Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Prøvde oss på et oppstillingsbilde i dag. Etter flere mislykkede forsøk var dette det beste vi fikk. Hun er 11 uker på bildet :) Tipper mellom 8 og 9 kg.

25052013194_zps605533b7.jpg

  • Like 3
  • 1 month later...
  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Skrevet

Nå er det på tide med nye bilder her. Nuka er blitt over 4 mnd gammel og veier rundt 14 kg. Hun er rett og slett en super hund! Digger henne virkelig :D

Mayah legger seg mer og mer ut for hver dag virker det som. Jeg sjekker ofte om hun er blitt for tykk, men hun begynner altså å bli en sklikkelig malamute! Den 2. juli ble hun 2 år, noe vi i år igjen feiret med en uke på Hardangervidda :)

Legger ut noen bilder tatt av jentene de siste dagene:

12072013041_zps89a91977.jpg

Nuka er heldigvis glad i vann (i motsetning til sin sære storesøsten..)

12072013093_zpsfa5b2139.jpg

12072013096_zps884c4aa3.jpg

12072013144_zps241a41af.jpg

12072013149_zps8722e184.jpg

12072013153_zpsbd912618.jpg

12072013162_zps1b9fe23a.jpg

12072013194_zps074db50a.jpg

12072013201_zpsd95274b3.jpg

Kosetroll i varmen

12072013267_zps5fe6476e.jpg

Frøken turbo!

Til høsten skal Nuka få prøve seg på valpeshow. Det gleder jeg meg til!

  • Like 4
Skrevet

Så utrolig nydelige!

Mayah ser veldig høyreist og slank ut til å være en malamute? Jeg ser alltid for meg at malamuter er så kraftige, Mayah ser nesten mer ut som en stor husky?

Skrevet

Se der var det fargeendring, stilig! Nydelig blir hun! Flotte damer du har. :D

Takk for det! Jeg regnet med fargeending på Nuka, men trodde ikke hun skulle bli like mørk som Mayah! Blir spennede å se hvordan hun ender opp. I kullet var hun desidert lysest, nå er hun på nivå som sine søsken igjen.

Så utrolig nydelige!

Mayah ser veldig høyreist og slank ut til å være en malamute? Jeg ser alltid for meg at malamuter er så kraftige, Mayah ser nesten mer ut som en stor husky?

Takk! :)

Mayah og linjene hun kommer fra er høyreiste og slanke. Det er mange som er mye kraftigere enn disse malamutene. Personlig liker jeg de "små" og slanke best. Mayah kommer nok til å legge seg ut litt til ettersom hun bare er 2 år, men tipper hun vil gi et lettere inntrykk enn endel andre individer av rasen etter det også.

Det er utrolig mange som tror hun er en husky, også folk som driver med huskyer :P

Nydelig begge to :)

Takk :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Må bare legge ut noen bilder som er tatt av Andreas Lindjem en dag vi var på bytur med hundene :)

Jeg blir jo helt kvalmt stolt av de når vi går rundt sånn. Ekstremt mange som snur seg etter de og gir hyggelige kommentarer. Fine jentene :wub:

P7140085_zps763977ab.jpg

P7140087_zpsff27d40f.jpg

P7140090_zps78d74633.jpg

P7140141_zps1fc3fe17.jpg

P7140144_zpsada3066e.jpg

  • Like 7
  • 3 weeks later...
Skrevet

Valpen begynner å bli stor!

07082013039_zps83137530.jpg

"Vil du ha kongen miin?"

07082013098_zpse0c1cfaf.jpg

Mayah prøver å få mamma med på leken :lol:

07082013113_zps37e9308a.jpg

Malamutelove :heart:

07082013116_zps6e2f6ea3.jpg

Smil!

07082013124_zps5af6480c.jpg

"Kan ikke jeg og få sånn pinne daa?"

07082013142_zpsa7203d0b.jpg

Søte Nuka :wub:

07082013178_zpscab703ed.jpg

  • Like 4
  • 1 month later...
Skrevet

Nuka er nå blitt 6 mnd. Hun veier 20 kg og er en aktiv tass. I sommer har hun fått utfolde seg i tilsammen 5 uker på fjellet der hun storkoser seg. Desverre gikk kameraet mitt føyken dag 1 av vår 14 dagers fjelltur.. Så der er det dårlig med bilder.

Her er ihvertfall noen nye bilder av jentene tatt med nyinnkjøpt kamera!

IMGP0054_zpsfd5f825a.jpg

IMGP0093_zps4aa79a1f.jpg

(Skikkelig kortpelsa :P )

IMGP0101_zps0cb2a6f3.jpg

IMGP0112_zpse18313e1.jpg

IMGP0163_zpsff9a8694.jpg

IMGP0171_zpsc4610d66.jpg

IMGP0207_zpsf780c89a.jpg

  • Like 6
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

I går ble min fantastiske Mayah godkjent som besøks- og terapihund! Hun og jeg skal være en del av et større forskningsprosjekt om eldre og demens ved NMBU, Antrozoologisenteret mm. Mer info om prosjektet kan finnes her: http://www.utviklingssenter.no/dyre-og-robotassisterte-intervensjon-som-helsefremmende-tiltak-for-eldre-med-demens-dyrebar-omsorg.5091215-185542.html

Mayah er en av de første malamutene (i Norge ihvertfall) som har denne godkjenningen. Jeg er veldig stolt av henne, og gleder meg til å komme i gang og lære mer! :)

12072013149_zps2e0d5856.jpg

  • Like 9
Skrevet

Så bra! Grattis :D Det er et stort savn etter større hunder som ikke er labrador og golden i miljøet, så knallbra jobbet :D

Takk! :) Nå er det flere ulike raser her vi holder til da. Bl.a. en amerikansk akita. Men jeg syns det er supert å få vise frem allsidigheten til malamuten :heart:

  • Like 2
Skrevet

Oj, så moro, gratulerer så mye :D

Jeg ser dere ofte på tur når jeg kjører hjem fra skolen, nyydelige er voffsene dine :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...