Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Tacograteng av: En pk. kjøttdeig, en løk, en boks mais, en paprika, tacokrydder, et glass salsa, blandet i en form med 12 knuste tacoskjell og ost på toppen. Med salat av crispisalat, agurk og cherrytomater ved siden av (passer også godt å ha litt rømme og guacamole til, men det pleier ikke vi).

Holder til to dager for meg og samboeren, så da blir det også dette i morgen. :)

Skrevet

Stroganoffgryte med potetmos og rosenkål til. (Hadde gjort seg ekstra med tyttebær, glemte å kjøpe, men godt uansett) :)

@LilleZara

Sa til samboeren min i går faktisk at vi snart måå dra på McD. Ikke så ofte vi spiser der, men når det er lenge siden savner jeg det. :drool:

Skrevet

I går mc donalds: mc hansen meny med milkshake.. I dag? ?? Noe med torsk for det har vi.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Pytt i panne... liker det ikke, men typen hadde så lyst på. Siden vi har lite fantasi for tiden så "tvinger" jeg megselv til å spise mat jeg egentlig ikke liker, men som typen liker. Får i det minste litt variasjon, selv om jeg ikke spiser meg mett :P

Skrevet

En ihjelstekt lasagne med knallharde pastaplater til lunch... Jeg hilser stadig på den, så det blir ikke middag her i dag :x. Og nei - det var ikke jeg som laget den :aww:.

Skrevet

Kjøpt inn syv middager.

Idag ble det fiskeboller i hvit saus med poteter og gulrot.

Resten av uka, i usortert rekkefølge:

Fullkornslasagne

Indisk kylling tikka masala med raita og nan brød

Hjemmelaget pizza

Hjemmelaget lapskaus

Oksehøyrygg med løksaus

Pai med enten bacon eller skinke

Skrevet

Kotelett, kokt potet, brokkoli og saus. Nam!

På onsdag blir det lammegryte med rotfrukter. Nam nam!

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...