Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den er absolutt ikke billig nei.. Men den er skikkelig god! Nuka fikk en billig en først, så får jeg vurderer om jeg må investerer i en ny Togo eller Laika til henne og etterhvert.

  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Skrevet

Den er absolutt ikke billig nei.. Men den er skikkelig god! Nuka fikk en billig en først, så får jeg vurderer om jeg må investerer i en ny Togo eller Laika til henne og etterhvert.

Ruffwearen du mener er billig?? 1500,-? :P
Skrevet

Ruffwearen du mener er billig?? 1500,-? :P

Jupp :) For oss som kløver såpass mye så er en god kløv helt, helt nødvendig.

Nå ligger det bilder i bloggen for de som ønsker å se :)

Bergens tidene var også med oss på en liten del av turen. Her er reportasjen de laget: http://www.bt.no/sprek/Soskenkjarligheten-blomstrer-pa-Vidda-3181270.html Bilde av godeste Mayah til og med! :)

Skrevet

Jupp :) For oss som kløver såpass mye så er en god kløv helt, helt nødvendig.

Liker du ikke ruffwearen? Trodde det var derfor du kjøpte den :) Jeg er veldig fornøyd med den sålangt :)
Skrevet

Liker du ikke ruffwearen? Trodde det var derfor du kjøpte den :) Jeg er veldig fornøyd med den sålangt :)

Jo, jeg er veldig fornøyd :)
Skrevet

Jupp :) For oss som kløver såpass mye så er en god kløv helt, helt nødvendig.

Nå ligger det bilder i bloggen for de som ønsker å se :)

Bergens tidene var også med oss på en liten del av turen. Her er reportasjen de laget: http://www.bt.no/sprek/Soskenkjarligheten-blomstrer-pa-Vidda-3181270.html Bilde av godeste Mayah til og med! :)

Får ikke lest uten å være abonnent. Finnes den noe annet sted? Vil gjerne se :)

Skrevet

Får ikke lest uten å være abonnent. Finnes den noe annet sted? Vil gjerne se :)

Hm. Jeg har ikke funnet den noe annet sted, men jeg har PDF av papirutgaven. Får vel ikke lasta opp det her?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Denne uka koser vi oss i Hemsedal :) I dag ble det en liten topptur med jentene. Nuka er blitt en super turbikkje, men det er helt til vi møter sau. I dag fulgte sauen etter oss, og kom faktisk helt bort til hundene og snuste. Mayah logrer og syns sauer er kule, mens Nuka må tviholdes slik at hun ikke prøver å ta seg en bit.. Ellers er hun en utrolig bra hund som tar alle kommandoer lett, trekker og bærer godt, og er generelt bare lykkelig!

IMGP8418_zps51c9efcd.jpg

IMGP8424_zps71108cb1.jpg

Ja, Nuka, du blir sliten når du trekker som en gal oppover fjellsidene..

IMGP8454_zpsb0b22205.jpg

IMGP8488_zps1c08d601.jpg

IMGP8518_zps8cfd54dc.jpg

IMGP8527_zpsf1d1b272.jpg

IMGP8433_zpse03f21cf.jpg

  • Like 2
Skrevet

Åh, jeg savner malamuter (sånn bortsett fra det der med sau osv) :P mine ble helt gale, de sto å hylte som noen gærninger å var ikke kontrollerbare for fem flate øre. Tispa var grei alene, men hun kunne ikke oppføre seg hun heller når de var sammen.

  • Like 1
Skrevet

Åh, jeg savner malamuter (sånn bortsett fra det der med sau osv) :P mine ble helt gale, de sto å hylte som noen gærninger å var ikke kontrollerbare for fem flate øre. Tispa var grei alene, men hun kunne ikke oppføre seg hun heller når de var sammen.

Det med sau er noe dritt.. Jeg kan omtrent ikke gå alene i saueområder med de. De hauser seg så mye opp, at det er utrolig vanskelig for meg å holde meg på beina. Bikkjene er utrolig sterke! Men stort sett går det greit da :) Trenger ikke å oppsøke sau, men når de går fritt og beiter i fjellet om sommeren er det ikke lett å ikke treffe på de.

Heldigvis blokkerer ikke Nuka om avstanden er stor nok (20 m +). Da kan jeg ofte kommandere henne forbi, men hun er fremdeles intens da.

  • Like 1
Skrevet

Herlighet så nydelige de er! Når dere kommer til Tromsø må jeg få hilse på. Mutter altså. :wub:

Det må vi få til! :) Må bare finne et sted å bo først :P Det er ikke bare bare med disse muttene.

Skrevet

Det må vi få til! :) Må bare finne et sted å bo først :P Det er ikke bare bare med disse muttene.

Nei, sånt tar litt tid. I tillegg bor jeg i Sør-Varanger nå da, men jeg er jo hjemme og besøker familien i Tromsø innimella. ;)

  • Like 1
Skrevet

Vi gikk på topptur til Skogshorn i Hemsedal i går i nydelig vær! Jentene koste seg som vanlig :heart:

(og alle de menneskene som tror det er juks og gå med trekkhunder på topptur tar grundig feil. Det er utrolig mye lettere å gå uten!)

IMGP8567_zpsed43a7d4.jpg

IMGP8621_zps7787849f.jpg

IMGP8604_zps9f1a92a6.jpg

IMGP8638_zps2124676e.jpg

IMGP8679_zps70575796.jpg

  • Like 5
Skrevet

De siste dagene har vi vært på kanotur med deltakere fra "Klart det går" (turgruppe for fysiske funksjonshemminger). Muttene var som vanlig med, og fungerer godt på tur med alt og alle :)

IMGP8782_zps3df15980.jpg

IMGP8784_zps6c880af9.jpg

IMGP8895_zps3fee7faa.jpg
Mayah stod for underholdningen på turen :P Setter i gang med den hylinga når mor er for langt unna.. Tullefrøkna mi :wub:

IMGP9153_zps4377be92.jpg

IMGP9206_zpsc733d8e8.jpg

  • Like 8
  • 5 weeks later...
Skrevet

Vi koser oss med nydelig høstvær! Dagene i marka er fantastiske. Høstfargene, lave temperaturer og det beste av alt; vi har stort sett skogen helt for oss selv! Mayah får løpe fritt. Hun holder seg i nærheten og kommet logrende og fornøyd når jeg roper. Nuka får få sjanser. Hun har fått herje med Mayah på et par myrer, i tillegg til at hun en sjelden gang får herje løs med andre hunder. Hun har jaktinstingt som er godt over Mayahs, så på henne er det båndtvang hele året.

Jeg har jo hatt håp og planer om å trene lp, men det blir aldri noe av. De kan begge deler eller hele øvelser i klasse 1, men jeg er så lite motivert for å trene. Det blir alltid til at vi koser oss på turer i stedet. Kanskje en dag kommer gnisten min tilbake? Fram til da skal vi kose oss ute ihvertfall :)

Noen bilder fra de siste turene. Bildene er tatt med mobil, så ikke helt 100%.

post-296-1413019709,8777_thumb.jpg

post-296-1413019772,3836_thumb.jpg

post-296-1413019838,157_thumb.jpg

post-296-1413019916,7676_thumb.jpg

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...