Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En god venninne av meg kom over denne siden for noen dager siden.

Hva tenker dere når dere ser slik? Jeg er interessert i å høre deres meninger både om denne typen salg av hund, og om avlen av disse bitte små hundene.

Personlig blir jeg litt... kvalm.

Skrevet

"we have new puppys weekly"

Seriøst, hvis hun virkelig vurderer å kjøpe valp derfra og du ikke klarer å få henne bort i fra det så slå henne hardt i hodet og si at hun ikke bare er dum, men at hun i tillegg har så lite empati med dyr at hun aldri i verden burde få seg en bamse fra Ikea en gang.

  • Like 5
Skrevet

Dette er jo helt grusomt. Men ettersom det er amerikansk side, og hunder der selges i dyrebutikk så kan jeg fint tro at det er en ekte side.

Skrevet

Det er bare sykt!

Ang avl så synes jeg det er mye dårlig avl ute og går(gjelder forsåvidt ikke bare små hunder) og jeg blir litt lei meg egentlig, men hva kan man gjøre? Ser en del små hunder som rett og slett ser syke ut, og det synes folk er søtt??? Kan ikke forstå det. Små hunder er jo greit, men kan de ikke få være friske de også?

Skrevet

Så lenge der finnes et marked for noe, finnes det de som vil utnytte etterspørselen. Sånn er bare verden. Det er mye ****** som skjer og det er ikke mye man kan få gjort med det. Det er ikke ulovlig. Skyv heller opp skylappene og konsentrer deg om å nyte livet for hva det er, om man skal ta inn over seg alt det kjipe som skjer får man ikke mye tid til å smile hver dag...

Skrevet

Nettsiden du linket til er en klassisk front for en puppymill, dvs en valpefabrikk som spyr ut valper i fleng med null hensyn til dyrevelferd. Siden venninnen din er på nett og leter etter valp burde du sende henne noen linker om hvordan disse fabrikkene fungerer, det er flust av filmer på youtube fra puppymillraids - de er vonde å se.

Ja, de søteste valpene blir solgt til (forhåpentligvis) gode hjem, men hundene som beholdes lever i trange bur, avles uhemmet og får lite eller ingenting sine grunnleggende behov tilfredstilt. Det er en grusom industri som støttes opp om av alle som kjøper hund fra dyrebutikker (i land hvor det er lov) og på nett som den nettbutikken du linket til.

  • Like 2
Skrevet

Wow! :o Forferdelig!

Eneste de tenker på når det kommer til avl er flest mulig valper,så små så mulig,med størst mulig øyne,sånn at det skal vekke morsinnstinktet hos alle jenter som er innom siden deres.

thumb_293_2.jpg

Skrevet

Man kan jo bare håpe at dette er en fake side, dessverre er ikke sannheten langt unna. Det masseproduseres teacuphunder, folk kjøper dem, og avlen er ikke noe pen. For min del synes jeg få av de små hundene er pene også, skallene på dem ser jo ikke ut, men det er nå meg.

Skrevet

Man kan jo bare håpe at dette er en fake side, dessverre er ikke sannheten langt unna. Det masseproduseres teacuphunder, folk kjøper dem, og avlen er ikke noe pen. For min del synes jeg få av de små hundene er pene også, skallene på dem ser jo ikke ut, men det er nå meg.

Jeg er enig i med deg. De ser jo ikke helt friske ut. Men jeg merker jo at det fungerer (for min del ihvertfall). Det blir det samme som de som selges fra dyrebutikker i utlandet. Jeg får ihvertfall veldig lyst til å kjøpe hund og "redde" de. De ser jo så små og stakkarslige ut. Jeg hadde jo selvfølgelig aldri kjøpt av den enkle grunn at jeg aldri kunne støttet slik avl. Men jeg skjønner jo at ikke alle tenker så langt.. Jeg er så utrolig takknemlig for at det er ulovlig å selge hunder fra dyrebutikken i Norge!

Skrevet

Siden ser jo veldig forsegjort ut til å være en spøk.. Er dette sant, tjener de nok fett på dette de som har siden. Er det spøk, ja det hadde jo vært det beste, men jeg tviler. Her er det kjøperne som burde få kjeften, siden de kjøper disse dyrene.

Skrevet

Håper du viser venninnen din noen videoer fra puppy mills, slik som LivB foreslo :)

Selv kan jeg egentlig ikke fatte at noen i det hele tatt ønsker seg en så liten hund! Det er noen slike jenter i stallen jeg har ridd i som ønsker å skaffe seg så liten hund som mulig. Da den ene hunden var valp, var den så liten at du verken hørte eller så den gå, så bare du snudde deg rundt så kunne det være du tråkket på den. Tenk den lille rundt hester da! Den kan jo dø bare hesten er borti den omtrent.

Jeg syns absolutt ingenting om å avle kun på utseende. Småhunder har ille nok temperament fra før. Og dette var virkelig ekkelt! At de lager en slik side og selger de på den måten.. Jeg blir kvalm..

Skrevet

Jeg har vist henne diverse videoer, artikler, og kommet med alle mine argumenter.

Hun forstod hva jeg sa, og har lagt tanken fra seg, men jeg er redd hun ikke forstod følelsen bak ordene mine. Jeg håper virkelig hun ender opp med å få seg en ny katt istedenfor hund. Hun har hatt katt hele livet, og de vet jeg at hun kan ta seg av. Jeg tror ikke hun forstår at en hund er annerledes.

Skrevet

FYSJ! Og så skal det tydelegvis gjerast så smått som overhode mogleg så alt blir til "teacup" kvalpar... KVIFOR er det ingen som har gått inn og stoppa den/dei personen(ane) som driv med dette griseriet!? :sint_01:

Edit: Kvalpane er jo deformerte i ansiktet. Det som liksom skal vere Chihuahua har jo auga på kvar side av ansiktet og er heilt inntrykt...

Skrevet

De er jo ikke pene en gang. Ser helt merkelige ut, synes jeg. Men de som virkelig ER merkelige, er menneskene som står bak, og det inkluderer også kjøperne.

Skrevet

Jeg googlet litt, og det er en helt ekte hjemmeside, med utrolig mye skrekkhistorier om syke valper som dør kort tid etter man får de i hus osv. Helt utrolig fælt. Hundene blir importert fra Korea som valper har jeg inntrykk av, og så sendt videre . Takk og pris at vi har litt kontroll på avl og oppdrett i Norge. Ikke noe å google forresten, om man ikke vill sitte med skikkelig klump i halsen og tårer i øynene, men kanskje en ide for å vise venninen din hvor fælt dette er, IA?

Skrevet

Så nysgjerrig som jeg er, så måtte jeg søke det opp. Jeg blir utrolig provosert! At noen mennesker kan finne på å avle på noe slikt! Så utrolig mange hunder derfra som lider og deretter dør ung eller må bli avlivet :( Jeg får lyst til å gjøre alt som er i min makt til å stoppe de, men det er ikke så mye man kan gjøre når man sitter her i lille Norge. Lage en underskriftskampanje kanskje, eller facebook gruppe.

Skrev på FB siden deres. Det blir sikkert slettet så fort som mulig, men håper noen får det med seg, så kan de være med å spre ordet.

By "the highest quality teacup puppies" you mean that they are getting sick only a few days after people have purchased the puppy? That they all are dying young. That the poor dogs and owners have suffered a great deal because of your money obsession. Stop this animal cruelty. Buy dogs from a reputable breeder instead.

Skrevet

Tenkte å bestille meg en gift basket med teacup hunder, de lager da sikkert det til meg? 5-6 hunder i kurven, en scnauzer, pomme, chi og noen blandiser? Høres bra ut det. Kanskje jeg slenger på en til, så det var noen på salg også!! Noen andre som skal kjøpe noe, så kan vi jo spleise på frakten??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...