Gå til innhold
Hundesonen.no

Rare komplimenter du har fått?


Recommended Posts

Skrevet

Ja, eg får forresten òg høyre av og til (t.d. når eg er hos frisøren, ca. kvart 2. år) at det er mange jenter som ville gjort kva som helst for å ha så bra hår som meg... Jaudå, flott det :lol: .

  • Like 1
  • Svar 92
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Min venninnes lille datter hadde følgende kompliment til sin mor, som satt bak huset og solte seg toppløs: "Når jeg blir så stor som deg, skal jeg ha like lange fine pupper som du har"

:lol: Vet ikke om det teller jeg, men tar det med likevel. Satt i en park med en kompis av meg, så kommer en av byens løse fugler bort, titter på oss, legger hånda på armen min og ser intenst på k

"Hadde du sett litt annerledes ut hadde jeg vært skikkelig forelska i deg" .... Jo takk

Skrevet

En venninne om det at det ikke skulle være gutte/jente-fest i år. "Oh, I'm so gutted that there won't be a sex change party this year. You looked so good as a guy last year!"

Ehm, jasså, så jeg ser bra ut som mann. :|

Skrevet

En venninne om det at det ikke skulle være gutte/jente-fest i år. "Oh, I'm so gutted that there won't be a sex change party this year. You looked so good as a guy last year!"

Ehm, jasså, så jeg ser bra ut som mann. :|

Kan jo være greit å ha noe å falle tilbake på kanskje?

  • Like 1
Skrevet

Oooooh...her har jeg mange bidrag :D

"Du er i sinnsyk god form for å være så feit!" Er det egentlig et kompliment???

"Du holder deg godt for å være 40!" Sagt når jeg fylte 30...

Skrevet

En fyr jeg møtte på parkeringsplassen utenfor jobben min i USA sa til meg: "You look so exotic." Eksotisk er jo et ord de ofte bruker på strippere der borte, så jeg var ikke akkurat imponert...

Og ei jeg jobbet med i Norge, hun tenker sjelden før hun snakker, og sa følgende til meg da jeg sa at jeg skulle flytte til USA: "Så gøy, jeg håper at du legger på deg. For du hadde blitt skikkelig pen som tjukk. Sånn som Monica i Friends."

Fyr på byn: "Du har skikkelig fint ansiktsform. Jeg vil ha barn med deg, slik at de får ansiktsformen din."

Kollega på julebord (sjokkert tonefall): "Jøss, du ble jo pen når du har på sminke og har ordna deg." Hvor et par andre kollegaer nikket og var enige. :icon_redface:

Skrevet

På bar i Peru;

"Wow, you are a much better person when you're drunk" :rolleyes2:

Kompis hjemme:

"Å, du og den hunden din er jo prikk lik jo!" - han er A) dalmatiner - prikkete pluss, og B) like smart som er nysmurt brød.. :punk:

  • Like 1
Skrevet

Farmor skrek til meg på familiefest en gang:

"Åh GURI MALLA! Du har jo DE kanonan. Skikkelig svære brøst!"...

Herregud.. Død :icon_redface: Hun får sagt det, finnmarking som a er!

Og på fest forrige uke utbrøt en "kamerat": "Oh my gad! Du har fått ennå større brød siden sist!"

Det er puppekommentarer det går i skjønner jeg :P

Skrevet

"øynene dine ser ut som karameller"

Det i seg selv er jo hyggelig! Men når dette kommer fra en person med psykisk utviklingshemmed som spiser alt mulig rart (Alltid sulten). Så har man bare lyst å løpe av gårde!

Skrevet

Min venninnes lille datter hadde følgende kompliment til sin mor, som satt bak huset og solte seg toppløs: "Når jeg blir så stor som deg, skal jeg ha like lange fine pupper som du har" :lol:

  • Like 8
Guest Gråtass
Skrevet

ohh kom på en søt en.. Barnebarnet på fem år: Mamma har myyyyyyyyyyyyye større rumpe enn deg, din er sånn liten og smal den :wub:

Skrevet

"Du er mye penere på bilder enn i virkeligheten, men du er mye kulere enn du er pen". Takk for informasjonen. :P

"Du har så stor, deilig rompe, du!" Sagt til meg da jeg var 17 år, veide 50 kg og var 180 høy.

"Har du lagt på deg? Du ser litt hoven ut i ansiktet! Mest på venstre side!" Sagt av farmor og hennes venninner en sommerdag jeg i utgangspunktet følte meg ganske fresh.

"Få se på henda dine! Er det dine negler? Jeg skriver opp at du har pene hender!" Sagt av bookeren min da jeg som 18-åring var innom kontoret hans for å hente noen bilder, og kom rett fra stallen...

"Jeg ville aldri i ville ******* vært kjæreste med deg!" Sagt av fyren jeg jevnlig kledde meg naken med i 4 år. Han hadde faktisk skjønt premissene for forholdet vårt. :P

Skrevet

"Du er en elefant" - fra en psykisk utviklingshemmed. Jeg ble nesten irritert, men det var helt til jeg fant ut at elefanter er yndlingsdyret hans, og det beste han vet! :P

"Du kan bare dra hjem, du ser jo så fresh og fin ut! Det ser ikke ut som om du har gjort annet enn å føde babyer!" - fra legen på sykehuset, to mnd før termin. Jeg var innlagt pga ustabilt blodsukker, ungen er IKKE født enda...

Skrevet

"Du har så stor, deilig rompe, du!" Sagt til meg da jeg var 17 år, veide 50 kg og var 180 høy.

:lol:

Fikk noe lignende da jeg var rundt 14 (var da 175 høy, hadde struma og veide rundt 45 kg), fra ei fremmed dame som stoppa meg i byen: "Jeg har alltid ønsket meg sånn kropp som du har! Hadde du bare gått ned 4-5 kg kunne du vært modell!"

:blink: Det var hakket før jeg dro til dama, altså.

  • Like 1
Skrevet

Etter en uke på fjellet uten dusj (sagt av en godt over middels kjekk nordlending på en bensinstasjon): " Fy **** kor fin og svett du var!"

Hva svarer man? "Øh... joa, er vel kanskje litt svett ja... Takk?"

  • Like 2
Skrevet

"Du har sånne søte fettklumper i ansiktet" sagt av min eks - han mente vel egentlig kinnbein, men alt i alt ble ikke det komplimentet tatt så veldig godt imot :lol:

"Du ser ut som en pepperkakemann" - jeg var så stolt i fine nye klær - trodde jeg ... Ikke så fine allikevel kanskje ...

Jeg har også fått den "oi, så fin du var nå som du har lagt på deg litt"-kommentaren, og det blir aldri et kompliment for meg. Jeg er ikke SÅ skrapet at jeg trenger en bilring eller to for å se bedre du :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...