Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet
Omelett muffins med sopp, bacon, løk, chili, krydder og litt cottage cheese - jo også selvsagt egg da ;)

*snippe bilde*

åhåhåhåhå, det så godt ut! Har du noen oppskrift?

Skrevet

Vi prøvde det nye "taco-lasagne-ish" saken i går, blir vel neppe noen gjentakelse. Om man hadde lagd sausene selv hadde det sikkert ikke vært så ille, men den ferdige salsasausen smakte ikke noe godt asså... :/

Skrevet

Jeg fant ingen oppskrift på plukkfisk som minnet om det moren min brukte å lage, så jeg laget hvit saus, puttet oppi kokt fisk, hakket løk og kokt potet i biter, pluss salt og pepper. Det ble himla godt! Neste gang skal jeg ha mindre saus og mer fisk, så blir det jaggu sunt også!

Skrevet

Rødbetsuppe i dag. Utrolig godt! Jeg slapp til og med å lage selv, en av de andre hadde nettopp lagd en diger gryte med suppe da jeg kom hjem. :ahappy:

Skrevet

Siden jeg spiste middagsmat til frokost, og lunsj (havregrøt) i middagstid og var ute på tur og hundetrening og kom hjem sent så ble det hele 3 kokte egg til 'middag' og en snickers til dessert :)

Skrevet

Omelett laget på egg pisket med vann og litt kremfløte med kjøttpølse, løk, purre, paprika og krydder. Med revet ost på toppen. Servert på hjemmebakt brød. Stekte alt annet enn eggeblandingen i en panne med litt olje før jeg hadde det i formen og helte egg og drysset ost over. Det var den beste middagsomeletten jeg har laget noen gang. Perfekt stekt og digg innhold :D Stekte den nederst i ovnen i en ildfast form på 200 grader i ca 20 min.

Skrevet
åhåhåhåhå, det så godt ut! Har du noen oppskrift?

Ehh egentlig ikke, da jeg bare tok det jeg hadde.

Men kjørte iallefall Cottage C. glatt sammen (hadde vel ca 1/4 boks) med litt over 1 halv hakket chili i mixer og tilsatte 8 egg, Stekte løk sammen med sopp og bacon (kan jo bruke hva man har av kjøtt evnt grønnsaker) krydret med salt, pepper og hvitløkspulver, men man bruker det man har/ liker. Ca 1 ss av fyllet i hver form. Fylte ikke mer eggeblanding enn opp til 1 cm fra toppen på formen.De blåste seg veldig opp. Revet ost på toppen.

180 grader i ca 20 minutter på mine ganske store muffinsformer.

Skrevet

Gårsdagens: stekt laksefilet, sukkererter, ruccolasalat, agurk, cherrytomater, rødløk, fetaost, rømme, salsa og tortillas = laksewraps. En av våre favorittmiddager. Kjapt, godt og ganske sunt.

Skrevet
Gårsdagens: stekt laksefilet, sukkererter, ruccolasalat, agurk, cherrytomater, rødløk, fetaost, rømme, salsa og tortillas = laksewraps. En av våre favorittmiddager. Kjapt, godt og ganske sunt.

Vi spiste også laks Igår :aww:

Skrevet

I dag ble det karbonadesmørbrød. La meg kalle det det, bare fordi det høres mer fancy ut enn to brødskiver med hver sin karbonade, litt løk og litt sennep på. Spise bær og vaniljekesam til dessert da, det får veie opp litt. :aww:

Skrevet

Grønnsaksgryte med brokkoli, kål, gulrøtter, potet, løk, tomat, ris, linser og massemasse hvitløk, og cayenne, koriander, og spisskummen. Og litt fløte til slutt, bare så krafta skulle bli ekstra god. :heart:

(eller så kan vi godt kalle det for restegryte, men det høres så mye mindre godt ut enn det var. :P )

Skrevet

Slaktet sjokoladekake. Glasur, seigmenn, nonstop og m servert på siden. Kamelen som heter Du Kan Ikke Bake var ikke så vond å svelge som man skulle tro.

Grattis med dagen til Marimannen! :heart:

  • Like 2
Skrevet

Kveite med ovnsstekte mandelpotetbåter, smørdampet brokkoli, eggesmør, Creme Fraiche, rå gulrot og minitomater - og veldig godt selskap :D.

Skrevet
Kveite med ovnsstekte mandelpotetbåter, smørdampet brokkoli, eggesmør, Creme Fraiche, rå gulrot og minitomater - og veldig godt selskap :D.

*peker opp* Middagen min i dag :drool:

Skrevet
Kveite med ovnsstekte mandelpotetbåter, smørdampet brokkoli, eggesmør, Creme Fraiche, rå gulrot og minitomater - og veldig godt selskap :D.

*peker opp* Middagen min i dag :drool:

Så koselig! Jeg vil være med en gang. Så lenge Siri ikke blir sur for at jeg ikke vil ha eggesmøret hennes. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...