Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Tony's famous spare ribs fra Backyard i Kværnerbyen.. og hildrande du, så utrolig godt og enorme mengder med spareribs, bbq-saus, stekte søt poteter, grillet sprø maiskolbe og grønnsaker. Jeg anbefaler alle som er glad i cajun/southstate mat å gå dit engang!!!

Ååååå spare ribs :drool:

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

I går lagde jeg kjøttkaker med saus, poteter, ertestuing og surkål. Nå har jeg - i over 30 år prøvd å like kokte poteter. Men jeg får det ikke til. Så nå tror jeg bare jeg lar være å spise det - rett og slett.

I dag tror jeg vi skal ha mozzarella-torsk. Torskefilet med god olivenolje, mozzarella, cherrytomater og basilikum i form i ovn i kanskje 30 min :drool: Og en grønnsak til. Kanskje brokkoli. Men jeg har mest lyst på taco. Jeg har alltid lyst på taco. Hva feiler det meg?! Det finnes jo SÅ mye godt å spise til middag, men likevel så har jeg lyst på taco.

Skrevet
Nå har jeg - i over 30 år prøvd å like kokte poteter. Men jeg får det ikke til. Så nå tror jeg bare jeg lar være å spise det - rett og slett.

Jeg har holdt på i snart 46 år - og nå har jeg endelig funnet ut at joda, potet kan være godt når det er tilberedt litt mer spennende enn som kokt :).

  • Like 1
Skrevet
Jeg har holdt på i snart 46 år - og nå har jeg endelig funnet ut at joda, potet kan være godt når det er tilberedt litt mer spennende enn som kokt :).

Joda, båtpoteter med god olje og salt, pepper og timian er jo kjempegodt, og potetgrateng og pommes frites og pommes anna og bakt potet er alt sammen godt, altså. Det er bare de kokte... Blæh!

Skrevet
Joda, båtpoteter med god olje og salt, pepper og timian er jo kjempegodt, og potetgrateng og pommes frites og pommes anna og bakt potet er alt sammen godt, altså. Det er bare de kokte... Blæh!

Jamen da SPISER du jo poteter, da :P. Kokte poteter er KJEEEEDEEEELIIIIIIG :D

  • Like 4
Guest Ulla-Britt
Skrevet

Take away bare fordi jeg fortjente det. Falafler i pita med absurde mengder hummus. En der jeg kjøpte det, en på veien hjem, og så en til hjemme fordi jeg hadde gått så tullete langt for å kjøpe det. :icon_redface:

Skrevet

Kylling, ris, løk og saus. Guri så kjedelig! Også skal det liksom være enkelt, men jeg syns da det ble litt oppvask av det likevel, jeg. (Det er det min standard for enkel/vanskelig middag går ut fra nemlig - hvor mye oppvask det blir.) Tror jeg må komme meg på butikken og handle litt grønnsaker snart.

Kokte poteter er forresten godt har jeg funnet ut i en alder av 22! (Siden dere snakket om det på forrige side.) Men ikke helt tørre og alene, selvfølgelig. Litt pepper og en kladæsj med smør på gjør det så meget bedre. :)

Skrevet

Usj, jeg har liksom ikke lyst på noen ting i dag. Gikk på kjøkkenet isted, men ente opp med og ta med meg to skiver trønderfår som jeg maula mens jeg forflytta meg tilbake i stua, men det teller vell ikke som middag. :P Tips til noe enkelt og greit (og litt sunt)?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...