Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg også fått sjekket hvor seint jeg skal gå, og i år som i fjor skal jeg gå seint :P Nr 72 er sist i klassen og jeg er 69! Får ihvertfall landet og våknet litt da :ahappy: Det er jo fordelen med å gå seint!

Jeg kommer muligens med min kjære mamma jeg. Det blir i såfall spennende siden Java er fullstendig opphengt av henne. Men men! Da har vi en unnskyldning hvis det går dårlig :innocent:

  • Svar 532
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

59 franske bulldoger på lørdag. Syntes egentlig det var litt mindre enn forventet, men spennende likevel! Jeg skal stille en unghund og en champion, begge tisper.. Og 6 campinghunder (aka amstaff)

Ha! Bæremeisen! Ask er et hav av tålmod i bæremeisen! Godt jeg kom på det denne mandagen og ikke neste... Ser dere en rødtopp i en rød bæremeis så er det gullet. Det lett rødsprengte og slitne ansikte

Iiiiik.. da er Strider meldt på!! Og Jeanette skal gå/kjempe med apekatten i ringen så det er helt suverent! (Men jeg er redd for jeg blir gående rundt med det vanlige kvadet "Altså, han er ikke sånn

Posted Images

Skrevet

Æsj,vet enda ikke hvordan vi skal kjøre og hva som er lettest for å bli droppet av. Skal ikke parkere bare bli kjørt dit. hmmmessss!

Som jeg sa på chatten i går. Kjør til der Big Horn ligger og inn på mottsatt side. Der kan du slippes av på "rampen" til messesenteret. Samme sted som man kjører inn til hotelet.

Skrevet

Æsj,vet enda ikke hvordan vi skal kjøre og hva som er lettest for å bli droppet av. Skal ikke parkere bare bli kjørt dit. hmmmessss!

Som jeg sa på chatten i går. Kjør til der Big Horn ligger og inn på mottsatt side. Der kan du slippes av på "rampen" til messesenteret. Samme sted som man kjører inn til hotelet.

Etter tunnelen, rett frem i første rundkjøring, rett frem i andre, så inn til høyre. Der kan du bli sluppet av ved hotellet, som også er ganske nært (og det nærmeste du kommer å bli sluppet av) hovedinngangen til messa :)

  • Like 1
Skrevet

Wææ, oppdretteren min, som skulle stille Oliver for meg, kommer ikke nedover likevel, så da mangler jeg en handler i championklassen! Jeg kan stille både Oliver, Fredrik og Gross (alle i champion) foran dommerbordet, men jeg får ikke stilt alle i lineupen. Eieren av Fredrik tar nok Gross, hun er vant til å stille han og gjør det bra, men Oliver/Fredrik trenger også en handler. Er det noen snille erfarne soniser som kan å stille opp(ikke fristille) store hunder som har mulighet til å hjelpe til rundt klokka halv 11-11 på søndag?

Jeg har mulighet men har ikke øvelse i å stille opp store hunder/Berner. Så om du ikke vil det forstår jeg det godt :)

Skrevet

Nå lever ikke denne hunden lenger da, men hadde han gjort det så skulle jeg ha gjort det ja.

Hvis det var i 2001, så gikk tittelen til unghund og ikke til junior...

Skrevet

Noen som kan tenke seg å samkjøre fra Steinkjer-Trondheim? (Ned fredag, hjem søndag)

Eller ta med "haiker m shiba".

Kjenner plutselig at det ikke frister så veldig å kjøre helt alene...

Jeg skal bo på Thon arena, så jeg trenger ikke å ha bil der heller.

Skrevet

Da er mannen allerede på plass fo å rigge. Må si jeg gleder meg litt til det er over, for han har ikke jobbet med stort annet de siste ukene, og jeg kan trygt si at vi ikke har fått mye tid til TV titting og slikt. Det har blitt jobbet både kvelder, i helger og netter med forberedelser her i huset iallefall.

Fordelen ved at han jobber der ( Er teknisk ansvarlig) er at vi får hotell, så i morgen drar også jeg avgårde til Messe-hotellet :)

Ellers gleder jeg meg til finalene søndag. Svigers er nemlig blitt tildelt NKK's hederspris for oppdrettere for sitt arbeid innen rasen Shetland Sheepdog, og det må jeg få med meg + forevige med kamera!

Er jaggu ikke mange som kan skimte med en slik utmerkelse.

Jeanette H: Jeg er der og kan også ta bilder under finalene søndag, og har godt kamera som du sikkkert kan låne for en kort periode om det ikke er OK at jeg tar bildene :)

  • Like 1
Skrevet

Noen som kan tenke seg å samkjøre fra Steinkjer-Trondheim? (Ned fredag, hjem søndag)

Eller ta med "haiker m shiba".

Kjenner plutselig at det ikke frister så veldig å kjøre helt alene...

Jeg skal bo på Thon arena, så jeg trenger ikke å ha bil der heller.

Fikk du meldingen min? :)

Skrevet

Hvis det var i 2001, så gikk tittelen til unghund og ikke til junior...

Det var ikke i 2001, men i 2007. Når jeg tenker etter så var det kanskje ikke nordisk vinner, men norsk vinner.

Skrevet

Jeanette H: Jeg er der og kan også ta bilder under finalene søndag, og har godt kamera som du sikkkert kan låne for en kort periode om det ikke er OK at jeg tar bildene :)

Fikk beskjed i dag om at utdelingen er på lørdag så da har jeg Siri sitt kamera :)

Men tusen takk for tilbudet!

Skrevet

Og kan vi ikke kalle det excellent og very good, så slipper folk å tro at very good er tilsvarende fjorårets blå? Mange tror at very good er en dårlig premiering, og det henger igjen en del "misnøye" med å få "blått". Very good er ikke en dårlig premiering.

Ja, om du kommer på det tidspunktet hvor alle andre kommer (0815-0845) er det mye kø - og særlig ved parkeringsautomatene, fordi det ikke er så mange av dem. Det er ikke sååå mye kø for innkjøringen, men det blir fort propp ved inngangsdøren, siden det bare er én, en må gjennom sluser med all pikkpakk, det er kø for betaling, det er kø for scanning av startnummerstrekkoder, og det er lite smidig når "alle" skal inn samtidig. Så kom ekstra tidlig eller noe senere.

Når kjører vi på søndag? :yawn:

Det var ikke i 2001, men i 2007. Når jeg tenker etter så var det kanskje ikke nordisk vinner, men norsk vinner.

Men da eksisterte det ikke noen juniortittel, da dette er nytt av året på Norsk Vinner.

Skrevet

Oh, og her er et bilde av plassjef lærlingen. Med den eneste genseren i sitt slag.

310859_133135393462262_100002974071175_166236_633734198_n.jpg

Herlig! :)

Jeg gleeeder meg! Har fått overnatting hos eier av søster til valpis sammen med masse trivelige svensker fra i morgen kveld - blir kos :) Skredder har lovet at den nye dressen min skal være klar til i morgen også, wii :D

EDIT; Også må jeg lage min del av tradisjonskoldtbordet etter bedømmelsen i kveld da - blir jo sulten av å se på liste over hva alle skal ha med seg :D

Skrevet

Hvis det var i 2001, så gikk tittelen til unghund og ikke til junior...

Nei, men i 2002 - det var nordisk unghundvinnertittel da.

Det var ikke i 2001, men i 2007. Når jeg tenker etter så var det kanskje ikke nordisk vinner, men norsk vinner.

Nordisk vinner ble ikke arrangert i Norge i 2007. Det arrangeres i Norge hvert fjerde år, så 2002, 2006, 2010, 2014 har vi nordisk vinner.

Når kjører vi på søndag? :yawn:

Tja, jeg kan jo sondere hvor mye kø det er når jeg kommer lørdag, og justere etter det? Jeg vil gjerne være der i god tid, jeg mener bernerringen bare hadde to langsider, så en bør være tidlig ute for å få sitteplass.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...