Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi begynt å trene på, "bli". Jeg bruker bare "dekk" jeg da, han tar ting veldig ford, og jeg kan gå ganske langt før han kommer dultende etter, så det går bedre og bedre :)

20082011792.jpg

  • 2 weeks later...
  • Svar 141
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har Aro gått MH. Det var kjempe spennende Jeg forventa mye lyd, og jammen fikk jeg det. Resultatet får jeg skrive inn her senere, så får det holde til nå med at han fikk 1 på skudd

Så herlig han eeeer! Og de ørene da Godt å høre det gikk bra på kurset!

Skrevet

Nydlingen :)

Skal du stille han?

Kjekkasen min ja :D Ja, har tenkt å prøve hvertfall. Skal på valpeshow i Klæbu 17. september, og letohallen 2. oktober. HJELP. Aner liksom ikke hva jeg holder på med i det hele tatt :icon_confused: Har aldri vært på utstilling før :P Men vi skal prøve oss, så får vi se, tror egentlig han blir for stor. er 4,5 kg og 28-29 cm høy allerede så:P Er jo ikke krise om det ikke går så bra, var ikke derfor jeg kjøpte meg hund :D skal prøve oss på agility når han blir stor nok tenker jeg :)

Skrevet

Jøss, er han blitt 5 mnd allerede? Tida flyr altså! Nydelig gutt, med utrolig kule ører :wub::D

Hvis du er i trondheimsområdet så har jo pinscherklubben ringtreninger/skravletreff på torsdager kl 19 på parkeringen ved trondheim dyrehospital. Som regel mange dp (og en og annen pinscher og basenji, og av og til en irsk ulvehund) og en fin plass å plukke opp tips til utstilling :)

Skrevet

Jøss, er han blitt 5 mnd allerede? Tida flyr altså! Nydelig gutt, med utrolig kule ører :wub::D

Hvis du er i trondheimsområdet så har jo pinscherklubben ringtreninger/skravletreff på torsdager kl 19 på parkeringen ved trondheim dyrehospital. Som regel mange dp (og en og annen pinscher og basenji, og av og til en irsk ulvehund) og en fin plass å plukke opp tips til utstilling :)

Åh, så bra at det er flyttet til torsdager, for når jeg først er hjemme så er det langhelger! Da kommer jeg torsdag 15. september faktisk :D !

Skrevet

Takk takk :D han er virkelig en godklump! Det har liksom ikke gått helt opp for meg at han faktisk er MIN. hehe

DSC00220.jpg

Gratulera med nydelig liten Aro :) Herlig tid så du bør definitivt nyte det så godt du kan og ta myye bilder og video snutter.. ;) Lykke til.

Skrevet

Lille søte Aroen! Jeg syns han og Kua kan ha DP date en gang :D (lek og slikt altså, ikke hankypanky)

DET synes jeg også! Skal si fra når vi er i området en gang, søstersen er litt sånn deltidsinnbygger i Oslo nemlig, og er ikke lange biten fra Lillehammer :)

Må streke under INGENhankypanky, Aro kan glemme seg... begynner nemlig å bli litt pubertetsguttebass med tissetassen frem titt og ofte :P Synes litt synd på han da, han skjønner ikke helt hva som foregår :P

Skrevet

Har ikke noe bildet av det, men vi var på første kursdag (valpekurs/grunnkurs) i går, og det gikk jo kjempe bra! Har aldri vært på plassen før, var mye som foregikk samtidig, bla. agility trening rett ved siden av= MASSE bjeffing og ståk, og husky uling, 12spann som kjørte forbi i hytt og pine. Ble jo litt sosing, mye å følge med på, men han ble fort ferdig og tok kontakt og gjorde som han skulle, fine gutten min :wub: Har fått uttelling for kontakttreninga iallefall, selv om han er opptatt av alt som skjer, kommer fokuset på meg med en gang jeg sier i fra! Riktig stolt er jeg :D Èn ting jeg iallefall har fått til! Jeg er jo en riktig fersking, halvparten av tiden vet jeg ikke hva jeg holder på med, så blir kjekt med litt hjelp fremover :)

Skrevet

Da har vi vært på vår aller første "utstilling", altså valpeshow. Jeg var kjempe nervøs, og ante ikke hva jeg skulle gjøre, men det er ikke noe noe problem når Aro tydligvis har vært utstillingshund i et tidligere liv... Han gikk kjempe fint i ringen, sto fint på bordet, og ga dommeren et par kyss :) Flinke gutten min! Var bare Aro i 4-6 mndr, så han fikk jo gå enda en gang i ringen for å konkurrere om BHK, men en kjekkas fra kennel kinkade stakk av med den, men det er helt greit, det var en virkelig kjekkas. Og Aro var jo SÅ FLINK , så jeg er så stolt! Han fikk også kjempe fin kritikk:

Vakkert hode og uttrykk, god over og underlinje. Beveger seg bra bak, og stabilt framme. gode vinkler foran og bak, god benstamme, godt pigmentert, god brystvidde, men på den større siden. Noe kort overarm, god nakkebue.

Trivelig helhet og velvist.

JA, han er stor:p godgutten er 5 mndr, 5 kg og 30 cm :P Var størst av alle dp'ene (6 stk), og han er yngst. hihi :) Har ikke noe bilde nå, Aro er kjempe sliten stakkar, sover bare nå :)

Skrevet

Ja, han er en søting uten like :) Heter Exigor's Brilliant Aro på stamtavla ;) Han har ikke akkurat små ører nei, de er overalt :P haha

Nei, han var vel kanskje ikke størst, men han er god og rund, så blir nok enda litt større kan jeg tro :P Fikk iallefall høre at han var i meste laget. Men god er han uansett :D nå skal det soves, sliten vovve i dag!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...