Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er din favorittlyd?


Recommended Posts

Skrevet

Lydene Ludde lager når han er trøtt og sitter med hodet bak og snakker stille inni fjærene. :wub: (altså undulaten)

Tenk så koselig det ville vært om du kunne ganga den lyden med 5? :whistle::D

Skrevet

Lydene Ludde lager når han er trøtt og sitter med hodet bak og snakker stille inni fjærene. :wub: (altså undulaten)

:wub: Den lyden er sååå god den!

Skrevet

hundespannlyder! sledemot snø. hunder som puster og poter mot bakken. Nå gleder jeg meg til vinteren. Enn så lenge får høsttrening med gjørme og sand overalt holde :)

Skrevet

Bjeffinga til en lundehund når den er oppspilt, furstrert eller bare vil få det som en vil. Åååh, da er jeg in heaven! :wub:

Ganske merkelig at det mest irriterende jeg vet er bjeffing, men det er også noe av det herligste jeg hører xD Det er dog to vidt forskjellige bjeffelyder da.

Skrevet

Lyden av bølgene fra Stillehavet som slår inn mot stranden i Del Mar en vårdag. Da er det nesten ingen folk der, alt er helt stille, og de store bølgene bare ruller inn. Bare det i seg selv er en god nok grunn til å savne California. Jeg kunne sitte dere i flere timer og bare lytte til bølgene. *savne*

268828_10150312934075883_610475882_10102467_665277_n.jpg

Og siden den lyden er så langt borte, så føler jeg at jeg kan slenge på én til lyd :P Nemlig Rina som sukker fornøyd i søvne og kommer med små kosebjeff :wub:

Skrevet

Dere er flinke, sliter fremdeles. Men jeg er veldig glad i regnværlyden,skikkelig regnvær. Men er det favoritten..Hva med stillheten? Er stillheten en lyd.GRRR,så irriterende å få på hjernen..

Skrevet

En ølboks som åpnes! Det betyr avslapping og helg for meg :ahappy:

Bølger som slår inn mot stranden!

Lyden av "ingenting" en kald vinterdag på fjellet eller i skogen, og hvor alle smålyder dempes av snøen.

Og skikkelig, skikkelig, skikkelig regnvær får meg til å glise :)

Skrevet

Lyden av stillhet (går det an å si det?). Å sitte på snaufjellet, en stille høstdag, og ikke høre en lyd. DET er deilig det :)

Jeg henger meg på dette, jeg..

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror nesten det må være det tunge sukket fra en ordentlig trøtt hund som er helt avslappet. Helst mens den ligger i armkroken. :wub:

Nummer to er knirkevalper. Kanskje det er nummer en, egentlig? Det er ihvertfall helt smelt!

Skrevet

Dette var då ein absurd tanke :lol: . Men sidan vi først er der, så får eg seie at vindlyd gjer meg lukkeleg. Vel å merke snakkar vi SKIKKELEG vind, minimum sterk kuling, med gode kast. Slikt likar eg! :) Skadar ikkje å leggje på noko saftig torebulder og skikkeleg fossregn. Men igjen, då må det vere på grensa til det ekstreme. Vanleg regn er ikkje noko god lyd...

Skrevet

Regnet som pisker mot vindusruten, vinden som uler, hjertet til min kjære som dunker inn i øret mitt mens jeg ligger i armkroken hans når han sover :wub: Ingenting er bedre enn det!

Skrevet

  1. lyden av guttungens latter
  2. hester som humrer lavt i det du kommer inn stalldøra
  3. hunder som sukker i søvne
  4. katt som maler i det jeg sovner

Kommer ikke på flere..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...