Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagens Middag


tm100021
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Lammefile marinert i timian, litt chilly, vårløk og pittelitt hvitløk.

Div rotgrønnsaker som var ovnsbakt og krydret med frisk timian og maldonsalt. Og potetemos av uskrelte mandelpoteter med masse smør og pepper.

*ekte høstmat*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Rotmos og hjemmelagde pølser av vilt. (Syntes jeg lagde myyye pølser, men snart tomt i fysen jo :o bestille mer tarm, ja.... )

Oppskrift på pølsene??

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Indisk korma kyllinggryte, laget dobbel så det blir i to dager.

I gryten ble det denne gangen: Kyllingbiter, kormasaus på glass, en boks kokosmelk, en boks mais stekt med kyllingbitene, spinat, koriander, blanding av vanlig og fullkornsris så begge blir fornøyde (:P)

Og pitabrød til (passer jo ekstra godt med nan).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lagde kjøttkaker:

400g kyllingkjøttdeig

2 økologiske egg

1 rød paprika finkutta med min elskede Tupperware-trommelkutter

4 hvitløksfedd

Muskat (som jeg hadde fordi jeg kjøpte feil til baksten, skulle ha kardemomme, men brukte muskat. :D)

Malt pepper

Paprikakrydder

4ss soltørka tomater

Legges i panna med skje

Kokte blomkål til og lagde peppersaus fra pose med matfløte i stedet for melk.

Jeg er awesome til å lage mat! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppskrift på pølsene??

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Jeg er ikke så god på å følge oppskrifter :P Så det blir mye slump og improvisering.. Men anbefaler boka "pølser fra mitt kjøkken" . Der står prinsipper, framgangsmåter og blandingsforhold greit. Så er det bare å bruke hva man har og fantasien :) Nå skal jeg snart til å lage spekepølser av de voksene sauene, det blir gøy :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Gråtass

Spist middag på jobb i dag, Beinløse fugler med kålstuing og potet. (Ja jeg jobber på sykehjem... eneste stedet man spiser sånt til middag, selv om det er godt. Ikke aner jeg hvor det har fått navnet sitt fra heller, for det finnes jo ikke fugl i de avlange kjøttkakene..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag lager jeg meg det som jeg tror blir ille godt, det lukter i hvert fall snadder.

To poteter, en søtpotet, to gulrøtter, en persillerot, en halv kålrot, 12 cm purreløk, en vårløk, to middagspølser og en dæsj røkt skinke i biter, kokes i en halvtimes tid med diverse krydder og et par buljongterninger. Og dette holder leeenge. Mmm... Gleder meg! Og trenger ikke lage middag resten av helga.

Jeg innbiller meg at nystekte rundstykker hadde vært godt til, men det orket jeg ikke å bake, og det blir nok mer enn bra nok uten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...