stått en seng med tepper ute siden han forsvant, og det har han ikke vært i nærheten av visstnok... Såh...

Det begynner visst å tære på den lille kroppen ja.. han så ikke i form ut ved nest siste observasjon :no: :no: :no: :no:

Skrevet

Huff, håper den lille rømlingen klarer seg der ute. Kan være røft og kaldt i Spania også, så om det er en gatehund så har den sikkert opplevd litt av hvert, men en novembernatt i Trondheim er vel noe annet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...