Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Tony's famous spare ribs fra Backyard i Kværnerbyen.. og hildrande du, så utrolig godt og enorme mengder med spareribs, bbq-saus, stekte søt poteter, grillet sprø maiskolbe og grønnsaker. Jeg anbefaler alle som er glad i cajun/southstate mat å gå dit engang!!!

Ååååå spare ribs :drool:

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

I går lagde jeg kjøttkaker med saus, poteter, ertestuing og surkål. Nå har jeg - i over 30 år prøvd å like kokte poteter. Men jeg får det ikke til. Så nå tror jeg bare jeg lar være å spise det - rett og slett.

I dag tror jeg vi skal ha mozzarella-torsk. Torskefilet med god olivenolje, mozzarella, cherrytomater og basilikum i form i ovn i kanskje 30 min :drool: Og en grønnsak til. Kanskje brokkoli. Men jeg har mest lyst på taco. Jeg har alltid lyst på taco. Hva feiler det meg?! Det finnes jo SÅ mye godt å spise til middag, men likevel så har jeg lyst på taco.

Skrevet
Nå har jeg - i over 30 år prøvd å like kokte poteter. Men jeg får det ikke til. Så nå tror jeg bare jeg lar være å spise det - rett og slett.

Jeg har holdt på i snart 46 år - og nå har jeg endelig funnet ut at joda, potet kan være godt når det er tilberedt litt mer spennende enn som kokt :).

  • Like 1
Skrevet
Jeg har holdt på i snart 46 år - og nå har jeg endelig funnet ut at joda, potet kan være godt når det er tilberedt litt mer spennende enn som kokt :).

Joda, båtpoteter med god olje og salt, pepper og timian er jo kjempegodt, og potetgrateng og pommes frites og pommes anna og bakt potet er alt sammen godt, altså. Det er bare de kokte... Blæh!

Skrevet
Joda, båtpoteter med god olje og salt, pepper og timian er jo kjempegodt, og potetgrateng og pommes frites og pommes anna og bakt potet er alt sammen godt, altså. Det er bare de kokte... Blæh!

Jamen da SPISER du jo poteter, da :P. Kokte poteter er KJEEEEDEEEELIIIIIIG :D

  • Like 4
Guest Ulla-Britt
Skrevet

Take away bare fordi jeg fortjente det. Falafler i pita med absurde mengder hummus. En der jeg kjøpte det, en på veien hjem, og så en til hjemme fordi jeg hadde gått så tullete langt for å kjøpe det. :icon_redface:

Skrevet

Kylling, ris, løk og saus. Guri så kjedelig! Også skal det liksom være enkelt, men jeg syns da det ble litt oppvask av det likevel, jeg. (Det er det min standard for enkel/vanskelig middag går ut fra nemlig - hvor mye oppvask det blir.) Tror jeg må komme meg på butikken og handle litt grønnsaker snart.

Kokte poteter er forresten godt har jeg funnet ut i en alder av 22! (Siden dere snakket om det på forrige side.) Men ikke helt tørre og alene, selvfølgelig. Litt pepper og en kladæsj med smør på gjør det så meget bedre. :)

Skrevet

Usj, jeg har liksom ikke lyst på noen ting i dag. Gikk på kjøkkenet isted, men ente opp med og ta med meg to skiver trønderfår som jeg maula mens jeg forflytta meg tilbake i stua, men det teller vell ikke som middag. :P Tips til noe enkelt og greit (og litt sunt)?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...