Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Navn: Chocomate`s Cafè Latte

Kallenavn: Issi

Farge: Sjokoladebrun

Født: 03.06.2009

Er sterilisert

Hun er etter Nuch Nv 08-09 Pìhlsten`s Amazing-Emma & Aussie Action`s Black Kangaroo

Her er et valpebilde :wub:

isis.jpg

Da er dagen at jeg kan lage en sonentråd her :whistle: Issi var til omplassering for hun passet ikke i sitt forrige hjem. Hun er klikkertrent og kan masse triks og har startet i lp1. Hun er også sterilisert. Hun er nå snart 2 år og er veldig treningsivrig.

Hun holder fortsatt på å bli varm i huset. Amiga er litt brautende så jeg driver og passer på.

IMG071.jpgIMG069.jpg

Issi sin bror til venstre (sort) og Issi er oppi bakkene der.IMG067.jpg

Planene er å begynne å kurs sammen i lydighet, og se om vi prøver agility etterhvert ( hun har gått det før).

  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag gikk Issi og jeg LP1 på Alnabru. Issi fikk 181 poeng, 2 plass og opprykk Poengene ble som følger: Tannvisning: 10 Fellesdekk: 10 Lineføring: 8 Dekk fra holdt: 8,5 Innkalling fra sitt:

Idag dro vi på retrieverklubben og møtte til bronsemerkeprøve. Vi var 12 stk og vi var sistemann. Vi ventet lenge og Issi var veldig giret og trikset masse og ville. Så et par timer etter vi kom dit v

Issi fikk Excellent på rase spesialen Vært på Ag kurs Har lært seg og søvmme! Feiret 17 mai Vært i ansiktet mitt når jeg våkner Trent bakpartskontroll

Skrevet

Tror jeg (så vidt) har hilst på Issi en gang :D I hvert fall hvis hun ble kalt Isis tidligere. Har gått kurs hos hennes forrige eier.

Håper hun finner seg godt til rette i sitt nye hjem! :)

Skrevet

Tror jeg (så vidt) har hilst på Issi en gang :D I hvert fall hvis hun ble kalt Isis tidligere. Har gått kurs hos hennes forrige eier.

Håper hun finner seg godt til rette i sitt nye hjem! :)

Ja hun ble kalt Isis men det er så vanskelig å si og oppdretter begynte med Issi og jeg kaller henne det :P

Akkurat nå sover alle 3 søtt bortover i gangen :wub:

Skrevet

Grattis! Det var en nydelig hund - mange soniser med kelpie :)

Møtte forresten en blanding av kelpie og border collie her for litt siden. Det så ut som en helt korthåret border collie egentlig, i str og utseende. Svart og hvit som en border var den også.

Kelpier er kule!

Hvordan snublet du over denne hunden da? :)

Skrevet

Så nydelig lita frøken da :-)

Kelpier er vakre hunder :-)

Jeg trodde først det dreide seg om kaffemaskin jeg, da jeg leste overskriften.

Skrevet

Gratulerer, hun ser kjempesøt ut :ahappy:

Grattis! Gleder meg til å møte henne :)

åååå din heldiggris! Hun er herlig :wub:

Gratulerer så mye hun var jo kjempe søt :wub:

Gratulerer med skjønningen! :D

Grattis med hund :-)

Enda en kelpie har innvandert sonen :ahappy:

:D

Grattis! Det var en nydelig hund - mange soniser med kelpie :)

Møtte forresten en blanding av kelpie og border collie her for litt siden. Det så ut som en helt korthåret border collie egentlig, i str og utseende. Svart og hvit som en border var den også.

Kelpier er kule!

Hvordan snublet du over denne hunden da? :)

Trålet Svenske kelpieklubben, norske, finn og fant henne på finn.no :)

Grattis med nytt tilskudd i flokken :ahappy:

Gratulerer :D Hun som eide Issi eide også Grumpy en liten periode :) De var kjempegode venner!

Morsomt, de vil sikkert like å møtes da :)

Så nydelig lita frøken da :-)

Kelpier er vakre hunder :-)

Jeg trodde først det dreide seg om kaffemaskin jeg, da jeg leste overskriften.

Kaffekull... :P

Gratulerer så mye :D Håper virkelig hun passer inn hos dere! Gleder meg til å følge med dere videre :)

Grattis! Skjønn lita frøken :) Jeg misunner deg! :wub: Håper hun trives hos dere og dere får det nok kjempebra sammen! :D

Takk alle :D

Nå har jeg vært hos Billy og det gikk fort i svingene i leken der! Det var gøy. Nå er vi hjemme igjen og hun er ikke så glad iAmiga som styrer, men ute er de venner, passser på å stoppe Amiga og nå sover hun i gangen ved rommet mitt igjen. Og jeg får stadig en kelpie i fanget pladask :P

Får få tatt litt bilder! :)

Guest Michellus
Skrevet

Ååå :wub: Gratulerer med kelpie :D Merker jeg begynner å bli litt smålig bitt av kelpiebasillen selv :P

Hun er kjempenydelig :wub:

Skrevet

Gratulerer!

takk :)

Ååå :wub: Gratulerer med kelpie :D Merker jeg begynner å bli litt smålig bitt av kelpiebasillen selv :P

Hun er kjempenydelig :wub:

:wub:

Nå er ikke kelpie min rase, men Gud så misunnelig jeg er på å få en relativt voksen hund i hus! Gratulerer!

hehe, ganske praktisk med en hund som hører etter ja :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...